Menu

Türk Telekom ve Avea’nın ortaklığında bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘FiesTTa Bahar Şenlikleri’ Türkiye çapında 8 üniversitede binlerce öğrenciye eğlence, spor ve müzik dolu bir bahar coşkusu yaşatacak.

2 Mayısta başlayacak olan  bol ödüllü kampüs festivali FiesTTa, 18 Mayısta Eskişehir Anadolu Üniversitesi Kampüsü’nde Türkiye Finali ile sona erecek.

Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom ile grup şirketi Avea’nın katılımıyla düzenlenen ve gençlerin dört gözle beklediği ‘FiesTTa Bahar Şenlikleri’ 2 Mayıs 2011 Pazartesi günü İzmir 9 Eylül Üniversitesi’nde başlıyor.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen FiesTTa’da yine binlerce öğrenci sporun canlılığı, müziğin ritmi ve dansın coşkusunda üniversite kampüslerinde buluşacak. Öğrenciler, FiesTTa süresince gerçekleştirilecek renkli etkinliklere katılmanın yanı sıra kendi yeteneklerini de sergileme şansını yakalayacaklar.

FiesTTa şenliğinde Türk Telekom ve Avea tarafından sürpriz hediyeler; GS ve FB stantlarında imzalı toplar, formalar, şapkalar; Metro FM ve Süper FM ile yarışmalar ve ödüller; English Time standında Spelling Check yarışması ve ödüller ve çok daha fazlası bol ödüllü yerinde duramayan kampus festivali FiesTTa’da olacak.

Üniversitelerin Dev Adamları doğruca TTallstars’a!

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Türkiye’nin tek sokak basketbol roadshow’u TTallstars Basketbol Turnuvası, yine birbirinden güzel sürprizlerle geliyor. FIBA onaylı özel portatif zemini ve profesyonel hakem-yönetim heyeti gerçek bir basketbol coşkusu yaşatan TTallstars, yine iki asil, bir yedek toplam 3 kişiden oluşan takımlar arasında ve tek potada sokak basketbolu kurallarıyla oynanacak.

Hem seyircilere hem de “basketbol benim için aşk” diyen yarışmacılara profesyonel basketbol zevki yaşatacak olan FiesTTa TTallstars basketbol turnuvasına katılan gençler, muhteşem ödüller kazanma şansı da elde edecek.

Kampüs birincisi English Time’dan 1 kur dil eğitimi, Türkiye Geneli TTallstars finalinde şampiyon olan takım NBA All Star maç bileti ve Amerika seyahati, final 2.si takım ise Londra’da 4 haftalık dil eğitimi kazanacak.

Bir kampüsten sadece 32 takımın yarışabileceği turnuvaya katılmak isteyenler için başvuru adresi ise bir tık mesafede: facebook.com/fiestta.

Futbolun delileri Avea Uni Football Challange’da buluşuyor!
Futbol tutkunları Avea Unifooball Challange ile top peşinde koşturmaya doyacak. Üstelik koşturmakla kalmayacak turnuva şampiyonu olursa Barcelona’nın açılış maçını izlemek için İspanya’ya da uçacak. Ayrıntılı bilgi ve takımları şimdiden kurmak içinse www.unifootballchallenge.com’a bir tık yeterli.

Sesine güvenenler mikrofon başına!
FiesTTa Bahar Şenlikleri’nde yok yok. Sesine güvenenler için düzenlenecek Karaoke yarışması müziğin sesini yükseltmekle kalmayacak, yarışmacılara muhteşem hediyeler dağıtacak. Dünyanın en iyi müzik festivallerinden birisi olarak kabul edilen Sziget Müzik Festivali için 5 günlük Budapeşte gezisi kazanmak ya da pop müziğin yakışıklı prensi James Blunt’ın İzmir veya İstanbul’da vereceği konsere bilet kazanmak isteyenlerin ise facebook.com/fiestta sayfasındaki karaoke kısmına girerek ve karaokeyi wall’una taşıması yeterli.
 
En iyi fotoğrafı sen çek!
Müzik ve sporda çok şansı olmayanlar için kaçırılmaz bir fırsat var: CampusCam. Etkinliğin en güzel karesini fotoğraflayıp sabah.com.tr/fiestta sitesine yükleyenler arasında birinci seçilen Apple iPad, kampus birincisi ise Canon’un en son model dijital fotoğraf makinesini kazanacak.

FiesTTa’nın assolisti Koşan Adam Mirkelam
FiesTTa bahar Şenlikleri’nin olmazsa olmaz konserlerinde ise bu yıl sahneyi Mirkelam alacak ve birbirinden güzel şarkılarıyla gençlere unutulmaz anlar yaşatacak.

FiesTTa Bahar Şenlikleri’nin gerçekleşeceği 8 festival üniversitesi
İzmir                 9 Eylül Üniversitesi                         2 Mayıs 2011 Pazartesi
Denizli              Pamukkale Üniversitesi                  4 Mayıs 2011 Çarşamba
Muğla               Muğla Üniversitesi                          6 Mayıs 2011 Cuma
Aydın               Adnan Menderes Üniversitesi         9 Mayıs 2011 Pazartesi
Isparta              Süleyman D. Üniversitesi             12 Mayıs 2011 Perşembe
Antalya            Akdeniz Üniversitesi                     13 Mayıs 2011 Cuma
Balıkesir          Balıkesir Üniversitesi                   16 Mayıs 2011 Pazartesi
Eskişehir         Anadolu Üniversitesi                    17 Mayıs 2011 Salı
Eskişehir         Anadolu Üniversitesi                    18 Mayıs 2011 Çarşamba (FİNAL)