Menu

Gösterdiği büyük gelişim ve dev satış değeriyle Peak Games incelememizde


                                                                                           

Peak Games ve Türkiye'de Oyun

Son zamanlar da Türk Firmalarını da gördüğümüz oyun sektöründe. Gelişen Türk firmalardan birisi Peak Games. Türkiye’de televizyon kanallarına verdikleri o şaşırtıcı ve farklı reklamlarıyla halkın kendilerini tanımasını sağlayan Peak Games, büyük gelişmeleriyle dev kitlelere ulaşmayı başardı. Bu büyük kitle sayesinde gücünü gösteren Peak Games yakın zaman da 1,8 Milyar gibi bir değere hisse payı ile satıldı. Küçük bir girişimcilik sonucu ortaya çıkan firma, bize küçük olarak nitelendirebileceğimiz bir hareketin ne kadar büyüyebileceğini kanıtlamış oldu.

                                                           

Sektörde Peak Games

Öncesinde kurulan şirketlerin ekstra tecrübeleriyle beraber kurulan Peak Games ilk olarak tarayıcı ve facebook gibi platformlar için oyunlar yaparak piyasaya girdi. Bu platformlar üzerinde oluşturduğu 30 milyon gibi yüksek bir oyuncu kitlesi yakalaması ile oyunlarını daha efektif olabilecek olan mobil platformlara taşıyan ve ayrıca yeni oyunlar geliştirmeye devam eden Peak Games, mobil platform üzerinde de 300 milyonu aşkın bir kitle toplamayı başarmıştı. Bu topladığı kitle ile dünya çapında kendine yüksek bir sıra belirlemiş ve büyük firmalar tarafından takibe alınmıştı. Daha önceden bazı seçili oyunlarını Zynga firmasına satan Peak Games, bu sefer şirket hisseleriyle beraber büyük bir bütçe karşılığı dev bir satış gerçekleştirdi.

 

Hızlı Yükseliş

Peak Games’in yakın bir tarih olarak görülebilecek olan 2010’dan bu yana bu kadar büyümesinin arkasında, tabi ki en doğru şekilde seçilen ve yönlendirilen faaliyetler bulunmakta.2011’den verilen bir istatistik bile Peak Games’in nasıl bu kadar büyüdüğünü bizlere açıklıyor. Görüldüğü gibi aldığı aylık oyuncu sayısının milyonlara ulaşması tabi ki bu sonucu doğurdu. Türkiye’deki oyun sektörünün yeni oturmaya başladığı 2010 yıllarında sektöre giriş yapan Peak Games, sayılı firmalardan birisi olmasıyla bile öne çıkmayı başardı. Yaptığı oyunlarda sadece Türkiye pazarını değil, uluslararası oyun pazarını da hedefleyen Peak Games istediğini başardı ve global olarak 300 milyona yakın bir oyuncu kitlesine hizmet sağladı.  

Peak Games’in ülkemizden çıkarak bu denli büyümesi kesinlikle gururlandırıcı ve övgüyü hak eden bir çalışmanın sonucu olarak görülmelidir.