Menu

 Ücretsiz sohbet çok sevildi, WeChat’in uluslararası kullanıcı hesapları 50 milyona ulaştı.

“Mobil iletişimin yeni yolu” sloganıyla Nisan 2013 itibariyle Türkiye pazarına da sunulan yenilikçi mobil sosyal iletişim uygulaması WeChat, Çin dışındaki uluslararası pazarda 50 milyon kayıtlı kullanıcıya ulaştı. WeChat, aralarında Endonezya, Malezya, Meksika ve Filipinler’in de bulunduğu birçok pazarda Apple App Store ve Google Play üzerinde en çok indirilen uygulama olarak listelerin en üstünde yer aldı.

50 milyon kayıtlı kullanıcı hesabı ile önemli bir kilometre taşını geride bıraktığını açıklayan WeChat, mobil sosyal iletişim alanında yakaladığı ivmeyi sürdürüyor. Uluslararası pazar için geliştirilen WeChat kullanıcılara dünyanın dört bir yanından dostları ile iletişim kurmanın yaratıcı bir yolunu sunuyor. WeChat’in hızlı büyümesi uygulamanın yükselen piyasalarda güçlü şekilde benimsendiğinin bir kanıtı. WeChat, aralarında Endonezya, Malezya, Meksika ve Filipinler’in de bulunduğu birçok pazarda Apple App Store ve Google Play üzerinde en çok indirilen uygulama olarak listelerin en üstünde yer aldı.

Çin’deki kayıtlı kullanıcı sayısı 300 milyon

Çin topraklarındaki kullanıcılar için tasarlanan kardeş ürünler WeCha ve Weixin de, kayıtlı kullanıcı hesaplarının sayısının bu yıl 15 Ocak’ta 300 milyonu aşması ile bir kilometre taşını aştığını açıklamıştı. Mart ayının sonunda, WeChat ve Weixin’in toplam aylık aktif kullanıcı sayısı geçen yılın aynı dönemine göre %228 büyüme kaydederek 194,4 milyona ulaştı. Weixin ile birlikte WeChat dünyanın dört bir yanında popüler bir mobil sosyal uygulama olarak günlük yaşamlarında kullanıcılar için iletişim ve etkileşimin yeni bir yolunu şekillendiriyor.

WeChat’te sevilen popüler özellikler

WeChat’in kurulumu, kullanımı ve indirilmesi tamamıyla ücretsiz. Kullanıcılar birbirlerine metin iletisi gönderebiliyor, “Bas-Konuş” özelliği ile sesli mesajlar iletebiliyor, görüntülü sohbet yapabiliyor ve fotoğraf, müzik ve video paylaşabiliyorlar. Uygulama, Android, BlackBerry,  iOS, Symbian ve Windows Phone işletim sistemlerinin de aralarında bulunduğu tüm akıllı telefon platformlarını destekliyor. WeChat aynı zamanda kullanıcıların sadece seçtikleri arkadaşları ile bilgi paylaşmasına imkân veren kapsamlı gizlilik ayarı özellikleri de sunuyor.

WeChat’in sunduğu başlıca özellikler

Anlar – Dostlarla fotoğraf, metin ve internet bağlantıları paylaşmayı sağlıyor.
Etrafa Bak – Sohbet etmek için etrafınızdaki insanları buluyor.
Şişedeki Mesaj Bir şişeye metin iletisi veya sesli mesaj koyuyor, denize atıyor ve dünyanın herhangi bir yerinden kimin alacağını görmeyi bekliyorsunuz. Dünyanın dört bir yanından yeni insanlar ile tanışmanın eğlenceli bir yolunu sunuyor.
Resmi Hesaplar Şirketler ve işyerleri için takipçileri ile etkileşim kurmakta kullanılabilecek bir özellik. “Resmi Hesaplar” sahipleri ve yazılım geliştiricilerin WeChat üzerinde uygulamalar geliştirmesine yardımcı olmak üzere ücretsiz SDK ve API da mevcut.
Web’de WeChat Bilgisayar üzerinden diğer insanlarla sohbet etme imkanı veriyor.

 

WeChat Hakkında

WeChat akıllı telefon kullanıcıları için geliştirilen yenilikçi bir mobil sosyal iletişim uygulamasıdır. WeChat iOs, Android, Symbian, BlackBery ve Windows Telefon işletim sistemlerinde çalışan aplikasyon mağazalarından ücretsiz olarak indirilebilir*. WeChat kullanıcıları QR kodlarının taranması, kullanıcıların telefon rehberlerine ve Facebook profillerine bağlanılması ve “Look Around” ve “Shake” gibi konum tabanlı fonksiyonların devreye alınması dahil çok çeşitli yenilikçi işlem ve yöntemlerle arkadaşlarını ekleyebilir. Bu uygulama, mesaj, sesli mesaj ve görüntülü mesaj, “emoticon – ifadeler” ve fotoğrafları veri ağları üzerinden arkadaşlarla paylaşmayı destekleyerek sosyal etkileşimi geliştirir. Kullanıcılar bire bir ya da “Moments – Anlar” aracılığıyla kendi kapalı ağları içinde iletişim kurmayı seçebilir. Daha fazla bilgi ve aplikasyonu indirmek için lütfen  www.wechat.com adresini ziyaret edin.