Menu

Soğutma

Xilence M612 İşlemci Soğutucusu

Xilence firmasının adını günümüzde oldukça sık duyar olduk. Xilence firmasının ürünleri arasında güç kaynakları, kasalar ve soğutma ürünleri bulunuyor. İncelememizdeki işlemci soğutucusuda yeni olan bir işlemci soğutucusu. İlk bakışta 14cm boyutundaki kırmızı fanıyla dikkat çeken ürünün son derece ince olan kule tip aleminyum yapraklardan oluşan bir radyatör bloğu bulunuyor.

Devamını oku...

Glacialtech ALASKA İşlemci Soğutucu İnceleme

PC donanımlarının neredeyse eridiği müthiş yaz sıcakları sona ererken, üretici firmalar yeni işlemci soğutuculürünlerini piyasaya sunmaya devam ediyor. GlacialTech firmasıda en yeni modellerinden biri olan Alaska işlemcisini piyasaya sürerken Alaska performansının adı gibi olup olmadığını inceliyoruz.

Devamını oku...

Corsair H50 Su Soğutma İnceleme

Corsair firması ülkemizde genellikle kaliteli ramleri ve hafıza ürünleri ile tanınmakta. Bu ürünleri yanısıra kasa, powersupply, soğutma, ssd disk gibi ürünleride bulunmakta. Corsair Hydro serisi H50 su soğutma işlemci soğutucusu da bu ürünlerden biri.

Devamını oku...

Noctua NF-S12B Fan İnceleme

 Avusturya menşeli bir firma olan Noctua "Austrian Institute of Heat Transmission and Fan Technology" ile ortak çalışmalar yürüterek ürettiği ürünler arasında fanlar, işlemci soğutucuları, yongaseti soğutucuları ve termal macunlar bulunmakta. Noctua ürünlerinin dağıtımını Türkiye'de EvrenShop yapmakta olup; bu incelememizde epeyce ödül almış başarılı bir fan olan NF-S12B kasa fanını inceleyeceğiz.

 

Devamını oku...

Gelid GC-2 Thermal Compound İnceleme

 Birçok pc marketinde dahi satılmayan, bazen en ihtiyaç olduğu ve bulunmadığı zamanlarda yerine diş macunu kullandığımız termal macunlar, PC donanımlarının en önemli parçalarından işlemci ve ekran kartı işlemcilerinin soğutucularında kullanılabilen aslında çoğu  pc kullanıcısının önemsemediği veya bilmediği bir ürün olmasına rağmen, kalite ve performans açısından önem vermemiz gereken ürünlerden biri.

 

Devamını oku...

Scythe Katana 3 İşlemci Soğutucusu İnceleme

 Japon samurayı tarafından kullanılan, geleneksel kılıç olan "Katana" samurayların kişisel onur ve sosyal gücünü temsil ederdi. Scythe firmasının en yeni işlemci soğutucusu Katana 3' de Katana serinin 3 .ncü ürünü. Yeni Scythe Katana 3 işlemci soğutucusu tüm yeni soğutma teknolojileri gelişmeleri ışığında üretilmiş olup,  Katana ve Katana 2' e göre performans olarak daha başarılıdır.

Devamını oku...