Menu

 Hava Uzay ve Diğer Kritik Önemdeki Alanlar İçin En Yüksek Kalitede Ürünlere Olanak Vermek Üzere GPU Hızlandırmalı Mühendislik Simülasyon Uygulaması MSC Nastran2012 Yapısal Tasarım Simülasyonunun Yönünü Değiştirmek İçin NVIDIA GPU’ların Gücünü Kullanıyor.

NVIDIA bugün, çoklu disiplin simülasyon yazılım çözümlerinde bir lider olan MSC Software Corporation’ın geniş bir aralıkta mühendislik simülasyon işlerinde kullanılan MSC Nastran 2012, Sonlu Eleman Analizi (FEA-Finite Element Analysis) uygulamasının GPU hızlandırmalı bir sürümünü piyasaya çıkardığını duyurdu.

Windows ve Linux işletim sistemlerinde kullanılabilecek olan GPU hızlandırmalı MSC Nastran 2012, önceki sürüme göre 5 kata kadar performans iyileştirmeleri sunmaktadır. Kullanıcılar hava ve uzay araçlarında ve geniş bir aralıkta kritik önemdeki sistemde tasarım yeniliklerine olanak veren daha gerçekçi ve daha yüksek kalitede simülasyondan yararlanacaklar.

MSC Software ürün yönetimi üst düzey direktörü Dr. Ted Wertheimer, “GPU etkinleştirilmiş performans iyileştirmeleri, mühendislik analizi ve tasarım optimizasyonu prosedürlerinin yönünü değiştirme potansiyeline sahip” dedi ve şöyle devam etti, “MSC Nastran 2012’deki CUDA tabanlı GPU hızlandırma, çeşitli modeller ve endüstrilerde performansı 1,5 ile 5 kat arasında artırarak müşterilerin iş akışlarını geliştirmelerine ve piyasaya daha iyi ürünleri daha hızlı çıkarmalarına yardımcı olmaktadır.”

Makine yapılarının simülasyonu gibi ağırlıklı olarak katı elemanlar içeren modeller ile çalışan tasarım mühendisleri, bu geliştirilmiş performanstan modellerine daha fazla karmaşıklık ve gerçekçilik getirerek yararlanabilir ve bu şekilde daha doğru simülasyonlar ile daha yüksek kalitede ve daha güvenli ürün tasarımları elde edebilirler.

NVIDIA stratejik iş ortaklıkları genel müdürü Andrew Cresci, “MSC Nastran 2012, tek ve çoklu GPU hızlandırma ile kullanıcılara simülasyon tamamlama sürelerini azaltma, daha fazla yüksek duyarlılıklı simülasyon oluşturma ve tasarım kalitesini iyileştirme olanağı vermektedir” dedi ve ekledi, “Müşterilerimizin NHV ve büyük dinamik problemlerine yanıt vermemize olanak veren karmaşık matematik çekirdeklerinin GPU hızlandırmasını da içermek üzere MSC ile işbirliğimizi geliştiriyoruz.”

MSC Nastran 2012 tek ve çoklu GPU konfigürasyonlarını destekler ve MSC müşterileri tarafından bugünden itibaren yüklenebilir. Nastran 2012 ile ilgili daha fazla bilgi için , Çoklu Disiplin FEA Çözümü için MSC Nastran adresini ziyaret edin.

Tesla™ GPU’lar ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için Tesla web sitesini ziyaret edin. NVIDIA® CUDA® programlama ortamı ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için CUDA web sitesini ziyaret edin.

Daha fazla NVIDIA haberleri, şirket ve ürün bilgileri, videolar/görüntüler ve diğer bilgiler için NVIDIA haber odasını ziyaret edin.