Logo

ASUS, 21,6 inç boyutundaki ProArt™ PQ22UC OLED Profesyonel monitörü duyurdu.

4K UHD (3840 X 2160) çözünürlük ve HDR teknolojisine sahip olan yeni model, fotoğrafçılar, video editörleri ve renklerin önem taşıdığı işlerde çalışan diğer profesyonel içerik üreticilerinin aradığı doğru renkleri, olağanüstü kontrastı ve ayrıntıları sunmak için tasarlandı. Kendini aydınlatan milyarlarca bağımsız ve saf RGB piksele sahip gelişmiş OLED panele ve 1000000:1 kontrast oranına sahip olan ProArt PQ22UC koyu siyahlar ve gerçekçi renklerle parlak ve doğru tonda görüntüler oluşturuyor. 204 ppi piksel yoğunluğu sunan 4K UHD çözünürlüklü panel, benzer boyuttaki Full HD monitörlerden %300 daha fazla ekran alanı sağlayarak, kullanıcılara daha geniş çalışma alanı ve inanılmaz ayrıntılı içerikler sunuyor. 0,1 ms'ye ulaşan tepki süresiyle ProArt PQ22UC piyasadaki en hızlı monitör olma unvanına sahip. Hızlı videolar veya diğer hareketli içeriklerde hiçbir bulanıklığın yaşanmadığı inanılmaz bir performans elde ediliyor.

Renk üretiminde endüstri standartlarını aşan ProArt PQ22UC, DCI-P3 renk gamının %99’unu kapsayarak prodüksiyon işlerinde güvenilir bir araç haline geliyor. Fabrikada yapılan kalibrasyon sayesinde Delta-E < 2 değerinde renk doğruluğu sunan ürün ASUS ProArt Kalibrasyon Teknolojisi ile de zaman içinde renk ve parlaklığını koruyor.

Kolayca çıkabilen standa ve akıllı bir kılıfa sahip olan ProArt PQ22UC, kompakt ve taşınabilir tasarımıyla kullanıcıların istedikleri yerde çalışmasını veya görüntü kalitesinden ödün vermeden çalışmalarını müşterilerine göstermesini sağlıyor. 

Olağanüstü kontrast, inanılmaz ayrıntılar

Dünyanın ilk 21,6 inç OLED 4K UHD (3840 x 2160) monitörü olan ProArt PQ22UC, 204 ppi piksel yoğunluğu ve HDR desteğiyle, aynı boyuttaki Full HD monitörlerden %300 daha fazla ekran alanı, inanılmaz net ayrıntılar ve geniş ton aralığı sağlıyor. Kendini aydınlatan milyarlarca saf RGB pikselin her biri ayrı ayrı çalıştırılabiliyor. Böylece yüksek parlaklık seviyesinde koyu siyahlar ve gelişmiş renk kontrastına sahip gerçekçi görüntüler elde edilebiliyor.

OLED panellerin gelişmiş performansından sonuna kadar yararlanan ProArt PQ22UC, 1000000:1 kontrast oranı sunuyor. ProArt PQ22UC, ASUS’a özgü Smart HDR Teknolojisi sayesinde birden fazla HDR formatına destek verebiliyor. HDR-10 ile mevcut video yayınlarına ve HDR özellikli oyunlara uyum sağlanırken, HLG (Hybrid Log Gamma) ile de BBC iPlayer ve DIRECTV™ GİBİ genel yayın ve uydu televizyonlarına destek veriliyor. HDR monitörler, geleneksel monitörlerden daha geniş bir renk tayfına insan gözünün algılama kapasitesine yakın bir parlaklıkla destek veriyor. ProArt PQ22UC, HDR desteği sayesinde çok daha koyu siyahlar ve parlak beyazlar oluşturabiliyor, gölgeler ve aydınlık bölgelerdeki ayrıntıları doğru yansıtarak daha gerçekçi bir izleme deneyimi sunuyor.

Gerçekçi renk doğruluğu

Renk üretiminde endüstri standartlarını aşan ProArt PQ22UC, DCI-P3 renk gamının %99’unu kapsıyor. 10-bit renk grafiğiyle 1,07 milyardan fazla renk sunan ve 14-bit dahili taramalı tabloya sahip olan ürün, Gamma 2.6, 2.4, 2.2, 2.0 ve 1.8 değerlerine destek vererek tonlar arasında yumuşak geçişlerin olduğu doğal görüntüler oluşturuyor.

ProArt PQ22UC monitörler, endüstri lideri renk doğruluğunu (∆E < 2) garantilemek için önceden kalibre ediliyor. Her monitörde görüntülerin ekrana doğru yansıtıldığından emin olmak için gelişmiş gri ölçek takibi teknolojisine yer veriliyor. Monitörde ayrıca, ekran genelinde parlaklık ve renk değişimlerini önleyen %95 homojenlik telafisi özelliği bulunuyor.

İster bir masaüstü veya dizüstü bilgisayar ister Mac kullanın, ASUS ProArt Kalibrasyon Teknolojisi, monitörünüzün parlaklığını ve renk tutarlılığını yeniden ayarlamanız gerektiğinde işinizi kolaylaştırmak için renk doğruluğu ayarı ve homojenlik telafisi özelliğini sunuyor. Kullanıcılar kendilerine en uygun renk doğruluğunu elde etmek için çeşitli gelişmiş kurulumlardan birini seçebiliyor. Ayrıca tutarlı parlaklık için 3 x 3 ve 5 x 5 homojenlik telafisi matrislerinden yararlanabiliyor ve tüm renk parametresi profillerini monitörün entegre ölçekleyicili dahili yongasına kaydedebiliyorlar. ASUS ProArt Kalibrasyon Teknolojisi, X-Rite® i1 Display Pro ve Datacolor® Spyder 5 serisi gibi kalibrasyon cihazlarıyla da uyumludur.

Akıllı tasarım ve bağlantı seçenekleri

Geleneksel bir 21,6 inç monitörün yalnızca üçte biri ağırlığında olan ultra ince profilli ProArt PQ22UC, kullanıcılara işlerini müşterilerine istedikleri yerde göstermeleri için mükemmel bir yol sunan taşınabilir bir tasarıma sahip. Çıkarılabilir ayak tamamen katlanarak ürünün kolayca taşınabilmesini sağlıyor. Monitör hiçbir alete ihtiyaç duymadan birkaç saniye içinde kurulabiliyor. Yenilikçi ve akıllı bir katlanabilir kılıf ise PQ22UC’yi toz ve çizilmelere karşı koruyor. Kılıfı bir stant olarak kullanıp monitörü dik ya da yatay konumda kullanabilirsiniz.

ProArt PQ22UC’de Micro HDMI’ın yanı sıra AC güç girişine, 5 Gbps’e ulaşan veri aktarım hızlarına ve 4K UHD görüntü çıkışına destek veren iki adet USB-C™ bağlantı noktası bulunuyor. Her iki yönde de takılabilen USB-C bağlantısı ile harici cihazları hızlı ve zahmetsizce kullanmak mümkün.

Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.