Menu

AOC, 4K’yi evde ya da ofiste her masaya sığdıracak daha kompakt bir formata sokan yeni, son teknoloji ürünü AOC U2477PWQ ile karşınızda.

 

AOC U2477PWQ monitörünün yerden tasarruf eden 23.6 inçlik (59.9 cm) 4K ekranı, kullanıcıya 3840 x 2160 piksellik, etkileyici UHD çözünürlük sunuyor. PLS paneli,  her görüntüleme açısından en iyi renk bütünlüğünü sunuyor ve sRGB renk gamının % 100’ünü kapsıyor. Ultra hızlı HDMI 2.0, 18 Gb/s’ye kadar bant genişliğini mümkün kılıyor, böylece örneğin 4K Blu-ray oynatıcıları, 4K video kameraya bağlıyken ya da 4K oyun oynarken 4K videoların akıcı bir şekilde yürütülmesi sağlanıyor. Monitör, birinci sınıf, zamanı aşan bir tasarıma sahip: Bu monitor, dokulu ve şeffaf tabanı ile hem profesyonel olarak işyerindeki kullanıcılar hem de yüksek beklentili ev kullanıcıları için de göze hitap eden bir yol arkadaşı.

Pratik boyutta etkileyici 4K çözünürlük
Pek çok kullanıcı, örneğin akıllı telefonunda, yüksek piksel yoğunluklu ekranlara alıştığı için monitör ekranlarında da bu görüntü kalitesinden vazgeçmek istemiyor. Ancak 4K ekranların çoğu 3840 x 2160 piksellik, heybetli 4K çözünürlüğü büyük monitör ölçülerine sahip, bunlar da daha küçük olan ofislere her zaman sığmayabiliyor. Yeni AOC U2477PWQ, herkes için kompakt bir çözüm sunuyor: Bu monitör, sahip olduğu 23.6 inçlik ekran ölçüsü ile 4K çözümü arayan, ama büyük bir ofisi ya da masası olmayan kullanıcılar için ideal bir seçenek. Üstelik yeni Windows 10 işletim sistemi ile, 4K çözünürlükleri belirlemek ve kurmak da çok daha sezgisel bir hal aldı, böylece 4K farklı ölçülerdeki ve formattaki monitörlerle daha kolay kullanılabiliyor. 4K çözünürlüğün kompakt bir ekran ölçüsü ile birleştirilmesi ekstra yüksek piksel yoğunluğu gerektiriyor,  bu da ultra keskin görüntülerin, fotoğrafların ve 4K videoların çok net şekilde yeniden üretilmesini sağlıyor. Artık kullanıcıların, bütün resmi görmek ve aynı anda en küçük ayrıntının bile keyfini çıkarmak için  görüntülerini kaydırması ya da ölçeğini küçültmesi gerekmiyor.


Profesyonel panel gücü 
PLS paneli, hem canlı hem de çok doğru bir renk reprodüksiyonu sağlıyor. Ayrıca yatayda ve dikeyde 178°/178° geniş görüntüleme açılarına sahip. PLS panelleri, her görüntüleme açısında oldukça iyi bir renk yeknesaklığına sahip. 8 bit renk desteği ve sRGB renk gamı ise, ekranın yüksek performansını tamamlıyor. Bu şekilde,  U2477PWQ kullanıcıya canlı görüntüler sunarak daha küçük bir ekran ölçüsünü tercih eden grafik tasarımcılar, fotoğrafçılar ve film yapımcıları gibi profesyonel kullanıcılar için ideal. Ayrıca, yüksek beklentili ev kullanıcıları da kendilerine özel fotoğraf ve video düzenlemeleri için ikna edici bir çözüm bulmuş oluyorlar. Üstelik bu ekran, uzun süreli bir çalışmanın gerektiği durumlarda bile, kullanıcının gözlerinin yorulmasını önlemeyen faydalı bir teknolojiye de sahip: Flicker FREE fark edilmeyen, ama gözleri etkileyen titreşimi azaltmayı sağlıyor.

Tam donanımlı zamanı aşan tasarım
Bu monitör şık tasarımıyla, her  çalışma ortamında gerçekten de göz alıcı olmayı başarıyor. Dokulu yüzeyi ve şeffaf ayağı ile zamanı aşan ve klasik tasarımı birleştiriyor.  Üstelik çeşitli ergonomik seçenekler de bu performansı tamamlıyor: Kullanıcılar, yüksekliği ayarlayabilirler, pivot işlevini kullanabilirler ya da öne arkaya yatırabilirler, böylece sağlıklı bir pozisyon için ideal konumu bulabilirler. Ayrıca monitör, gelişmiş konektörlerle de çok iyi bir donanıma sahip. Bant genişliğini anlamlı bir şekilde 18 Gb/s’e yükselten ve 60 fps 4K video playback sağlayan ultra hızlı HDMI 2.0 girişine ek olarak, monitörde MHL 3.0 ve DisplayPort 1.2 da bulunuyor. MHL, kullanıcıların akıllı telefondan ya da tabletten içerik görüntülerken aynı zamanda da cihazın şarj edilmesini sağlıyor.

AOC U2477PWQ, 2015 sonundan itibaren piyasada bulunabilecek. Üretici tarafından tavsiye edilen perakende 499 USD (KDV hariç) olacak. Bütün ekranlarda olduğu gibi, AOC bu ekran için de yerinde değişim hizmetini içeren 3 yıllık bir garanti sunuyor