Menu

ASUS, Profesyonel İçerik Üretimine Yönelik Yeni Mini PC ProArt Serisini Duyurdu

Asus İş istasyonu sınıfı bilgisayarlar güçlü, hızlı ve kararlı performansı küçük boyutla sunuyor.

 ÖNEMLİ NOKTALAR

 • İçerik üretme gücü: Bir önceki nesle göre %30 daha yüksek performans gösteren 9. Nesil Intel Core i9 modellerine kadar işlemci seçenekleriyle en zorlu tasarım işlerini halletmek mümkün.
 • Hızlı iş akışı: 64 GB’a kadar DDR4 RAM, Intel Optane destekli iki adet M.2 SSD ve Thunderbolt 3 ile hızlı performans ve veri aktarımı.
 • Serin ve kesintisiz performans: Her şey dahil sıvı soğutma ile CPU; yüksek performansla, kararlı, serin ve sessiz (ortalamanın %36 altında) çalışıyor.

ASUS, tasarımcılar ve içerik üreticilere hızlı ve kararlı performans sunan yeni ASUS Mini PC ProArt PA90 serisi iş istasyonu sınıfı küçük boyutlu bilgisayarları duyurdu. 9. Nesil Intel Core işlemciler, NVIDIA Quadro ekran kartları, 64 GB’a kadar yüksek hızlı DDR4 bellek, Thunderbolt 3 bağlantısı ve ultra hızlı SSD ile yüksek kapasiteli sabit disk depolamasını birleştiren üçlü depolama tasarımıyla donatılan Mini PC ProArt PA90; mimarlık, mühendislik ve üretim alanlarındaki bilgisayar destekli tasarım (CAD) süreçleri için gereken performansı, her çalışma alanına kolayca uyum sağlayan çekici, modern ve küçük bir biçimle sunuyor.

ASUS Mini PC ProArt PA90 Teknik Özellikleri ;

 • İşlemci : Intel® Core™ i9-9900K/i7-9700K
 • Chipset : Intel® Z390 yonga seti
 • Ekran Kartı : NVIDIA® Quadro® P4000/P2000 Ekran Kartı
 • RAM : 4 x SO-DIMM DDR4 2666/2133MHz (64 GB’a kadar)
 • Depolama : 2 x M.2 2242/2280 (SATA/PCIe G3X4), 1 x SATA 6Gb/s (2.5" 7200RPM 500GB/1TB HDD)
 • Optik Sürücü : Yok
 • Ağ : 802.11ac + BT ve 10/100/1000 Mbps LAN
 • Ön Bağlantılar : 2 x USB 3.1 Gen2, 1 x mikrofon, 1 x Ses Jakı
 • Arka Bağlantılar : 2 x USB 3.1 Gen2, 4 x Display Port, 2 x Thunderbolt™ 3, 1 x RJ45 LAN
 • Güç : 19,5Vdc, 9,23A 180W, 19,5Vdc, 11,8A 230W Güç Adaptörleri
 • Boyut : 176 x 176 x 365 mm
 • Ağırlık : 5,8 kg

İçerik üretme gücü

Bir önceki nesle göre %30’a kadar daha yüksek performans sunan en yeni 9. Nesil Intel Core i9 ve Core i7 işlemcilere sahip Mini PC ProArt PA90, en zorlayıcı uygulamaları aynı anda kullanan ve karmaşık projeler üzerinde çalışan içerik üreticiler için akıcı ve hızlı performans sağlıyor.

Mini PC ProArt PA90 ayrıca, video ve fotoğraf düzenleme veya 3D gerçek zamanlı gerçekçi görüntü işleme gibi yoğun grafik gücü gerektiren işler yapan tasarımcıların etkileyici görseller elde etmesini ve içerik üretim akışlarını hızlandırmasını sağlayan, iş istasyonu sınıfı NVIDIA Quadro ekran kartlarına da yer veriyor. MiniPC ProArt PA90’da bulunan NVIDIA Quadro ekran kartları, birçok farklı uygulamayla çalışırken en iyi performans, kararlılık ve deneyimi sunduğunu gösteren bağımsız yazılım markası (ISV) sertifikalarına sahip.

Güçlü işlemcisi ve profesyonel grafik işlemcisi ile Mini PC ProArt PA90; mimarlık, mühendislik ve üretim alanlarındaki bilgisayar destekli tasarım (CAD) süreçlerinin yanı sıra medya ve eğlence için de güvenilir işlem performansı sağlıyor. Her çalışma alanına kolayca uyum sağlayan küçük boyutlu tasarım da bu performansa eşlik ediyor.

Hızlı iş akışı

Zorlayıcı uygulamalar, yüksek çözünürlüklü video dosyaları ve 2D/3D grafiklerle çalışan tasarımcılar iş akışlarını uygun bir hızda tamamlamak için yüksek performanslı donanıma ihtiyaç duyuyor. Mini PC ProArt PA90, depolama kapasitesinden ödün vermeden sistem performansını artıran Intel Optane teknolojisi desteği gibi özellikler sayesinde tasarım işlerini hızlandırıyor, günlük faaliyetlerin ve tekrarlanan görevlerin daha hızlı ve kolay bir şekilde yapılmasını sağlıyor.

Mini PC ProArt PA90’da ayrıca, 40 Gbps’e kadar veri aktarım hızlarına ulaşan iki adet Thunderbolt™ 3 girişi yer alıyor. Bu giriş ile bir 4K filmin tamamını 30 saniyeden kısa sürede aktarmak mümkün. Thunderbolt 3 ayrıca tek bir kablo üzerinden birden fazla cihazı papatya dizilimi şeklinde bağlama olanağı sunuyor. Küçük ve ters çevrilebilir USB-C girişi ise bağlantı yuvası, harici depolama ve ekran bağlamayı kolaylaştırıyor.

Üçlü depolama tasarımı ile iki adede kadar 512 GB M.2 PCIe SSD ve bir adet 1 TB 2,5 inç sabit disk destekleniyor. Böylece yüksek hız ve yüksek kapasitenin mükemmel birleşimi elde edilerek tasarımcıların büyük dosyalar üzerinde kolayca çalışması sağlanıyor. 64 GB’a kadar DDR4 2666 MHz bellek desteğiyle de aynı anda birden fazla büyük dosyayla ve karmaşık uygulamalarla çalışırken hızlı ve yüksek performans elde ediliyor.

Serin ve kesintisiz performans

Her gün yoğun tasarım işleriyle uğraşan içerik üreticiler için sistem kararlılığı ve yüksek performanslı soğutma sistemi, güçlü bir işlemci kadar önem taşıyor. Mini PC ProArt PA90’daki her şey dahil sıvı soğutucu, sessiz ve kararlı çalışma ile işlemcinin tüm performansını açığa çıkarıyor. Sıvı soğutucu ayrıca, işlemci tam yükteyken yalnızca 32 dB ses çıkararak, ortalama masaüstü bilgisayarlardan %36 daha sessiz bir çalışma ortamı oluşturuyor.

Yenilikçi havalandırma sistemi de serin ve kararlı performansın korunmasına yardımcı oluyor. İşlemci sıcaklığı 80°C’nin üzerine çıktığında Mini PC ProArt PA90’ın üst kapağı otomatik olarak açılıyor, böylece uygun termal verim için kasa içine %38 daha fazla hava girişi sağlanıyor.