Menu

 Adidas, koşu sektöründe en yüksek enerji geri dönüşümünü sağlayan yastıklama teknolojisi BOOST™’u tanıttı.

Geri kazanılan enerji ve üstün konfor ile koşuda ileri performans

BOOST™ teknolojisinin temelinde, devrim yaratan bir yastıklama malzemesi yer alıyor. Dünyanın önde gelen kimya şirketlerinden BASF’ın yarattığı geliştirme sürecinde, katı granül malzeme (TPU) şişirilerek ayakkabının ayırt edici orta tabanını oluşturan binlerce küçük enerji kapsülüne dönüştürülüyor. Benzersiz hücre yapıları sayesinde, bu enerji kapsülleri atılan her adımda daha fazla enerji depoluyor ve her adımda geri veriyor. adidas İnovasyon Ekibi tarafından yapılan testler,  BOOST™ teknolojisinde kullanılan üst düzey dayanıklı malzemenin koşu ayakkabıları segmentinde en yüksek enerji geri dönüşümünü sağladığını ortaya koyuyor.

“adidas sporcuları daha üstün kılan yenilikçi ürünler yaratma sözüne bağlı kalıyor.  BOOST™ ile sektörde en yüksek enerji geri dönüşümünü sağlayan bir yastıklama devrimine imza attık” diyen adidas Spor Performans Bölümü Başkanı Eric Liedtke sözlerini şöyle sürdürdü: “Kısacası BOOST™, koşu endüstrisinde kuralları değiştirecek yepyeni bir koşu ayakkabısı olacak.”

adidas İnovasyon Bölümü Başkanı Bernd Wahler ise şunları söylüyor: “Devrim yaratan teknolojimiz BOOST™, genellikle birbiri ile çelişen performans kriterlerini bir araya getiriyor. Giyildiğinde ayağa yumuşak ve rahat bir his verirken aynı zamanda sert ve etkili bir yastıklama sağlayarak bugüne kadarki en konforlu koşu deneyimini yaşatıyor. Ayakkabıya adeta can veren bu teknolojinin etkisini ayakkabıyı ayağınıza giydiğiniz ilk andan itibaren hissedeceksiniz. BOOST™ sadece koşu ayakkabıları için değil tüm spor endüstrisi ve bundan sonraki tüm ürünler için de yeni bir standart belirliyor.”

 

Her türlü hava koşulunda ve yüzlerce koşu sonrasında bile üstün yastıklama

BOOST™  yastıklama teknolojisi sadece sektördeki en yüksek enerji geri dönüşümünü sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda her koşul altında performansını eşi görülmemiş düzeyde koruyor. adidas İnovasyon Ekibi, BOOST™ köpük yastıklama malzemesinin çoğu koşu ayakkabısında yaygın olarak kullanılan standart EVA yastıklamaya kıyasla farklı sıcaklıklarda vereceği tepkiyi gözlemlemek üzere çeşitli testler yaptı. Bu testlerde 40oC’den dereceden -20oC’ye getirildiğinde BOOST™ yastıklamanın, standart EVA malzemeye kıyasla farklı hava sıcaklıklarına karşı üç kat daha dayanıklı olduğu, dolayısıyla daha istikrarlı bir koşu sağladığı görüldü.

 

Energy BOOST™ ile yumuşaklık ve konforu sınırsız enerji ile birleştirin

BOOST™ teknolojisinin ilk ürünü olan, son derece dayanıklı ve elastik poliüretan malzemeden üretilen Energy BOOST™’ un üst kısmı, hareket halindeyken tüm ayağa optimum konfor ve destek sağlayan adidas Techfit teknolojisini de sunuyor. Esnek malzeme ayağı ikinci bir deri gibi sararken üst kısımdaki özel tasarlanan güç bantları sunduğu desteğin yanı sıra koşu sırasında ihtiyaç duyulan noktada ayağı sabitliyor.

Boost your run

Energy BOOST™, Mart ayından itibaren siyah-sarı rengiyle belirli adidas mağazalarında 372 TL’lik fiyatıyla sınırlı adetlerde satışa sunulacak.

 

adidas Running hakkında daha fazla bilgi için, www.adidas.com/running ve www.news.adidas.com’u ziyaret edebilir veya bizi www.facebook.com/adidasrunning adresinden takip edebilirsiniz.