Menu

 

Canon, Filigran Fotoğraf Stüdyoları’nda gerçekleştirdiği keyifli etkinlikte ödüllü PIXMA PRO yazıcı ailesini tanıttı. Katılımcılar etkinlik boyunca fotoğraf çekip, yazıcıları deneme fırsatını yakaladı.

 

Canon PIXMA PRO serisinde yer alan ödüllü ürünleriyle çeşitli ortamlarda profesyonel kalitede baskı almak isteyenler için birçok seçenek sunuyor.

Canon PIXMA PIXMA PRO-1, dünyanın ilk ayrı mürekkep özellikli A3+ yazıcısı olmasıyla dikkat çekiyor. CANON PIXMA PRO-100 ve PRO– 10 ise evde ve stüdyoda profesyonel kalitede baskı alınmasını sağlayacak iki A3+ fotoğraf yazıcısı.

Üç ürünün ortak özelliği son derece şık tasarımları, verimlilikte ve performansta yakaladığı üstün seviyeler ve bunların sonucunda almaya hak kazandığı önemli ödüller.

CANON PIXMA PRO-1

Dünyanın ilk 12 ayrı mürekkep özellikli A3+ yazıcısı

Canon’un ödüllü PIXMA PRO-1’i, EOS'tan ilham alınarak tasarladı. Bu şık model, renkli ve siyah/beyaz baskıda olası en yüksek baskı kalitesinin elde edilmesini sağlıyor. Profesyonel ve ciddi amatör fotoğrafçılar için ideal bir seçim olan PRO-1, verimlilikte yakaladığı üstün seviyeler sayesinde stüdyo kullanımı ve ticari sergiler için de uygun.

PIXMA PRO-1, dünyanın en önde gelen teknoloji ödüllerinden biri olan EISA’da 2012-2013’ün Fotoğraf Yazıcısı alanında En İyi Ürün Ödülü’nü alırken, dpreview.com’dan da yine aynı alanda Altın Ödülü almaya hak kazanmıştı.

PIXMA PRO-1’in eşsiz 12 mürekkepli sistemiyle, birçok alanda renk gamını belirgin bir şekilde genişlettiği gibi yeni Renk Berraklığı İyileştirme özelliği ile siyah yoğunluğu artırılabiliyor. Resmin genelinde tek tip parlaklık elde edilebilirken, beş tek renkli mürekkep, gölgeli ve aydınlık alanlarda mükemmel ayrıntı zenginliğiyle profesyonel kalitede siyah/beyaz baskılar üretiyor; pürüzsüz renk tonu dağılımı ve daha az grenlilik görülüyor. Görüntü kalıcılığı sağlayan yeni nesil LUCIA pigmentli mürekkepler kullanıldığı için baskılar güven içinde satılabiliyor veya sergilenebiliyor.

Olağanüstü kalitede renkli ve siyah/beyaz baskı

PIXMA PRO-1’in 1200 dpi giriş çözünürlüğünü desteklemesi sayesinde, profesyonel kameralarda sayısı gün geçtikçe artan pikseller yansıtılabildiği gibi 4800x2400 dpi’a kadar yüksek çözünürlük değerlerinde kusursuz baskılar alınabiliyor. Yeni Optimum Görüntü Üretimi (OIG) sistemi, fotoğraf rengini analiz ederken, buna göre en iyi mürekkep kombinasyonunu ve mürekkep damlacıklarının boyutunu net bir şekilde hesaplıyor. Bu işlemlerden sonra mürekkep Canon’un 12.288 püskürtme uçlu FINE yazıcı kafası ile kağıt üzerine olması gerektiği şekilde ve miktarda serpilmiş olur. OIG sistemi, her baskı modunda ve medya tipinde renk üretimini zenginleştiriyor, baskının genelinde doğal renk tonu dağılımı ve tek tipte parlaklık elde edilmesini sağlıyor.

Yeni PIXMA PRO-1’de üç renkli modu vardır: Yeni Fotoğraf Rengi baskı modu, kişilerin renk hafızalarıyla eşleşecek canlı maviler ve yeşiller üretir. Lineer Ton modu, renkleri lineer ton eğrisiyle üretirken ICC Profilleri modunda kullanıcılar kağıda özgü renk profillerini kullanabilir veya kendi profillerini yaratabilirler.

PIXMA PRO-1 yaklaşık 2 dakika 55 saniye içinde galeri kalitesinde bir baskı üretebiliyor. Mürekkep değişimleri arasındaki süre uzatılarak uzun süreli, kesintisiz baskı alınması sağlanıyor. Ethernet bağlantısı sayesinde PIXMA PRO-1 bir ağ üzerinde paylaşıma açılabiliyor. PIXMA PRO-1, yazıcı ayarlarını basitleştiren ve toplu baskıya imkan tanıyan Easy-PhotoPrint Pro eklenti yazılımı ile birlikte geliyor. Artık tüm Adobe Photoshop® ailesine tam destek sağlandığı gibi Canon’un Digital Photo Professional yazılım paketi de destekleniyor.

 

CANON PIXMA PRO-100 ve CANON PIXMA PRO – 10

Evde de profesyonel kalitede baskı için iki A3+ fotoğraf yazıcısı

Canon PIXMA PRO serisine evlerinde ve stüdyolarında profesyonel kalitede fotoğraf baskıları almak isteyen, yarı profesyonel ve ciddi amatör fotoğrafçılar için ideal bir seçim olacak iki yeni A3+ PIXMA fotoğraf yazıcısını sunuyor. Yeni PIXMA PRO-100 ve PIXMA PRO-10 modellerinin her ikisi de Canon’un tarz sahibi EOS sisteminden ilham alan şık bir tasarıma, bağımsız mürekkeplere ve Wi-Fi bağlantı özelliğine sahip.

Canon PIXMA PRO 10, geçtiğimiz günlerde saygın teknoloji ödülü TIPA Awards’da En iyi Profesyonel Fotoğraf Yazıcısı ödülünü almaya hak kazandı.

PIXMA PRO-100 modeli PIXMA Pro9000 MkII modelinin devamı niteliğinde. Evde göz alıcı renkli ve tek renkli fotoğraf baskıları almanızı sağlayan 8 mürekkepli boya bazlı bir sisteme sahip model; çeşitli medya seçeneklerine, A3+ çerçeveli renkli fotoğraf için yaklaşık 90 sn gibi çok kısa bir süre içinde mükemmel kalitede baskılar yapılabiliyor.

PIXMA PRO-10 modeli ise PIXMA Pro9500 MkII modelinin devamı ve Renk Berraklığı İyileştirme özellikli 10 mürekkepli pigment bazlı bir sisteme sahip. PRO-10 yazıcı, renkli ve siyah/beyazda A3+ çerçeveli resimde yaklaşık 3 dakika 35 saniye baskı hızı sunuyor.

Evinizde galeri kalitesinde profesyonel fotoğraf baskıları

Canon’un PIXMA PRO serisi için ürettiği bağımsız mürekkeplerle evinizde güzel ve yüksek kalitede baskılar almak artık mümkün. PIXMA PRO-100’ün üç tek renkli mürekkep (siyah, gri ve açık gri) seçeneği sunan 8 mürekkepli boya bazlı sistemi, tek renkli baskı kalitesini yükseltiyor ve siyah/beyaz fotoğraf baskı hızlarını iyileştiriyor. Ayrıca, Canon’un ChromaLife100+ sistemi stüdyo kalitesinde fotoğraf baskıları elde edilmesi için renk üretimini zenginleştirdiği gibi fotoğraf performansını geliştiriyor.

PIXMA PRO-10'un 10 mürekkepli pigment bazlı sistemi, Canon’un en son LUCIA mürekkepleri ve yeni renk seçenekleriyle donatıldı. PRO-10 şimdi ödüllü PIXMA PRO-1 modelinden devraldığı Renk Berraklığı İyileştirici mürekkebine sahip. Baskılara uygulanan bu berraklık iyileştirici mürekkep renk gamını genişletiyor ve siyah yoğunluğunu artırıp baskılara tek tip parlaklık vererek gönül rahatlığıyla satılmalarına veya sergilenmelerine imkan tanıyor.

Birçok medya boyutunu destekliyor

PIXMA PRO-100 ve PRO-10 modellerinin her ikisi de A3+'ya kadar medya boyutlarını destekliyor. Hafif eğimli tasarımıyla yeni arkadan manuel kağıt besleme yolu özelliğine sahip olduğu için 14 inç'e kadar Güzel Sanatlar Medyalarına daha hızlı ve kolay bir şekilde yazdırılabiliyor. Ayrıca, Canon fotoğraf kağıdı seçeneklerini genişleterek yeni Fotoğraf Kağıdı Pro Luster (LU-101) medya tipini de kullanım soktu. Stüdyo ve profesyonel fotoğraflar için ideal olan bu yeni medya tipinin pürüzsüz bir dokusu, ışık altında tutarlı bir görünüşü ve gerçekten de profesyonel bir sonlandırması var.

Yeni Canon yazılım eklentisi fotoğraf düzenleme seçeneklerini genişleterek görüntü kalitesinin iyileştirilmesine yardımcı olur. Yeni Print Studio Pro yazılımı, Easy-Photo Print Pro yazılımının bir devamı ve Canon’un Digital Photo Professional'ı, Adobe Photoshop, Adobe Photoshop Lightroom ve Adobe Photoshop Elements uygulamalarından sorunsuzca fotoğraf baskısı alınmasına imkan tanıyor.

Kolay bağlantı özelliği

PIXMA PRO-100 ve PRO-10 modellerinin her ikisi de farklı bağlantı opsiyonları sunuyor. Wi-Fi ve Ethernet bağlantısı özellikleriyle donatılan bu yazıcılar birden fazla PC bilgisayarda paylaşılabiliyor ve kablosuz ağ üzerinden baskı yapabilme opsiyonu sunuyor. Çekim kompozisyonunu taslak olarak görmek istediğinizde uyumlu tabletler veya akıllı telefonlardan fotoğraf baskısı alabilirsiniz