Menu

TESAN güvencesiyle tüketiciye sunulan “dünyanın en akıllı kalemi” Echo Smartpen, yılbaşında teknoloji tutkunları için verilebilecek en güzel hediye.

Yılbaşında sevdiklerinize sınırları zorlayıcı bir hediye vermeye ne dersiniz? Livescribe’ın ABD’nin teknoloji üssü Silikon Vadisi’nde $100 milyon yatırımla yarattığı Echo Smartpen, kalem-kağıt kullanımını modern hale getiriyor. Uzmanlar tarafından “dahice bir teknoloji” olarak nitelendirilen Echo Smartpen, iş insanlarının, öğrencilerin, mimarların, mühendislerin ve daha pek çok meslek grubunun imdadına yetişiyor, yanlarından ayıramayacakları bir arzu nesnesine dönüşüyor.

 Dahili hafızasına yazıyla beraber ses kaydı da yapabilen kalem, tüm notların bilgisayarda saklanmasına, internette paylaşılmasına, “dokun ve dinle” teknolojisiyle eksiksiz notlara sahip olunmasına olanak tanıyor. Masaüstü yazılımının yanı sıra iPhone ve iPad uygulamaları da bulunan Echo Smartpen, bu sayede notlara her zaman-her yerde erişim sağlıyor.

Zamanda yolculuk

Echo Smartpen’in öne çıkan özelliklerinin başında “dokun ve dinle” teknolojisi geliyor. Yazı ile eşzamanlı ses kaydı yapılmasına, sonrasında yazının üzerine dokunularak tam yazının yazıldığı anda konuşulanların dinlenebilmesiyle bir çeşit zamanda yolculuğa olanak sağlayan teknolojiyle hem her şeyi yazmadan eksiksiz notlara sahip olunuyor, hem de aranan bilgiye anında ulaşılıyor. 

Fotokopiye son

Echo Smartpen’in bir diğer göze çarpan uygulaması da Livescribe Connect: Notların kolayca paylaşımını sağlayan uygulama sayesinde E-posta, Facebook, Google Docs veya Evernote üzerinden sesli notlar PDF olarak istenilen kişiye gönderilebiliyor. Özellikle üniversite öğrencileri açısından fotokopinin yerini alacağa benzeyen uygulama ile yazının yanı sıra eşzamanlı yapılan ses kaydı da paylaşılabiliyor.

Biraz da eğlence

Canı sıkılanlar ya da yorucu bir günde biraz soluk almak isteyenler,  Smartpen’leri ile sıkıcı zamanları eğlenceye de dönüştürebiliyorlar. Echo Smartpen, müziksiz yaşayamayanlara kağıt üzerinde piyano çalmaları için olanak tanıyor. Hesap makinesi uygulaması da bulunan Echo Smartpen sayesinde en karmaşık hesaplama işlemlerinin sonucu anında öğrenilebiliyor. Kağıda yazılan herhangi bir işlemin sonucu kalemin üzerinde bulunan OLED ekranda görünüyor. Yılbaşı için verilebilecek en kullanışlı hediyelerden biri olan Smartpen ile sevdiklerinizin gönlünü fethedeceksiniz.

Apple, Vatan ve Hepsiburada.com başta olmak üzere uygun ödeme seçenekleri ile satışa sunulan Echo Smartpen’in tavsiye edilen son kullanıcı fiyatları (KDV dahil) şöyle:

Livescribe Echo Smartpen 2GB 299 TL

Livescribe Echo Smartpen 4GB 399 TL