Menu

Sony, dünyanın en önemli tüketici elektroniği fuarlarının başında gelen CES 2012’de, bugüne kadar sunulan en iyi görüntü performansı ve sese sahip Full HD Handycam® video kameralarını, meraklılarıyla buluşturdu.

Dört yeni model de dahili projektöre sahip oluşuyla çok ayrıcalıklı izleme deneyimleri sunuyor. Tüm modellerde, yüksek çözünürlüklü fotoğraflar için By Pixel Super Resolution işleme özelliği ve Genişletilmiş Zum bulunuyor. Dünyanın ilk*1 Balanced Optical SteadyShot özelliğine sahip CX740VE, PJ740VE ve CX730E modelleri, hareket halindeyken bile daha net ve dengeli görüntüler elde edilmesini sağlıyor. Yeni aile içerisinde dünyanın en küçük ve hafif*2  kompakt  3D Handycam® HDR-TD20VE modeli de yer alıyor.

*19 Ocak 2012 itibariyle AVCHD kamera kategorisinde
*29 Ocak 2012 itibariyle 3D AVCHD kamera kategorisinde

Sony’nin Şubat 2012’den itibaren satışa çıkacak olan yeni Handycam® ürün yelpazesi, daha da iyi görüntü sunan Full HD video ile daha canlı ve net ses kalitesine kolaylıkla ulaşabilmeyi mümkün kılıyor.

Sony’nin gelişmiş teknolojisi herkesin içindeki profesyonel film yapımcısını ortaya çıkarıyor. Diğer video kameraların titreyen, izlemesi zor görüntüler ile hayal kırıklığı yaşattığı tele ayarlarda bile daha sabit ve net video ve fotoğraflar çekmeyi sağlıyor. Kullanıcılar, görüntüyü daha da yakınlaştırıp mükemmel detaylara sahip video ve fotoğraflar ile anı ölümsüzleştirebiliyor. Rüzgarın en sert estiği anlarda bile konuşmaları daha canlı ve net şekilde kaydedebiliyor.

Her duvarı, tavanı veya kullanışlı yüzeyi anında bir sinema perdesine dönüştüren yeni projektör modelleri ailesi de yeni Sony Handycam®’lerle birlikte geliyor. Bu özel hatıralarına fazladan bir boyut daha katmak isteyenler için en küçük 3D Handycam® daha tatminkar, üç boyutlu görüntüler elde edebilmeyi sağlamak üzere heyecan verici yeni özellikler de ekliyor.

Daha iyi HD video ve ses için yeni özellikler

Yelpazenin en üstünde yer alan modeller, HD video veya fotoğraf çekimde daha istikrarlı, profesyonel görünümlü görüntüler sunan yeni ve karmaşık bir dengeleme sistemi olan Balanced Optical SteadyShot ile geliyor. Dengeleme işlemi artık objektif ve Exmor R™ CMOS görüntü işlemcisi de dahil olmak üzere tüm optik sisteme uygulanıyor. Sonuç olarak ortaya, önceki modellere göre 13 kata kadar daha etkin( iki model de standart modda iken), bugüne kadarki en iyi titremeyi önleme performansı çıkıyor. Geniş açıdan telefotoya kadar tüm zum ayarlarında etkinliğini koruyor.

Dört yeni PJ Serisi modelde, doğrudan video kameranın açılan LCD ekranının içine monte edilmiş, dahili bir projektör de bulunuyor. Siz duvara veya herhangi bir elverişli yüzeye yansıttığınız filmlerin keyfini sürerken, belirli modellerde S-Master Digital Amplifier teknolojisine sahip Net Fazlı stereo hoparlörler temiz, dinamik ses sunuyor.

Handycam® sadece hayranlık verici Full HD video ve fotoğraflar çekmekle kalmıyor, aynı zamanda hiç olmadığı kadar da iyi bir ses kalitesi sunuyor. Sahip olduğu yeni Gelişmiş Ses İşlemcisi ile Handycam®, dış ortamda yapılan çekimlerde sıkıntı yaratacak rüzgar sesini otomatik olarak tespit ediyor. Karmaşık bir algoritma, özellikle yapılan konuşmaların net şekilde anlaşılmasını engelleyen düşük ve orta frekanslarda olmak üzere, rüzgar sesini akıllı bir şekilde azaltıyor. Ayrıca, insan sesleri de daha iyi geliyor. Daha Yakın Ses özelliği, sahnedeki insanları ayırt etmek için Yüz Algılama teknolojisinden yararlanıyor. Gelişmiş ses işleme, daha temiz, keskin konuşmalar için mikrofonun yön belirleme yeteneğini artırıyor, konuşmaları optimize ediyor ve arka plandaki gürültüyü azaltıyor.

Geçtiğimiz yıl, Cyber-shot™ ile piyasaya sürülen ‘By Pixel Super Resolution’ teknolojisi, komşu pikselleri analiz ederek belirlediği örüntüleri kameranın görüntü veritabanı ile karşılaştırıyor. Handycam®, bu ek bilgiyi, en ince detaylara sahip son derece yüksek çözünürlüklü fotoğraflar üretmekte kullanıyor.

Daha küçük daha güçlü Full HD 3D Handycam®

2011’de, dünyanın ilk çift kayıt yapabilme özelliğine sahip ‘Double Full HD’ 3D tüketici video kamerasının piyasaya sürülmesinin ardından, yeni HDR-TD20VE’nin büyüklüğü bir önceki nesil ürünün yaklaşık yüzde 66’sına eşit. 10x optik zuma sahip (3D’de 12x genişletilmiş zum ve 2D’de 17x genişletilmiş zum) iki ayrı stereoskopik G objektif, çift Exmor R™ CMOS sensör ve çift BIONZ görüntü işlemci ile birlikte çalışıyor.

Bu çifte kayıt sistemi, görüntüyü, 1920x1080 Full HD formatında 3D kaydederek, 3D TV’nizde Active Shutter gözlükleriniz ile tadını çıkarmanızı sağlıyor. Görüntüler, 8,8cm (3,5 inç) Xtra Fine 3D dokunmatik ekranda da gözlüksüz olarak izlenebiliyor. Yeni AUTO 3D derinlik ayarlama özelliği daha doğal, rahat 3D izleme imkanı sağlıyor. Video kameranın objektifleri arasındaki mesafe de, daha gerçekçi bir stereoskopik etki yaratmak amacıyla optimize edilmiş durumda. Bir önceki modelde 80cm olan video kamera ile nesne arasında olması gereken minimum mesafe artık 30cm’ye inmiş durumda olduğundan yakın 3D çekimler artık eskisinden de yakın hale geliyor.
Belirli 2D Handycam® modelleri ile paylaşılan diğer HDR-TD20VE özellikleri arasında, Otomatik Rüzgar Sesi Azaltma teknolojisi ile İAUTO, GPS ile coğrafi etiketleme, çok yönlü Mmanuel kontroller ile kolay dosya transferleri ve PC’nizden hızlı şarj için dahili USB kablosu da bulunuyor.

Yeni aksesuarlar
Aktif Ara yüz Yuvası’na sahip en son Handycam® projektör modellerine doğrudan takılabilen RDP-CA1 Taşınabilir Hoparlör, mobil sinema deneyimini bir üst seviyeye taşıyor. Hoparlör, odadaki herkes tarafından duyulabilecek kadar gür, temiz, 360 derece ses sağlıyor.

Yeni HVL-LE1, gelişmiş görüntü yaratımına yönelik LED uygulamalı, çok yönlü bir pil video ışığı. Video ışığı, ister yatay isterse dikey olsun, değişken aydınlatma açıları ve parlaklığın yanı sıra bir renk değiştiren ışık yumuşatıcı da sağlayabiliyor.

Sahneyi 60 süper ışık yayan LED ile aydınlatan HVL-LE1, Handycam® NEX-VG Serisi (E-adaptörlü objektif ile) video kameranızın veya α fotoğraf makinenizin (A-adaptörlü objektif ile) aksesuar yuvasına takılıyor. Gerek infoLITHIUM V serisi veya M serisi şarj edilebilir piller gerekse normal Ni-MH AA veya alkalin AA piller ile çalıştırılabiliyor.

VCT-MP1 ’Multipod’, ayarlanabilir bir monopod, mini tripod, destek sehpası ve destek kutusunu da içeren ‘4 yönlü’ bir destek çözümü. Video kameranızı veya fotoğraf makinenizi, aktif çekim yaptığınız durumlarda bile dengede tutmak için oldukça ideal bir çözüm sunuyor.

Handycam® 3D için ideal olan yeni 30MB/s SDHC medya kartları

Handycam™ ile mükemmel bir uyum içinde olan Sony’nin yeni SDHC kart yelpazesi, 32GB’a varan kapasiteleri ile Mart 2012’den itibaren raflardaki yerini alacak. Röntgen ışınlarına, şoka ve ısıya dayanıklı olan kartlar, seyahatlerde, özel durumlarda ve günlük çekimlerde güvenilir bir seçim olarak dikkat çekiyor.

Kartların performansı, 30MB/s’ye varan veri transfer hızlarını destekleyecek şekilde geliştirildi. Büyük dosyaların bilgisayara transferini hızlandırmanın yanı sıra kartların yükseltilen hızı, bu sezonun Handycam® yelpazesi ile Full HD ve 3D videolar çekmek için gerekli şartları da zahmetsizce karşılıyor.

Dünyada ilk defa* Sony’nin sunduğu Dosya Kurtarma yazılımı artık yanlışlıkla silinen veya hasar görmüş 3D film ve fotoğraflar ile 2D görüntü dosyalarının kurtarılmasına imkan sağlıyor. Dosya Kurtarma yazılımı, kayıtlı kart sahipleri tarafından ücretsiz olarak indirilebiliyor.

*1 Kasım 2012 itibariyle

Sony’nin sunduğu yeni SDHC medya kartları yelpazesi hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki adresi ziyaret edebilirsiniz: http://www.sony.com.tr/hub/bellek-kartlari-usb-suruculeri/10/1
Handycam® TD20VE ve PJ740VE - Teknik Özellikler

HDR-TD20VE Çift Full HD 3D Flash Bellekli Video Kamera
•         64GB bellek üzerinde, 4 saate kadar Full HD 3D kayıt
•         Çift 1/3,91 tip Exmor R™ CMOS Sensör ve çift BIONZ işlemci
•         10x optik zum; 12x genişletilmiş zum (3D) / 17x genişletilmiş zum (2D); 33,4mm geniş açılı (3D) / 29,8mm (2D) çift G Objektif
•         Optical SteadyShot Aktif Modu
•         20,4 etkin megapiksele kadar fotoğraf çekme özelliği (sadece 2D)
•         Otomatik Rüzgar Sesi Azaltma ve Daha Yakın Ses özellikli 5.1 Surround Ses
•         8,8cm/3,5 inç geniş Xtra Fine 3D LCD dokunmatik ekran
•         S-Master Amplifier teknolojisine sahip stereo hoparlör
•         Dahili USB kablosu ile bağlanın ve hızlı şarj edin
•         Detaylı haritalı GPS

HDR-PJ740VE Full HD Flash Bellekli Video Kamera
•         Dahili projektör
•         PS, FX ve FH modunda Full HD (1920x1080) kayıt
•         LP modunda (1440x1080) 11 saat azami HD kayıt zamanı
•         CinemaTone Gamma™ ve CinemaTone Color™ ile 25p aşamalı kayıt modu
•         1/2,88 tip Exmor R™ CMOS Sensör ve BIONZ işlemci
•         10x optik zum, 17x genişletilmiş zum ve 26mm geniş açılı Carl Zeiss objektif
•         Aktif modda Dengeli Optical SteadyShot
•         24,1 etkin megapiksele kadar fotoğraf çekme özelliği
•         Otomatik Rüzgar Sesi Azaltma ve Daha Yakın Ses özellikli 5.1 Surround Ses
•         7,5cm/3 inç geniş Xtra Fine LCD ve elektronik vizör
•         S-Master Amplifier teknolojisine sahip stereo hoparlör
•         Manuel kontroller (zebra/peaking display ve genişletilmiş odak görüşü dahil)
•         Dahili USB kablosu ile bağlanın ve hızlı şarj edin
•         Detaylı haritalı GPS

Çevre Bilgisi

Sony’nin plastik kullanımını yüzde 5 azaltmayı hedefleyen (2008 Mali Yılı düzeylerine göre) yeni 2015 Çevre Planı’nı desteklemek amacıyla HDR-TD20VE modelinin kasası ve iç bileşenlerinde yüzde 99 oranında geri kazanılmış bir malzeme olan SoRPlas* kullanılmaktadır. Sony, SoRPlas kullanımını ürün yelpazesinin geneline yaymaya devam edecektir.
*Sony’nin %99 oranında geri kazanılmış içeriğe sahip eşsiz “SoRPlas” malzemesi
Üretim tesislerinden toplanan atık plastiğin patentli bir sülfür tabanlı alev geciktirici ile karıştırılmasından elde edilen, alev geciktirici bir polikarbonat plastik olan “SoRPlas,” yüzde 99 oranında geri kazanılmış malzeme içermekte ve mükemmel güce, birinci sınıf ısı direncine ve dayanıklılığa sahiptir.

Sony Hakkında

Sony Corporation, son kullanıcı ve profesyonel pazarlara yönelik ses, görüntü, oyun, iletişim ve bilgi teknolojileri ve tüketici elektroniği alanındaki yenilikçi ürün, içerik (film, müzik, oyun) ve tasarımları ile dünyanın lider Japon elektronik şirketidir. 1990 yılından beri Türkiye’de de Sony Eurasia olarak faaliyet gösteren Sony Corporation, kullanıcılara satış ve satış sonrası maksimum kalite anlayışıyla hizmet veren yaygın bir bayi ve servis ağına sahiptir. Make.Believe felsefesinin bir parçası olarak, muhteşem hayaller ile orijinal fikirleri gerçeğe dönüştüren Sony’nin, çevre dostu yeşil teknoloji, ürün ve hizmetleri ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için lütfen www.sony.com.tr adresini ziyaret edin.