Menu

Michel Platini'nin UEFA başkanı olarak tarafsız olması beklenirken! Avrupa Kupası seçimlerinde ve kendi ülke takımlarının tüm dünya önünde şike yaparken UEFA kurallarını uygulamaması tarafsız olmadığının tam bir Fransız milliyetçisi olduğunu apaçık ortadadır.

Michel Platini'yi futbolcu olarak tanıyoruz fakat VikiPedi'den aldığım şu ibareler çok ilgi çekici ; ( Platini 29 Nisan 1985'te Fransız Onur Nişanı'nı Şövalye olarak aldı, ve 1988'de Kumandan ilan edildi. Fransız milli takımının 4 yıl boyunca teknik direktörlüğünü yaptı ve; 1998 Dünya Kupası'nın Fransa'da başlıca organize edenler arasındaydı. Şu an FIFA'nın teknik ve gelişme komitesinin başında, UEFA başkanı ve Fransa Futbol Federasyonu'nun asbaşkanı olarak görev yapmaktadır.)

Herkesin bildiği üzere Fransa ülke puanını, Fransız takımlarının UEFA ve Şampiyonlar ligindeki başarızlıkları nedeniyle düşüyor. Tam aksine de Türk takımlarının UEFA ve Şampiyon liginde aldığı başarılar sayesinde son 2 yılda ülke puanımız 2 katı artışa geçti. Milli takımımızın ve lig takımlarımızın önümüzdeki yıl UEFA kupası ve Şampiyonlar liginde olası başarıları sayesinde Fransa'yı geride bırakabiliyoruz. İşte tam bu noktada UEFA Başkanı Michel Platini koyu bir Fransız milliyetçisi olarak Türk takımlarının en iyilerinden ikisini elimine ederek bu duruma son noktayı koyuyor.

UEFA Davası ve Alınacak Kararlar Hakkında Öngörüm ise şöyle ;

Platini Game 1 ; Fenerbahçe'nin kendisine açtığı davadan dolayı Fenerbahçe'ye özel bir kin besleyen, kendisi hakkında dava geri alınınca şike davasını ısıtıp, UEFA sözde savcılarını ayarlayıp intikamını almayı planlamıştır. Bu nedenle de Fenerbahçe'nin ceza alacağı kesindir. Fenerbahçe'ye 2 yıl ceza verilecek, daha önce çektiği 1 yıl ceza, bu cezadan düşülerek bu yıl fenerbahçe UEFA kupalarından men edileceğini düşünüyorum. 

Platini Game 2 ; Aziz YILDIRIM ve Şekip Mosturoğlu ise Futbol'dan ömür boyu men cezası alacak gibi gözüküyor. 

Platini Game 3 ; Beşiktaş ise daha önce 1 yıl UEFA kupasına kapılmadığı için hakkında açılan 1 yıl men cezası düşülerek ceza almayacaktır. Futbol Federasyonumuzun Başkanı Sayın Demirören'de bu bilgiyi aldığı için eski bir Beşiktaşlı olarak Fenerbahçe ile yollarını ayırarak son günlerde ters düşmüştür. 

Son günlerde Türk takımlarımız ve Federasyonumuz olarak birbirimize düşürken, Platini herhalde mutluluktan göz yaşı döküyordur. Platini gibi milliyetçi, ne olursa olsun ülkesinin ve takımlarının arkasında durabilecek futbol adamlarını görebilecekmiyiz ülkemizde?