Menu

 GTA 6 hakkında Rockstar’dan ilk açıklama geldi

Rockstar ve GTA Serisi

Oyun dünyasının en büyük isimlerinden birisi olan Rockstar firması GTA serisinin yeni oyunu hakkında açıklamalarda bulundu. Serinin ilk oyunundan bu yana büyük başarılara imza atan firma, özellikle GTA 5 ile kırmış olduğu satış rekoru ve yıllardır aktifliğini koruyan yüksek oyuncu kitlesiyle hala revaçta. 2013’te çıkan GTA 5 oyununun hikaye modunun yanı sıra online modu ile yüksek bir oyuncu kitlesi toplaması sonucu , oyunun online tarafında da dev bir sektör oluştu. Bu kitleyle beraber Rockstar, oyun içi Shark Nakit Kartları satışı ile yüksek kazanç sağladı.

Rockstar’dan İlk Açıklama

Rockstar’ın GTA Online’dan yüksek kazanç elde etmesi sonrası serinin sonraki oyunu için hikaye modu yapmayacağı hakkında haberler çıkmıştı. Bu haberler aracılığıyla Rockstar’dan GTA 6 hakkında ilk açıklama geldi. GTA 6 ‘nın oyunculara yaşanmamış bir deneyim sunacağını söyleyen firma, oyunda bir hikaye modu bulunacağını da belirtti. Ayrıca açıklamalarında GTA Online tarafında da geliştirme çalışmalarının süreceği aktarıldı.

Çıkış tarihi konusunda şimdiye kadar herhangi bir resmi bilgi paylaşılmayan GTA 6' nın  2022 ile 2023 yılları arasında çıkabileceği tahmin ediliyor.