Menu

Dassault Systèmes’in tasarım dünyasında çığır açan yeni ürünü CATIA Natural Sketch 3 boyutta taslak çizmeyi kağıt üzerinde çizmek kadar kolaylaştırırken, tasarımcıların yaratma deneyimlerini daha keyifli bir hale getiriyor.

Ürün yaşamdöngüsü yönetimi (PLM) ve 3 boyutlu çözümlerde dünya lideri Dassault Systèmes, farklı sektörlere değer katan çözümler üretmeyi sürdürüyor. Dassault Systèmes’in bu kapsamdaki son ürünü CATIA Natural Sketch, 3D (3 boyutlu) taslak çizimi deneyiminde büyük bir buluş olarak nitelendiriliyor. Özellikle tasarım dünyasında çığır açacak özelliklere sahip üründe, yaratıcı 2 boyutlu resim jestlerinin sezgiyle anlaşılması özelliğine 3D modellemenin gücü eklenmiş. Böylece tasarımlarda kesin ve gerçekçi çizgiler elde etmek artık mümkün oluyor.

İnteraktif ve foto gerçekçi görselleme için bir yıl önce piyasaya sürülen CATIA Live Rendering’in ardından piyasaya sürülen CATIA Natural Sketch, Dassault Systèmes’in “Canlı Tasarım” konusundaki liderlik stratejisine de eşlik ediyor. CATIA Natural Sketch, 3D taslak çizimi, konsept modelleme, A sınıf yüzey modelleme, hızlı prototip ve görselleştirmeyi birleştirmiş olan yaratıcı tasarımcılar için CATIA yazılım çözüm yelpazesini de tamamlıyor. Yaratıcı tasarımcılar için hazırlanmış bu yazılım bütün endüstriyel tasarım iş akışını, düşünce aşamasından rötuşlamaya, tasarım doğrulamadan son üretime kadar tüm süreçlerde de etkili oluyor.

Dassault Systèmes hakkında

3 Boyutlu (3D) ve Ürün Yaşamdöngüsü Yönetimi (PLM) çözümlerinde dünya lideri olan Dassault Systèmes, 80 ülkede 130,000’den fazla şirketle birlikte çalışıyor. 1981’den beri 3D yazılım pazarında var olan Dassault, 11 temel sektörde tüm ürünlerin yaşam döngüsüne yönelik 3 boyutlu vizyon sağlayan ve endüstriyel süreçleri destekleyen PLM uygulama yazılım ve hizmetlerini geliştiriyor. Dassault Systèmes’in ürün yelpazesi, sanal ürün tasarımı için CATIA, 3D mekanik tasarım için SolidWorks, sanal üretim için DELMIA, sanal test için SIMULIA, küresel ortak yaşam döngüsü yönetimi için ENOVIA ve online 3D gerçekçi deneyim için 3DVIA ürünlerini içeriyor. Dassault Systèmes Nasdaq’da (DASTY) ve Euronext Paris (#13065, DSY.PA) borsalarında işlem görüyor. Daha fazla bilgi için: www.3ds.com

CATIA, DELMIA, ENOVIA, SIMULIA, SolidWorks ve 3DVIA Dassault Systèmes’in veya onun ABD’de ve diğer ülkelerdeki iştiraklerinin tescilli ticari markalarıdır.