Menu

Cyberpunk 2077 çıkış ayrıntıları ve değerlendirme notları sizlerle

Yılın Beklenen Oyunu

CD Projekt Red’ in oyun dünyasında yer edinmesini sağlayan Witcher serisinden sonraki en kapsamlı oyunu Cyberpunk 2077 geçtiğimiz günlerde çıktı. Son oyunu Witcher 3 ile yüksek oyuncu kitlelerine ulaşan CD Projekt Red , Cyberpunk 2077 ile çok daha geniş kitlere hitap etti. Yaklaşık 7 yıl öncesinde fragmanı yayınlanan oyuna karşı beklentiler oldukça artmıştı. Belirtilen sürelerin ertelenmesi bu beklentinin çok daha fazla artmasına sebep oldu. Ertelenmeler yaşanmış olsa da Cyberpunk 2077, 10 Aralık tarihinde çıktı.

Cyberpunk 2077’ nin Sundukları

Cyberpunk 2077 güç, gösteriş ve vücut modifikasyonu çılgınlığına kapılmış Night City kentinde geçen bir açık dünya aksiyon macera hikâyesi. Kanun kaçağı olan bir paralı askerin hikayesini oynadığımız oyunda V karakteri ile ölümsüzlüğün anahtarı olarak adlandırılan bir çipin peşine düşüyoruz. Karakterin özelliklerini şekillendirme imkanı ile tamamen kendimize özel bir deneyim sağlayabildiğimiz oyunda, kararların hikâyeyi ve dünyayı değiştirdiği devasa bir atmosferdeyiz.Oyun Hakkında Değerlendirmeler

Cyberpunk 2077 hikayesi , atmosferi ve seçim aşamalarıyla beraber fazlasıyla kapsamlı bir oyun. Bu kapsamın olumsuz taraflarından birisi olarak yapılan bu dev dünyanın içerisinde küçük hatalarla karşılaşmak mümkün oluyor. Oyun çıkışından sonraki günlerde bazı hataların düzeltilmesi maksatlı yapılan güncellemeler olsa da hala tamamen kusursuz bir hal aldığı söylenemez. Basit hatalar dışında oyunun özellikle konsol platformu üzerinde yüksek dereceli farklılıklar gösterdiği ve sorunlar çıkardığı belirtiliyor. Şimdilik özellikle optimizasyon tarafında düzeltmeye ihtiyaç duyan Cyberpunk 2077, bu sorun düzelene kadar çoğu sistemde net bir oyun performansı sergileyemeyecek gibi duruyor.

Geçmişte çıkardığı kaliteli oyunları ile yüksek bir başarıya sahip  CD Projekt Red , Cyberpunk 2077 ile de ilerleyen süreçte bu başarıyı tazeleyecektir.