Menu

ASUS, NVIDIA® G-SYNC™ uyumlu VG278QR, VG258QR ve VG248QG üç yeni oyuncu monitörünü duyurdu.

NVIDIA® G-SYNC™ uyumlu bu üç yeni oyuncu monitörü; NVIDIA GeForce® GTX 10-Serisi, GeForce GTX 16-Serisi ve GeForce RTX 20-Serisi ekran kartlarında mükemmel değişken yenileme hızı (VRR) deneyimi sunuyor. 27 inç, 24,5 inç ve 24 inç boyutlarda gelen bu üç yeni oyuncu monitörü, otomatik çalışan VRR özellikleriyle Fortnite, Apex Legends™, Overwatch®, PUBG, CS:GO ve Call of Duty® gibi hızlı aksiyon oyunlarında ideal bir sihal haline geliyor.  CES 2019’da duyurulan, G-SYNC uyumlu ROG Strix XG258Q, XG248Q, MG278Q, VG278Q ve VG258Q  modellerini takip eden bu yeni oyuncu monitörleri ASUS ve NVIDIA arasındaki güçlü iş birliğini gözler önüne seriyor.

Oyuncu monitörü pazarının lideri olan ASUS, oyunculara en iyi deneyimi sunmaya kararlı. 2014’te ROG Swift P278Q ile NVIDIA G-SYNC destekli monitör çıkaran ilk şirket olan ASUS’un ROG Swift serisi tüm dünyada en iyi oyuncu monitörleri olarak biliniyor. G-SYNC Uyum programının başlamasından bu yana ASUS, NVIDIA ile birlikte G-SYNC ekosisteminin genişlemesi için çalışmalarını sürdürüyor. Monitörlerini dahili testler ve NVIDIA onayının dahil olduğu iki aşamalı sertifika sürecinden geçiren tek şirket olan ASUS, ürünlerin binlerce farklı ekran kartıyla uyumlu olduğundan emin oluyor. Farklı ekran boyutlarına ve çözünürlüklerine sahip sekiz adet ASUS monitör, standartlara tam uyum sağlayarak tüketicilere mevcut sistemlerini geliştirme veya yeni sistemler için bileşen toplama özgürlüğü sunuyor.

ASUS VG278QR, VG258QR ve VG248QG

Hızlı ve heyecanlı oyunlar için tasarlanan 27 inç VG278QR, 24,5 inç VG258QR ve 24 inç VG248QG oyuncu monitörleri Full HD çözünürlüğün yanı sıra ultra hızlı 0,5 ms[1] tepki süresi ve son derece yüksek 165 Hz yenileme hızıyla akıcı oyun deneyimi sağlıyor. ASUS Çok Düşük Hareket Bulanıklığı (ELMB - Extreme Low Motion Blur) teknolojisi ise, hareket halindeki nesnelerin daha da net görünmesini sağlar ve böylece oyun deneyimini daha akıcı ve hızlı hale getirir.

ASUS VG248QG, VG258QR ve VG278QR modelleri ASUS GamePlus gibi oyunculara yönelik özellikler ile oyun içi deneyimini iyileştirirken, GameVisual ile de farklı tür oyunlarda görüntüleri optimize etmek için önceden ayarlanmış çeşitli ekran modları sunuyor.