Menu

Çoklu-GPU PCI Express 3.0, Intel® Z77 Express yonga seti ve yeni Core™ işlemciler ASUS akıllı mühendisliğinden aldığı destekle en güncel iş istasyonlarını güçlendirecek

ASUS P8Z77 WS, Intel® Z77 Express yonga seti ve yeni nesil işlemci teknolojilerini küçük işletmelere ve profesyonellere kişiselleştirilmiş bir tasarım paketi halinde sunuyor. Çift Intel® LAN portları yüzde 71 daha az CPU kullanımı sağlarken, Gen3 dört-yollu CrossFireX™ grafikler de işleri yüzde 50 hızlandırıyor. Böylece hem farklı işletim sistemleri için daha iyi destek sağlanıyor hem de mükemmel bir performans verimi alınıyor. Yeni tasarlanmış Virtual Vsync ile yırtılma hataları ortadan kaldırılarak kullanıcıların daha pürüzsüz oyun tecrübesinin keyfini çıkarması sağlanıyor. ASUS, detaylı fan yönetimi sağlayan Fan Xpert 2 ve bant genişliği ayırma ve öncelik vermeyi sağlayan Network iControl gibi bilgisayar kullanım deneyimini zenginleştiren birçok ayrıcalıklı özellik de sağlıyor.

Geliştirilmiş AMD Gen3 dört-yollu CrossFireX™ ve NVIDIA® GeForce® SLI™

P8Z77 WS, PCI Express 2.0 ile donatılan dört yollu CrossFireX™ kullanan anakartlarla karşılaştırıldığında Gen3 dört yollu  GeForce® SLI™ desteği ve genel grafik işleme gücünde yüzde 50’lik bir artış sağlıyor. Anakart üzerinde dört adet PCI Express 3.0 x16 giriş bulunuyor. Bu girişler fiziksel olarak aynı olan PCI Express 2.0 girişlerine göre iki kat daha yüksek bant genişliği sağladığı için profesyonel uygulamalara veya daha büyük gereksinim gerektiren oyunlara daha fazla genişletilebilirlik imkanı tanıyor. ASUS, P8Z77’i öncelikle mekanik, mimari tasarım, iç ortam tasarımı, havacılık ve görsel-işitsel düzenleme ve üretim yapan ticari ve profesyonel müşterileri için pazara çıkaracak.

Çift sunucu sınıfındaki Intel® Ethernet ile daha iyi ağ kurulumu

Donanımsal Intel® Ethernet, diğer markaların benzer iş istasyonlarıyla karşılaştırıldığında çevrimiçi görevler sırasında CPU işlem yükünün çoğunu üzerine alarak, P8Z77 WS üzerindeki işlemci kullanımını yüzde 71 oranında düşürüyor. Geliştirilmiş verimlilik ve sistem tepkisine ilave olarak, aza indirilmiş gecikme ve paket kaybıyla, daha kararlı ve güvenilir bağlantı faydaları da sağlıyor. Başlıca bütün işletim sistemlerini destekleyen P8Z77 WS’nin üzerindeki çift Intel® Ethernet tasarımı, standart Gigabit Ethernet’le donatılmış bir anakarta göre iki kat daha yüksek bant genişliği sağlayarak daha hızlı ve kararlı çevrimiçi performans sonuçları ortaya çıkarıyor.

LucidLogix Virtu™ MVP ayrık ve tümleşik grafiklerin gücünü birleştiriyor

LucidLogix Virtu MVP, sistemin grafik gücünü  standart performansından yüzde 60 daha yukarıya çıkarabiliyor. Dahili LucidLogix Virtu™ MVP’ye sahip olan P8Z77 WS, daha verimli çalışan bir grafik eşiğine sahip oluyor ve oyun oynama, HD video gösterimi ve diğer uygulamalar sırasında görsel bozuklukları ve ekran yırtılmalarını gidermek için LucidLogix Virtual Sync teknolojisinin daha fazla güç kullanmasına imkan tanıyor. Akıllı grafik yonga seti atama özelliğiyle P8Z77 WS, NVIDIA® veya AMD ekran kartlarının gücünden ödün vermeden LucidLogix Virtu™ MVP ile Intel® Quick Sync Video 2.0 teknolojisini birleştirerek video dönüştürmeyi 3 kata kadar hızlandırıyor.

Daha iyi soğutma ve detaylı ağ yönetimi

Diğer ASUS 7 Serisi anakartlarda olduğu gibi, P8Z77 de CPU ve fan hızını ayarlamak için kasa içindeki ısıl özellikleri otomatik algılayan Fan Xpert 2 teknolojisiyle birlikte geliyor. Otomatik ayarlamaya ek olarak, Fan Xpert 2, kullanıcıların her fanın performansını diledikleri gibi belirleyebildikleri, oldukça detaylı bir arayüze de sahip. Akıllı fan denetiminin bir sonucu olarak masaüstü bilgisayarları ve iş istasyonları önemli oranda soğuk ve sessiz çalışıyor.

Network iControl, 7 Serisi anakartlarda ilk defa yer alan bir başka ASUS ayrıcalığını sunuyor. Sezgisel bir ağ bant genişliği kontrol merkezi olan sistem, sadece bir tıklamayla ağ erişimi ve bant genişliğine göre uygulama ve programa öncelik vermeyi mümkün kılıyor. Oyun, dosya paylaşımı veya video yayını gibi birçok iş için çoklu profiller oluşturulabilen sistemde, arka planda ek olarak dosya indirme veya yükleme yapılırken bile yavaşlamayı önleyen pürüzsüz bağlantı garantileniyor. Network iControl aynı zamanda otomatik PPoE ağ algılama ve hızlı kurulum özelliğine sahip. Böylece kullanıcılar birkaç basit adımda büyük bir güvenle hızlıca internete bağlanabiliyor.

Anakart hakkında detaylı bilgiyi buradan alabilirsiniz.