Menu

Canon Photokina Fuarı’nda, diğer fotoğraf makineleriyle kaçırılacak aksiyonları yakalama gücüne sahip olan üstün DSLR modeli EOS 7D Mark II'yi tanıttı.

İkonik EOS 7D'nin sınıfının öncüsü performansı temel alınarak tasarlanan ve birinci sınıf profesyonel EOS-1D X'in sahip olduğu teknolojilerle donatılan bu devrim niteliğindeki fotoğraf makinesi, hız için üretildi.

Bu model en yüksek seviyede güç kapasitesi ve performansıyla, tutkulu fotoğrafçılara tüm aksiyonları yakalama özgürlüğü sunuyor. Tamamen yeniden üretilen ve tasarlanan EOS 7D Mark II, kendinden önceki modellerin sahip olduğu tüm performans özelliklerini ve çok daha fazlasını sunuyor. Yaşamdaki en hızlı anları yakalamak için üretilen
EOS 7D Mark II, çözünürlükte herhangi bir düşme olmadan 10 kare/sn. gibi olağanüstü bir hızla çekim yapabildiği gibi 65 noktalı çapraz tipte AF sistemi ve Çift DIGIC 6 işlemcisi ile birlikte heyecan verici hız ve güç kapasitesi
açısından yeni bir standart belirliyor.

Mükemmel anın olağanüstü kaliteyle yakalanmasına yardımcı olmak üzere tasarlanan bu fotoğraf makinesi, ISO 51.200 seviyesine kadar genişletilebilen doğal ISO 100-16.000 ISO aralığına sahip yeni 20.2 MP APS-C CMOS sensörüyle donatılmış. Geliştirilmiş bir yüksek çözünürlüklü 150k piksel RGB+IR ölçüm sensörü ve yenilikçi titreme tespitiyle birlikte EOS 7D Mark II, güzel bir şekilde pozlanan görüntüler elde etmenizi garantiliyor.
Çekim biçiminize göre tamamen uyarlanabilme kapasitesine sahip olan bu fotoğraf makinesi, özelleştirilebilir gövde kontrolleri ve yaklaşık %100 kapsamlı yeni bir vizör sunuyor. Canlı, sıkıştırılmamış HDMI çıkışı ve Çift Piksel CMOS AF teknolojisi dahil olmak üzere profesyonel seviyede video çekim özellikleriyle EOS 7D Mark II, anlatıma dayalı yaratıcılıkta yeni seviyeleri keşfetmenize yardım ediyor.

Aksiyonda saliseleri yakalayın

EOS 7D Mark II'nin, yüksek hızlı çekim koşullarında, sadece bir saniye içinde çarpıcı 10 tam çözünürlüklü görüntü
patlaması yapmasında uzman olmasının bir nedeni de inanılmaz 200.000 devirli perde dayanıklılığı ile yeni tasarlanan perde ve ayna sürücü mekanizması.

Olağanüstü yanıt hassasiyeti müthiş hızlı 65 noktalı AF sistemiyle birleştiğinde, konular üzerine kusursuz bir netlikte
kilitlenmek için rakip tanımayan bir hassasiyet ve güç sunuyor. Kendi sınıfındaki fotoğraf makineleri arasında en geliştirilmiş AF sistemlerinden birine sahip olmasıyla gurur duyan modelin, her noktası çapraz tipte, merkezdeki nokta f/2.8'de çift çapraz tipte odaklanma ve EV-3 düşük ışık hassasiyeti sağlıyor. Böylece tüm aydınlatma koşullarında ve tüm konu tiplerinde eşsiz doğruluk oluşuyor.

Benzeri olmayan kusursuz netlik, detay ve renk zenginliği

İster iç ister dış mekanda, ister doğal ister yapay ışıklandırma altında çekim yapın, bir EOS modeline kızıl ötesi ve titreyen ışık hassasiyetini dahil etmek için ilk kez eklenen yeni bir 150k piksel RGB+IR ölçüm sensörüyle her zaman doğru pozlama elde ediliyor. Titreme tespiti özelliği, ışık kaynağını akıllı bir şekilde analiz ederek ve gözle görülemeyen ışık titremelerini tespit ederek, görüntülerin sadece ışıklandırma en parlak seviyesinde olduğu zaman çekilmesini garantiliyor. EOS iTR AF ve AI Servo AF III teknolojileri, geliştirilmiş ölçüm sensörüyle birlikte çalışarak doğru konu takibi sunuyor.

Elinizin altında sinematografik videolar

EOS 7D Mark II, kendinden önceki modellerin video çekimindeki şöhreti esas alınarak üretilmiş ve modele yeni profesyonel standartlara uygun kayıt özellikleri seti eklenmiş. Canon’un benzersiz Çift Piksel CMOS AF teknolojisi Üstün AF performansını her zaman garantilediği için  pürüzsüz ve net odaklı çekimler yapabilirsiniz. Bir EOS sisteminde bir ilk olmak üzere, hem Video Servo AF hızı hem de takip hassasiyeti özelleştirilebilir ve böylece kullanıcı odak çekme efektleri ve konular arası geçişlerde tam kontrol sahibi oluyor. EOS 7D Mark II ile yapılan video
çekimler, harici kayıt cihazlarınıza sıkıştırılmamış (4:2:2) HDMI çıkış yapma kapasitesi sayesinde mevcut profesyonel video iş akışlarınıza sorunsuz bir şekilde uyum sağlayabiliyor.

Kameranızla yollara düşün

EOS 7D Mark II en zorlayıcı koşullarda çekim yapmak üzere tasarlanıp üretilmiş. Geliştirilmiş hava koşullarına karşı koruma kapasitesi ve sağlam magnezyum alaşımlı kasasının yanı sıra dahili GPS ve dijital pusulası maceralarınızı takip etmenize yardım ediyor.

EOS 7D Mark II temel avantajları:

  • Aksiyon ne kadar hızlı olursa olsun, saliselik anları yakalayın
  • Göstermekten  gurur duyacağınız sergi kalitesinde görüntüler
  • Çalışma  biçiminize uygun şekilde adapte edilebilir ve özelleştirilebilir
  • Fotoğraf  makinesi içindeki yaratıcılıkta yeni seviyeleri keşfedin
  • Sinematografik  video yakalamasıyla hayal gücünüzü büyük ekrana yansıtın

Fiyatlandırma ve bulunma durumu

Tavsiye edilen KDV dahil perakende satış fiyatı:

7D Mark II body : 6999 TL

7D Mark II + EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM: 7999 TL

7D Ocak 2015’te Türkiye’de satışa sunulacak.