Menu

Philips, UltraClear 4K çözünürlük ile UltraColor teknolojisinin daha da geniş renk gamını ve süper yüksek kontrast için yeni bir ekranı piyasaya çıkarıyor.

31.5 inçlik geniş 328P6VJEB ekran, kullanıcılara yeterince yayılabilecekleri alanı sunuyor ve onların canlı, ayrıntılı reprodüksiyonun keyfini ultra yüksek çözünürlükte çıkarmalarını sağlıyor. Üstelik çok yönlü bağlantıları ve MHL desteği sayesinde, kolayca bağlanıp tadı çıkarılabilecek şekilde tasarlandı.

• Daha canlı görüntüler için daha geniş UltraColor gamı ile profesyonel renk
• UltraClear 4K çözünürlük: 3840 x 2160 piksel grafikleri canlandırıyor
• Çoklu bağlantı seçenekleri ile profesyonellerin çalışma biçimlerine göre tasarlandı

Kusursuz reprodüksiyon için tasarlandı
MMD Philips Monitörleri Avrupa Ürün Müdürü Artem Khomenko, şunları söyledi: “Philips Monitörlerinin bu yeni ekranı, grafik tasarımcıları, CAD mühendisleri ve  finans uzmanları gibi profesyonel kullanıcılar düşünülerek geliştirildi. Çünkü bu meslek gruplarının, işlerini yaparken üretken ve etkili olabilmelerinin temelinde ince ayrıntıların ekranda doğru ve canlı şekilde yeniden yaratılabilmesi yatıyor. Gelişmiş renk ve çözünürlük teknolojilerinin bir arada olması, bu ekranın, ekstra renk doğruluğu ve çözünürlüğünü, erişilebilir bir fiyatta arayan profesyonel kullanıcılar için biçilmiş kaftan olmasını sağlıyor.”

Philips 328P6VJEB ekran Teknik Özellikleri ;

  1. LCD panel tipi - VA LCD
  2. Arka aydınlatma teknolojisi - W-LED
  3. Panel ölçüsü - 31.5 inç / 80.1 cm
  4. Görüntü oranı - 16/9
  5. Optimum çözünürlük - 3840 x 2160 @ 60Hz
  6. Parlaklık - 300 cd/m²
  7. Renk sayısı - 1.07 milyar
  8. MHL - 1080P @ 60 Hz


UltraColor teknolojisi ile renk üretimi daha doğru ve daha parlak. Daha geniş bir renk gamını destekleyen UltraColor (tipik olarak %72’sini desteklemek yerine NTSC gamının %95’ini destekliyor), kullanıcıların ekranda algıladıkları renk aralığını genişleterek daha doğal görünen yeşiller, daha canlı kırmızılar ve daha derin maviler üretiyor. Bunu da, yazılım yoluyla renk ayarlarında ince ayar yaparak değil, panelin asıl kimyasını değiştirerek yapıyor.  UltraColor, ekranda görülen rengin gerçek hayattaki nesnelerle daha yakın eşleşmesini sağlayarak  hem profesyonel uygulamalara hem de iş sonrası medya eğlencesine katkıda bulunuyor.


31.5 inçlik bu ekranda  UltraColor ile UltraClear 4K çözünürlüğün netliği ve ayrıntısı bir araya geliyor. UltraClear 4K, 3840×2160 piksel ile zorlu CAD uygulamalarına, 3D grafiklerine ya da karmaşık hesap tablolarındaki belirli hücrelere yoğunlaşmak için yeterli ayrıntıyı sunuyor. 


Ekrandaki, gelişmiş çoklu alan dikey ortalama teknolojisi VA teknolojisi de, ürünün renk ve çözünürlük performansını tamamlayarak ekstra canlı ve parlak görüntüler için süper yüksek statik kontrast oranları sunuyor: Bu da, fotoğraflar ve zorlu grafik uygulamaları için özellikle uygun.

Profesyoneller tarafından, profesyoneller için tasarlandı
Grafik ve tasarım profesyonellerinin işlerinde sürekli ihtiyaç duydukları bol sayıda veri kaynağıyla verimli bir şekilde bağlantı kurmak için, ekranda 4K için SmartConnect özelliği bulunuyor: Bu özellik, kullanıcıların yüksek çözünürlüklü sıkıştırılmamış görüntü ve ses dosyalarını yürütmelerini– ve akıcı görseller için 60 Hz’de dolu dolu 4K çözünürlüğün tadını çıkarmalarını sağlayan en yeni, ileri çoklu bağlantılar demek. Ekran, aynı zamanda saniyede 5 GByte olan süper hızlı transfer hızları ile en yeni USB 3.0’ı da destekliyor. Diğer bağlantı seçenekleri arasında ise kullanıcıların mobil içeriği, 328P6VJEB modelinin çok daha büyük olan ekranında, mükemmel renk ve çözünürlük ile görüntülemelerini sağlayan MHL var.


Kusursuz bağlantının yanı sıra, ekran aynı zamanda ek rahatlık için bir dizi özellik ile de tasarlandı. Örneğin ekran, sinir bozucu olabilen ekran titreşimini en aza indirmek için Philips Flicker-Free Teknolojisine sahip – yoksa uzun bir çalışma gününün sonunda gözlerin yorulmasına sebep olabilirdi. SmartErgoBase tabanı ise, tam olarak tercih edilen konuma göre eğilebiliyor, sağa sola dönebiliyor ve ayağın yüksekliği de ayarlanabiliyor. Böylece ekran, maksimum görüntüleme rahatlığı sağlarken aynı zamanda da kablolar derli toplu duruyor.

Philips’in yeni 328P6VJEB ekranı 799,00 USD tavsiye edilen perakende fiyatından piyasada bulunabilecek