Menu

Makale Dizini

Swiftech firmasının full soğutma kiti olan H20-220 Apex Ultima Plus Soğutma Kitini inceliyoruz.

 

 

Özellikle yaz mevsiminde hava soğutma sistemi bileşenleri ile bilgisayar donanımını en çok zorlayan oyunlarda oyun oynarken kasa içinde gürültünün ve sıcaklığın oldukça artıp, sistemin bazen aşırı sıcaklıktan dolayı reset atma durumu hepimiz başına gelmiştir.

Bu durum donanımıza oldukça büyük zarar verirken özellikle hardisklerde bilgi kayıpları yaşanması ve harddiskde bad sectör oluşmasına neden olmakta. Ayrıca pc kasamız bu ağır çalışma ortamında oda sıcaklığınıda 2-3 derece artırarak oyun oynarken konforumuzu bozup rahatsız edici bir durumda yaratmakta.  Bu nedenle su soğutma sistemleri günümüzde oldukça populer olmaya başladı.

Dünya'da su soğutma sistemleri çok ilgi görürken ülkemizde henüz yeteri kadar ilgi görememiştir. Sessizlik ve soğuıtma performansı açısından en iyi soğutma çözümü olan su soğutma sistemlerini montaj zorluğu ve donanımlara su kaçağı tehlikesi nedeniyle bir çok kullanıcı su ssoğutma sistemlerinden uzak durmakta. 
 
Bilgisayar donanımları için ürettiği üst düzey termal çözümler ile sektöründe lider olan Swiftech, ülkemizde distribatörü bulunmuyor ve bu nedenle de pek tanınmamakta. Swiftech H20-220 Apex Ultima Plus su soğutma sistemi komple bir soğutma setidir.  İşlemci, ekran kartı ve anakart chipseti için tam bir çözüm sunmakta. Swiftech'in en üst düzey sıvı soğutma çözümlerinden birisi olan H20-220 Apex Ultima Plus su soğutma setininin uyumlu olduğu donanımlar ise ;
 
  • AMD® Athlon™, Opteron™, Phenom™ ve Turion™ socket 754, 939, F ve AM2
  • Intel® Core™ İşlemciler (Core™2, Quad, Duo, Extreme) socket 775
  • Intel® Core™ İşlemciler (Core™i7) socket 1366
  • Intel® Server İşlemciler (Xeon™) socket 603, 604 ve 771
  • En yeni nVidia GTX 200 serisi ekran kartları
  • ATI serisi ekran kartları