Menu

Intel sertifikalı İlk X79 Anakart DDR3 2400MHz Bellek ile ASUS’tan Geliyor. ASUS P9X79 DELUXE, Extreme Bellek Profili sınıflandırmasında örnek RAM optimizasyonu, güvenilirliği ve kanıtlanmış hız aşırtıcı potansiyel alanında ödüllendirildi.

 

 

ASUS X79 tabanlı ana kartlarını başarılı şekilde lanse edilmesinin hemen ardından 2400MHz RAM özelliğine sahip olan ilk Intel® Extreme Bellek Profili (XMP) onaylı Soket LFA 2011 paneli formunda da bir ödüle hak kazandı. ROG Rampage IV Extreme özel güç tüketimi, overclock imkanları ve gelişmiş test aşamaları sayesinde 2700MHz ile mevcut olan X79 RAM hız rekorunu üstleniyor.

Intel® Extreme Bellek Profili girişimi

En son teknolojiye sahip olan oyun uygulamalarının ve hız aşırtmanın istenebileceği diğer alanların ihtiyaçlarını sağlamak için daha iyi bellek tasarımlarını ortaya çıkarmak için, Intel® ve ortakları ASUS ve Kingston®, XMP standartlarının uygulanmasını aktif bir şekilde destekliyorlar. Bunlar; ana kartların daha yüksek bellek gerilimlerini desteklemelerini, daha esnek zamanlama ve ayarlama seçeneklerini, artı gelişmiş çalışma hızlarını ve tasarımda en yüksek etkinliği gerektirir. P9X79 DELUXE; kullanıcılarına 2400 MHz belleği sunan, güven ve gelişmiş stabilite ile yeni performans alanları açan ilk X79 paneli onaylı XMP’dir.

Resmi bir Intel® programı olarak, XMP; bir panelin, daha fazla güvenilirlik, güvenlik ve kararlı bir hız aşırtma ve artan performans sağlaması için ileri seviyede destek sunarak, ana kartın değerlendirmesi ve sertifikasyonunu şart koşuyor. Sertifikasyon, temel referans spesifikasyonlarından ileri giden tasarımları belirtmektedir ve P9X79 DELUXE olması durumunda, ASUS’un; tüketicilerin daima en iyi donanımı alacakları konusuna inanmalarını sağlıyor. P9X79 DELUXE için XMP sertifikasyonu; ASUS’un temel bellek yapıcıları olan uzun süreli ilişkisinin bir sonucu olan, Kingston® HyperX dört kanallı bellek setleri kullanılarak elde ediliyor.

Intel® XMP programı hakkında daha fazla bilgi, aşağıdaki bağlantıda bulunabilir:

http://www.intel.com/content/www/us/en/gaming/gaming-computers/core-i7-extreme-memory-suppliers-1111-datasheet.html

Rampage IV Extreme, 2700MHz’de yeni bellek hızı kayıtları sağlıyor


Daha hızlı bellek hızları ve daha kararlı hız aşırtma desteği ile, Rampage IV Extreme aynı zamanda RAM hızlarının, Intel® X79 platformu üzerinde nasıl daha uzağa itilebileceğini göstermede de önemli bir rol oynuyor. Yakın zamanda, 1.65V’de G.Skill Ripjaws Z DDR-2400 (4GBx4) ile konfigüre edilmiş olan 2700MHz DDR3’ü eş zamanlayacak olan bir sistemin çekirdeği olarak sunulmuştur. ASUS mühendisleri aynı zamanda, 2133 MHz RAM hızlarına erişerek ve tam bellek ile çalışırken yüksek seviyede kararlı hız aşırtma potansiyeli göstererek P9X79 DELUXE üzerinde 1.5V’de 64GB G.Skill Ripjaws Z DDR3-2133 (8GB x 8) kullanıyor. Herhangi bir ASUS ana kartının gelişim döngüsünün, tüm ana RAM üreticilerinden yüzlerce bellek modülü ile testi içermesinden ötürü, tüketiciler; ASUS panellerini kullanırken sanayide en yüksek uyumluluğa itimat ediyorlar. Lansman öncesi testler, aynı zamanda her bir modelin referans seviyelerinden ileride performans gösterdiğini garanti ederek, dikkatli hız aşırtma deneylerini de içeriyor.

8-DIMM tasarım ile en fazla esneklik ve daha iyi performans


ASUS P9X79 Serisi ana kartları ve Rampage IV Extreme; en iyi şekilde esnek ve kontrol odaklı olan Intel® X79 uygulamasını sunuyor.  Yüksek çıkışlı 2. Nesil Intel® Core i7 işlemcileri için tüketicilerin beklentilerini karşılayacak olan özellikler etkinleştirilmiş olarak geliyor ve 64 GB’a kadar dört kanallı DDR3 belleğini destekleyen bir 8-DIMM tasarımı sunuyor. Bu da kullanıcıların, bütçeleri ve ihtiyaçlarına en iyi şekilde uyan modül boyutunu seçmelerini sağlıyor, örneğin sekiz 4GB seti, öyle ki tasarım, farklı seçenekler için çok daha fazla alan sunuyor. Ancak, hız aşırtmanın ana sağlayıcısı; hem CPU hem de DRAM için ASUS New DIGI+ Power Control tamamen dijital gerilim regülasyonu mimarisini kullanan ve özenli bir şekilde tasarlanan ve uygulanan toplam panel modelidir. İlave esneklik ve daha fazla etkinlik ile sunularak, daha iyi şekilde geliştirilmiş hız aşırtma sistemi ile çalışıyor.

ASUS, 2400MHz RAM ile ilk XMP onaylı X79 ana kartı olan P9X79 DELUXE’un hız aşırtmaya odaklılığı ve ayarlama seçeneklerinin kolaylığı ile birçok ödül almaya devam edeceğini gösteriyor.