Menu

 

Amazon Alexa ve Bluetooth stereo hoparlör özelliklerine sahip üçü bir arada Lyra Voice AiMesh router, tüm ev için Wi-Fi ağı,  etkileyici ses kalitesiyle kullanışlı asistan ve akıllı ev kontrolü sunuyor.

ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİ ;

 • AiMesh ile tüm evi kapsayan WiFi — Tüm AiMesh router modelleriyle çalışabilen üç bant WiFi router, evin tamamında kesintisiz bağlantı için ağı genişletiyor. 
 • Dahili Amazon Alexa özelliği — Alexa ile sesli kontrol sayesinde kullanıcılar haber ve müzik dinleyebilir, akıllı ev cihazlarını kullanabilir ve binlerce farklı özelliğe erişebilir.
 • Stereo Hoparlörlerle Etkileyici Çevresel Ses — ASUS ve DTS ses teknolojilerine sahip Bluetooth hoparlör ile etkileyici ses ve müzik yayını.

 

ASUS, entegre 802.11ac (Wi-Fi 5) AiMesh Wi-Fi router, Amazon Alexa ve Bluetooth hoparlöre sahip hepsi bir arada ev ağ çözümü Lyra Voice’i duyurdu. Hepsi bir arada tasarımı, ayrı birer Wi-Fi router ve akıllı hoparlör ihtiyacını ortadan kaldırarak evinizde çok sayıda cihazın yaratacağı karIşıklığın önüne geçiyor. Lyra Voice ile kullanıcılar ev genelinde hızlı ve kararlı Wi-Fi bağlantısının tadını çıkarabiliyor, harika sesler veren stereo hoparlörlerden müzik, haber ve podcast dinleyebiliyor, kendi sesleriyle akıllı ev cihazlarını kontrol edebiliyor ve sanal asistanların sunduğu diğer tüm avantajlardan yararlanabiliyor. Lyra Voice ayrıca ailenin tüm üyeleri için güvenli ve keyifli bir internet deneyimi sunmak için gelişmiş ebeveyn kontrollerine ve Trend Micro destekli AiProtection Pro ile ömür boyu ücretsiz ev ağı güvenliğine sahip. 

 • Lyra Voice
 • AC2200 Mesh Router + Alexa Sesli Asistan+, Bluetooth Hoparlör
 • 8 Watt stereo hoparlör x 2, Pasif Radyatör x 2
 • 2.4GHz/5GHz-1/5GHz-2 Çalışma Frekansı
 • 512MB/256MB Bellek
 • Bluetooth 4.2
 • WAN Port x 1, LAN Port x 1 Çıkışlar
 • 6 x dahili tek bant anten (5GHz x 4 + 2GHz x 2), 1 x dahili Bluetooth anten

AiMesh desteğiyle tüm evi kapsayan WiFi ağı

Lyra Voice; AiMesh router veya ağ düğümü, bağımsız bir router ve evrensel bir WiFi menzil artırıcı olmak üzere üç farklı WiFi modunda çalışabiliyor. ASUS AiMesh teknolojisi, kullanıcıların uyumlu ASUS router’larla tüm evi saran kusursuz bir WiFi sistemi kurmasını sağlıyor. Lyra Voice, AiMesh router modundayken kullanıcılar tüm evi kapsayan güçlü, kusursuz ve esnek bir WiFi sistemini kolaylıkla kurabiliyor.

AiMesh ağ düğümü modunda ise, Lyra Voice mevcut AiMesh WiFi ağını genişletiyor. Böylece kullanıcılar cihazı, kararlı WiFi kapsama alanına ve akıllı hoparlöre ihtiyaç duydukları mutfak veya aile odası gibi her yere yerleştirebiliyor. Lyra Voice, AiMesh ağ düğümü olarak kullanıldığında ana AiMesh router’da bulunan GameBoost ve ekran süresi yönetim araçları gibi güçlü özelliklerden ve mevcut ayarlardan yararlanıyor.

Lyra Voice ayrıca tek başına bir router olarak da kullanılabiliyor. İnternet bağlantısının eve giriş yaptığı noktada akıllı bir asistana ihtiyaç duyulduğunda, akıllı ev ağı için harika bir merkez haline geliyor. Lyra Voice akıllı ev merkezi olarak kullanıldığında, bağlı tüm akıllı cihazlara hızlı ve kararlı WiFi bağlantısı sağlıyor, ileride yeni AiMesh düğümleri eklemeyi de kolaylaştırıyor.

WiFi menzil artırıcı modundayken, kullanıcılar Lyra Voice’ten mevcut WiFi ağlarını genişletip ölü noktaları ortadan kaldırarak ev içinde daha iyi bir WiFi dağılımı elde etmek için yararlanabiliyor. Lyra Voice piyasadaki neredeyse tüm diğer router’larla mükemmel bir şekilde çalışıyor, böylece AiMesh router’a sahip olmayanlar için bile ideal bir tercih oluyor.

Dahili Amazon Alexa

Lyra Voice’te entegre olarak yer alan Amazon Alexa, kullanıcıların sesli hizmetlerin tüm avantajlarından yararlanmasını sağlıyor. Soru sormak, haber ve trafik bilgilerini dinlemek, müzik çalmak ve akıllı ev cihazlarını kontrol etmek gibi işlemler, ayrı bir akıllı hoparlöre ihtiyaç duymadan mümkün hale geliyor. Lyra Voice’te dahili şekilde bulunan Alexa ayrıca, geleneksel WiFi router’lar ile bağımsız akıllı hoparlörler arasındaki bağlantı sorunlarını ortadan kaldırıyor ve birden fazla cihazla dağınıklık oluşmasının da önüne geçiyor. Lyra Voice, Alexa’nın komut ve soruları kolayca algılayabilmesi için 360 derecelik, uzak alan ses tespit özelliğine sahip bir çift mikrofon barındırıyor. Odanın diğer köşesinden kısık sesle verilen komutlar bile bu sayede algılanabiliyor. Ayrıca, Synaptics ses yongası ile gelişmiş gürültü önleme ve arka plan gürültü filtreleme özelliklerine sahip olan Lyra Voice, yüksek sesle müzik dinlendiğinde dahi kullanıcıların sesini her zaman duyuyor.

Stereo hoparlörler ile etkileyici çevresel ses

Lyra Voice’te düşük frekanslı seslerin rezonansını uzatmak için paisf radyatörlere ve bas refleks çıkışlarına sahip iki adet dahili stereo hoparlör bulunuyor. ASUS Golden Ear ekibindeki uzman ses mühendisleri tarafından ayarlanan hoparlörler en gerçekçi seslerin elde edilmesini sağlıyor. Bu gelişmiş hoparlör tasarımını DTS çevresel ses teknolojisiyle birleştiren Lyra Voice; geniş alana yayılan, inanılmaz derecede etkileyici, doğal ve net sesler sunuyor. Lyra Voice sayesinde kullanıcılar en sevdikleri yayın servislerinden müzik dinleyebiliyor veya Bluetooth üzerinden akıllı cihazlarındaki sesleri çalabiliyor.

Aileler ve tüm bağlı cihazlar için daha güvenli bir internet deneyimi

Lyra Voice kullanıcılara yalnızca akıllı cihazlarını hızlı ve kararlı WiFi ağına bağlama ve Amazon Alexa’nın kullanışlı özelliklerinden yararlanma imkanı sunmakla kalmıyor, ayrıca ev ağları için kurumsal düzeyde güvenlik sağlayan AiProtection Pro’yu da veriyor. Trend Micro™ destekli AiProtection Pro, IoT cihazları da dahil olmak üzere ağa bağlı tüm aygıtları internet üzerindeki tehditlerden koruyor. Ürünün kullanım ömrü boyunca ücretsiz olarak sunulan AiProtection Pro, güvenliğin sürekli ve verimli kalmasını sağlıyor.

Lyra Voice’te ayrıca teknoloji harikası ebeveyn kontrolleri bulunuyor. Kullanıcılar çocuklarının internette ne kadar zaman geçirdiğini görebiliyor, süre limiti koyup zaman çizelgesi yapabiliyor. Ebeveynler belirli kategorilerdeki mobil uygulamaları ve web sitelerini engelleyip bunların dışında internete serbest erişim sağlayabiliyor ve bu ayarları aile bireylerinden birine ait tüm cihazlarda uygulayabiliyor.