Logo

HP 3D Baskı Pazarını Genişletmek ve Yeni Uygulama Alanları Oluşturmak İçin Türünün İlk Örneği olan Polipropilen Materyali TanıttıHP, üretilen son parçalar için yeni polipropilen materyalle büyümeye devam ediyor. Aynı zamanda BASF ile mevcut işbirliğini genişletirken Oechsler ve yeni Metal Jet müşterileriyle de dijital üretim işbirliklerine imza attı.   

HP, 3D baskı ve dijital üretim alanlarındaki yükselişini ve sektör liderliğini devam ettiren açıklamalar yaptı. HP, pazarı genişletmek ve müşteriler için yeni uygulama alanları oluşturmak amacıyla katmanlı üretimde kullanılmak üzere türünün tek örneği olan bir Polipropilen (PP) materyal sunuyor. BASF ile birlikte üretilen yeni 3D yüksek geri kullanım imkanına sahip PP, HP'nin üretim seviyesindeki 3D baskı sistemlerinde kullanılacak kadar kaliteli, çok yönlü, dayanıklı ve kimyasal maddelere karşı dirençli. Aynı zamanda otomotiv, tüketici, endüstriyel ve sağlık sektörlerinde yer alıp performans ve maliyet arasındaki en iyi dengeyi sağlamak isteyen müşteriler için de ideal. HP, küresel tasarım ve üretim şirketi olan Oechsler ile yeni bir işbirliği yaptığını da duyurdu. Bu işbirliği kapsamında iki şirket hem yeni PP ve HP'nin daha geniş materyal portföyü hem de Metal Jet 3D baskı teknolojisinin yeni müşterisi olan Cobra Golf için yeni uygulamalar geliştirilecek.

HP Inc. 3D Baskı ve Dijital Üretim Başkanı Ramon Pastor, konuyla ilgili şunları söylüyor: “COVID-19 krizine verilen mücadele, sektördeki en önemli olaylardan birisiydi. HP olarak iş ortaklarımızla birlikte tedarik zincirindeki boşluğu gidermek, yerel üretimi canlandırmak ve ön saflarda yer alan sağlık görevlilerine yardımcı olabilmek için 2,3 milyondan fazla parça ürettik. Yeni bir döneme giriş yaparken müşterilerimizin üretime yeniden başlamalarına ve dünyadaki sektörlere önemli inovasyon sunmalarına yardımcı olmak için stratejimizi uygulamaya ve yeni 3D yazıcı materyallerini, çözümlerini ve iş ortaklıklarını ileriye taşımaya devam ediyoruz.”


 
Yeni PP Birçok Fırsatı Beraberinde Getiriyor ve Sürdürülebilirliği Artırıyor
 
Polipropilen birçok otomotiv, tüketici, endüstriyel ve sağlık uygulamalarında kullanılan çok yönlü bir materyal olmasıyla dikkat çekiyor. BASF ile birlikte üretilen yeni HP 3D Yüksek Yeniden Kullanılabilir PP, müşterilere kullanım alanının neredeyse sınırsız olduğunu kanıtlanmış ve özellikle enjeksiyon kalıplamada sıkça kullanılan PP'lerle aynı özellikleri sunan orijinal bir yeni katmanlı üretim malzemesi sunuyor. Otomobil üreticileri, aynı PP'yi araçlarının içinde, dışında ve kaputunun altında bulunan son parçaların prototipinde ve üretiminde aynı PP'yi kullanabilecek.
 
BASF ile işbirliği kapsamında HP'nin Jet Fusion 5200 3D Serisi için geliştirilen yeni PP, yüksek üretim sunmanın yanında endüstriyel seviye üretimlerde oluşan atığı azaltıyor. Maliyet ve performans alanlarında sunduğu yüksek verimin yanı sıra üretim sonrası oluşan tozların tamamının yeniden kullanılmasını sağlayarak atıkların azalmasına yardımcı oluyor.

HP, sektör lideri plastik birleştirme teknolojisine, özelleştirilmiş otomasyona ve mühendislik hizmetlerine sahip olan ve plastik mühendislik ve inovasyon alanlarında uzmanlaşan Extol, gelişmiş endüstriyel 3D baskı, kısa vadeli üretim ve yüksek hacimli üretim imkanı sunan  GKN Powder Metallurgy /Forecast 3D, yüksek etkili yapıştırıcı ve mühendislik çözümleri lideri Henkel, öncü katmanlı üretim parçaları sağlayıcısı Oechsler ve Avrupa'nın en deneyimli parça üreticisi Prototal gibi iş ortaklarıyla, parça sağlayıcılarıyla ve müşterilerle birlikte tamamen yeni PP uygulamaları geliştiriyor.

HP Yeni Profesyonel Hizmetler ve Genişletilmiş Endüstri 4.0 İşbirlikleriyle Üretimin Ölçeğini Artırıyor
 
HP, müşterilerinin dijital üretim yolculuklarını hızlandırmak için yeni ve genişletilmiş 3D profesyonel hizmetlerini tanıttı. Bunların arasında aşağıdakiler yer alıyor:

Cobra Golf'le Metalin Kullanıldığı Seri Üretimler Gelişiyor
 
Golf sopası üretiminde, inovasyonunda ve tasarımında lider olan Cobra Golf, ürün inovasyonu ve parça üretimi için 3D baskı alanına HP Metal Jet'le girmeye karar verdi. HP Metal Jet teknolojisi, metal kullanılan 3D seri üretimleri için sektör öncüsü bir platform olmasıyla öne çıkıyor.
 
Golf dünyasının lider yenilikçilerinden olan Cobra, teknolojide devrimsel gelişmeler yaparak türünün tek örneği sopalar ve oyunu iyileştirmek için tasarlanmış ekipmanlar üretmeye odaklanıyor. Cobra, HP ve Parmatech, stratejik ve yıllarca sürecek ürün yol haritasında birlikte çalışıyor. HP'nin katmanlı teknolojilerinin sunduğu tasarım ve üretim avantajlarından faydalanan bu işbirliğiyle golfçülerin performansı ve memnuniyeti üst seviyelere çıkarılacak.
 
Cobra Golf Pazarlama Başkan Yardımcısı Jose Miraflor, konuyla ilgili şunları söylüyor: “Cobra Golf olarak tüm golfçülerin en iyi oyunlarını sergilemesini ve her oyundan zevk almalarını sağlayan yüksek performanslı ürünler üretmeye önem veriyoruz. Bunu başarabilmek için en etkili üretim süreçlerini kullanarak en uygun sonuçları belirlememiz, geliştirmemiz ve elde etmemiz gerekiyor. Ekipmanların üretim şeklinde yeniliklere imza atmaya ve dönüştürmeye devam etmek için HO ve Parmatech ile çalışarak Metal Jet'in sunduğu faydalardan avantaj kazanıyoruz. Tasarım özgürlüğü, hızlı tasarım tekrarı ve ekonomik beklentilerimizi karşılayan yüksek kaliteli parçalar gibi faydaları çok kısa sürede görmeye başladık.”

Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.