Menu

Son zamanların en çok konuşulan teknolojilerinden biri olan 3 boyutlu yazıcıların Türkiye’deki ilk ve tek konsept mağazası 3Dörtgen Üsküdar Çamlıca’da açıldı.

Bilgisayar üzerinde tasarlanmış veya 3 boyutlu olarak taranmış modelleri,  birçok farklı malzeme kullanarak hızlı ve ekstra bir kalıp ya da fikstüre ihtiyaç duymadan üreten 3 boyutlu yazıcılar sayesinde isteyen herkes evinde istediği objeyi üretip kullanabilecek. Bu teknolojinin Türkiye’deki ilk temsilcilerinden 3Dörtgen, 14 farklı 3 boyutlu yazıcı modelini online ve yerleşik mağazasında satışa sunuyor.

 

3 boyutlu yazıcı satışı dışında 3 boyutlu baskı, tarama ve atölye hizmeti de veren mağazanın bünyesinde aynı zamanda bir de kafe bulunuyor. Konsept olarak dünya çapında sayılı 3D yazıcı mağazalarından biri olan 3Dörtgen’in kurucusu Furkan Bakır, 3 boyutlu yazıcıların çok yakın gelecekte evlerin vazgeçilmez küçük ev aletlerinden biri olacağını söylüyor. 3Dörtgen, teknolojiye meraklı ve yaratıcı gençleri de arkasına alarak 3 boyutlu yazıcı dünyası ile ilgili Türkiye’de bilinirlik yaratmayı hedefliyor ve bu süreçte meraklılara 3D yazıcı eğitimleri düzenleniyor. Sonuncusu 1 Mart’ta gerçekleştirilen 3D yazıcı eğitimlerinde katılımcılara 3D yazıcılarla ilgili teknik bilgilerin yanı sıra, modelleme, 3D üretim teknikleri ve 3D yazıcı kullanımı ile ilgili yaklaşık 4 saat süren bir eğitim verildi.