Logo

Mobil oyun sektöründeki dev gelişmeler incelememizde


 

                                                             

Mobil Oyun Sektörü ve Gelişim Süreci

Oyun sektörünün büyümesiyle beraber her türlü platforma uyumlu oyunların artması aslında yeni bir sektör daha oluşturdu, mobil oyunlar. Taşınabilir telefonların çıkmasından bu yana başlayan mobil oyun sektörü gün geçtikçe yenileniyor ve gelişiyor. Özellikle büyük oyun firmalarının mobil platformlara da oyun üretmeye başlamasıyla mobil oyunlarda büyük bir değişim görüldü.

 

 

 

Mobil Oyunların Büyük Değişimi

Son zamanlara kadar çoğunlukla basitleşmiş, bölümlük arcade oyunlarından ibaret olan mobil oyunlar, bazı tecrübeli bağımsız oyun yapımcıları ve sektöre giren büyük oyun firmaları ile değişim gösterdi. Bu değişim hem oynanış tarafında hem de grafiksel anlamda kendini belli etti. Bu gelişim süreciyle beraber mobil oyun sektörü daha da büyüdü ve fark edilir derecede yüksek oyuncu kitlesine ulaştı.

 

Mobil Kullanıcıların Artması

Çağımızdaki telefon zorunluluğuyla beraber mobil kullanım arttı. Bu artış sadece oyun sektörü dışında mobil uygulamalar içinde etkisini gösterdi. 2020 yılı içinde mobil platformlar üzerinden 380 milyar dolar harcandı. Bu harcamanın 100 milyar dolardan fazlasını mobil oyunlar geri kalan kısmını ise uygulama ve benzer yazılımlar oluşturuyor. Kullanıcıların ortalama günlük 3.7 saat harcadığı görünürken bu istatistik mobil kullanımın insanlar için fazlasıyla büyük bir gereklilik olduğunu gösteriyor.

 

Mobil platformlar büyük firmalar ve destekçileriyle beraber büyük bir kullanım alanı haline geldi. İlerleyen dönemler de bunu daha da büyüyeceğini ve gelişim göstereceğini göreceğiz.

 

 

Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.