Menu

PS4 Pro, Daha Yüksek Kaliteli Grafikler ve Daha Net Görüntüler ile Daha Üst Düzey Oyun Deneyimleri Sunuyor.

Sony bugün, gelişmiş görüntü teknolojisi sayesinde şimdiye kadarki en zengin ve detaylı oyun deneyimini sağlayansüper güçlü oyun konsolu PlayStation®4 Pro’yu (PS4™ Pro) piyasaya sürdü. Dinamik 4K oyun ve 4K eğlenceyi* destekleyen PS4 Pro, 1.699 TL tavsiye edilen satış fiyatı ile Avrupa, Ortadoğu, Güney Afrika ve Avustralya ile birlikte Türkiye’de de satışa sunuldu.

PlayStation®4 Pro çıkışı ile, Call Of Duty®: Infinite Warfare (Activision), Ratchet & Clank™, The Last of Us™ Remastered ve Uncharted™ 4: Bir Hırsızın Sonu (SIE Worldwide Studios) gibi satış rekorları kıran oyunlar PS4 Pro’nun artırılan gücünden yararlanmak ve görsel deneyimi zirveye taşımak üzere güncellendi.

SIEE Başkanı ve SIE Global Satış & Pazarlama Başkanı Jim Ryan, PS4 Pro ile ilgili olarak “PS4 Pro’nun piyasaya çıkışı, PlayStation için son derece heyecan veren bir an. Daha önce hiçbir zaman platformun yaşam döngüsünün ortasında yeni bir konsolu piyasaya sürmedik. PS4 Pro, geliştiricilere yaratıcılıklarını gözler önüne sermenin yeni bir yolunu sağlayarak inovasyon taahhüdümüzü kanıtlamamıza ve oyuncular için büyüleyici oyun deneyimleri sunmamıza imkan veriyor,” dedi.

PS4 Pro, 4K kalitesinde* çözünürlüğü ve Yüksek Dinamik Aralığı (HDR) desteklemesi ile en son görüntüleme teknolojisinden yararlanıyor. PS4 Pro’nun güçlü CPU ve GPU’su, oyun geliştiricilerin dinamik 4K kalitesindeki* grafikleri, eşi görülmemiş görsel hassasiyet ile veya daha akıcı ve istikrarlı kare hızlarında sunmasını ve böylece daha yüksek kalitede oyunlar geliştirmesini sağlıyor. Tüm PS4 konsollarında olduğu gibi, sistem aynı zamanda daha gerçekçi ve çarpıcı derecede canlı görseller üreten HDR görüntüleme teknolojisi ile de uyumlu.

PS4 Pro’nun, raflardaki standart PS4’ün yanındaki yerini alması ile tüketicilerin seçenekleri de artırılmış oluyor.Oyuncular, her PS4 oyununu hem PS4 Pro hem de yakın zaman önce piyasaya sürülen inceltilmiş standart PS4 üzerinde oynayabiliyor.. PS4 Pro ve standart PS4, aynı kullanıcı ara yüzünü paylaşıyor ve aynı canlı çevrimiçi topluma erişim sağlıyor. Kullanıcılar, istedikleri konsolu, ihtiyaç ve tercihlerine göre seçebiliyorlar. Ocak ayında piyasaya çıkacak olan PlayStation®VR ise her iki sistem ile uyumlu olacak.

Ayrıca, PS4 Pro’daki Netflix uygulaması da , sistemin lansmanı ile güncellenerek kullanıcıların “Narcos 2. Sezon” ve Luke Cage” gibi 4K içeriği internet üzerinden izlemesine imkan verecek. Yıl sonuna kadar, Netflix’in yaklaşık 600 saatlik yeni 4K içerik sunması bekleniyor. Halihazırda en büyük 4K içerik kaynaklarından biri olan YouTube da, PS4 Pro üzerinde 4K içeriği desteklemek üzere güncelleniyor.

4K ya da HDR’ı desteklemeyen HDTV’ye sahip oyuncular için ise, PS4 Pro daha yüksek veya daha istikrarlı kare hızları ve gelişmiş grafikler gibi bir dizi avantaj sağlıyor olacak.

PlayStation®4 Pro (CUH-7000 serisi)

Ürün adı

PlayStation®4 Pro

Renk

Jet Siyahı

Ürün kodu

CUH-7000 serisi

Tavsiye Edilen Perakende Fiyatı

1.699 TL

Ana işlemci

CPU: x86-64 AMD “Jaguar”, 8 çekirdek
GPU: 4.20 TFLOPS, AMD Radeon™ tabanlı grafik motoru

Bellek

GDDR5 8GB

Depolama alanı*3

1TB

Harici boyutlar

Yaklaşık 295×55×327 mm (genişlik × yükseklik × uzunluk) (en büyük uzantı hariç)

Ağırlık

Yaklaşık 3,3 kg

BD/ DVD sürücü

BD × 6 CAV, DVD × 8 CAV

Giriş / Çıkış

Super-Speed USB (USB 3.1 Gen.1) yuva × 3, AUX port × 1

Ethernet ×1, IEEE 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth® 4.0 (LE)

Güç

100-240 V AC, 50/60Hz

Güç tüketimi

Maks. 310W

Kullanım sıcaklığı

5º – 35º

AV çıkış

HDMI™ çıkış yuvası (4K/HDR destekler), DIGITAL OUT (OPTİK) yuvası

* 4K ve HDR desteği için uyumlu bir 4K HDR TV gereklidir. Dinamik 4K oyun, grafik yaratımı ile veya 4K çözünürlüğe yükseltilmiştir; destek oyuna göre değişiklik gösterir. 4K eğlence, sadece 4K video aktarma hizmetleri üzerinden sağlanır.

HDR ve daha yüksek kare hızları oyun ve video içeriklerinin tümü tarafından desteklenmez.