Menu

Makale Dizini

Corsair firması ülkemizde genellikle kaliteli ramleri ve hafıza ürünleri ile tanınmakta. Bu ürünleri yanısıra kasa, powersupply, soğutma, ssd disk gibi ürünleride bulunmakta. Corsair Hydro serisi H50 su soğutma işlemci soğutucusu da bu ürünlerden biri.

 

 

 

PC Donanım tutkunları yüksek paralar ödeyerek oluşturdukları sistemlerinden en iyi ve en mükemmel performans almak isterler. Bu nedenle işlemci ile beraber verilen sıradan stok fanlarla yetinmeyip daha iyi hava soğutmalı işlemci soğutucuları kullanırlar. Hatta bununla da yetinmeyip pc sistemlerindeki tüm donanımlarında bir su soğutma sistemi kullanarak sistemlerinde hem sessiz hem de yüksek performanslı elde ederler. İşte tam bu noktada overclock tutkunları için Corsair Hydro H50 mükemmel bir çözüm oluşturmakta.

Corsair H50 yapısından kısaca bahsedecek olursak ; su soğutma sistemlerinde kullanılan fan, radyotör ve bakır taban bu soğutucuda kullanılırken hortumlar, motor ve reservoirdan oluşan karmaşık yapı sadeleştirilip mükemmel bir kapalı tasarım oluşturularak yüksek performans elde edilmiş. 

Sıvı ve reservoir sistem içinde kapalı bir tasarım içinde bulunurken herhangi bir sıvı kaybı veya kaçağı yaşanmaz.

. İsim -Corsair Hydro H50
. Uyumluluk- İntel LGA 775, LGA 1366, AMD Soket AM2, AM3
. Fan Özellikleri - 12cm, max 1700rpm Dönüş Hızı
. Taban Özellikleri - Bakır Taban
. Radyatör Metal Yapı - Aleminyum
. Sıfır buharlaşma
. Garanti - 24 Ay