Menu

Soğutma

Xilence M612 İşlemci Soğutucusu

Xilence firmasının adını günümüzde oldukça sık duyar olduk. Xilence firmasının ürünleri arasında güç kaynakları, kasalar ve soğutma ürünleri bulunuyor. İncelememizdeki işlemci soğutucusuda yeni olan bir işlemci soğutucusu. İlk bakışta 14cm boyutundaki kırmızı fanıyla dikkat çeken ürünün son derece ince olan kule tip aleminyum yapraklardan oluşan bir radyatör bloğu bulunuyor.

NOCTUA NH-L12S İşlemci Soğutucu İnceleme

  • Murat YILDIRIM tarafından yazıldı.
  • Kategori: Soğutma

Yüksek kaliteli oldukça sessiz işlemci soğutucuları ve özgün tasarımlı fanları ile ülkemizde oldukça iyi tanınan Noctua‘nın küçük veya mini itx kasalar için geliştirdiği NH-L12S işlemci soğutucusu inceliyoruz.

NOCTUA C14 İşlemci Soğutucusu İnceleme

Noctua firması Avusturya merkezli bir firma. Noctua firması yüksek kaliteli, yüksek performanslı ve yüksek fiyatlı ürünleriyle ülkemizde tanınmakta. İncelememizdeki Noctua C14' de bu kaliteli ve yüksek performanslı ürünlerden biri. 

Swiftech Polaris 120 İnceleme

Hava soğutma sistemli işlemci soğutucu piyasasına Polaris 120 ile sıkı bir giriş yapan Swiftech piyasada kendine çok iyi bir yer edineceğe benziyor. Swiftech Polaris 120 işlemi soğutucusu incelememizde.

SCYTHE MUGEN 5 İnceleme

  • Murat YILDIRIM tarafından yazıldı.
  • Kategori: Soğutma

Japon soğutma uzmanı Scythe firmasının yeni ürünü Mugen 5 işlemci soğutucusunu inceliyoruz.

Glacialtech ALASKA İşlemci Soğutucu İnceleme

PC donanımlarının neredeyse eridiği müthiş yaz sıcakları sona ererken, üretici firmalar yeni işlemci soğutuculürünlerini piyasaya sunmaya devam ediyor. GlacialTech firmasıda en yeni modellerinden biri olan Alaska işlemcisini piyasaya sürerken Alaska performansının adı gibi olup olmadığını inceliyoruz.

GlacialTech Igloo 5760 İşlemci Soğutucusu İnceleme

GlacialTech firmasının en yeni işlemci soğutucusu Igloo 5760 incelememizde. Glacialtech firması, kaliteli ürünleri oldukça makul fiyatlarda satan bir firma. Firmanın ürünleri arasında powersupply, fan ve laptop soğutucuları da bulunmakta.

Corsair H50 Su Soğutma İnceleme

Corsair firması ülkemizde genellikle kaliteli ramleri ve hafıza ürünleri ile tanınmakta. Bu ürünleri yanısıra kasa, powersupply, soğutma, ssd disk gibi ürünleride bulunmakta. Corsair Hydro serisi H50 su soğutma işlemci soğutucusu da bu ürünlerden biri.

Scythe BIG Shuriken Cpu Cooler İnceleme

 Scythe pc donanımları için soğutma çözümleri üreten bir Japon firması. 2010 yılı Türk-Japon dostluk yılı olduğu için ilk incelememiz de Japon ürünü  olsun istedik. 

Noctua NF-P14 FLX 14cm Fan İnceleme

Noctua firmasının NF-P12 fanındaki başarısını yeni ürünü NF-P14 ile devam ettirmekte kararlı. Akustik vortex-kontrol tasarımı ile üretilen özel çentikli 9 adet fan bıçaklı 140mm fan oldukça sessiz ve yüksek performans sunmakta.

Noctua NF-S12B Fan İnceleme

 Avusturya menşeli bir firma olan Noctua "Austrian Institute of Heat Transmission and Fan Technology" ile ortak çalışmalar yürüterek ürettiği ürünler arasında fanlar, işlemci soğutucuları, yongaseti soğutucuları ve termal macunlar bulunmakta. Noctua ürünlerinin dağıtımını Türkiye'de EvrenShop yapmakta olup; bu incelememizde epeyce ödül almış başarılı bir fan olan NF-S12B kasa fanını inceleyeceğiz.

 

Gelid GC-2 Thermal Compound İnceleme

 Birçok pc marketinde dahi satılmayan, bazen en ihtiyaç olduğu ve bulunmadığı zamanlarda yerine diş macunu kullandığımız termal macunlar, PC donanımlarının en önemli parçalarından işlemci ve ekran kartı işlemcilerinin soğutucularında kullanılabilen aslında çoğu  pc kullanıcısının önemsemediği veya bilmediği bir ürün olmasına rağmen, kalite ve performans açısından önem vermemiz gereken ürünlerden biri.

 

Scythe Katana 3 İşlemci Soğutucusu İnceleme

 Japon samurayı tarafından kullanılan, geleneksel kılıç olan "Katana" samurayların kişisel onur ve sosyal gücünü temsil ederdi. Scythe firmasının en yeni işlemci soğutucusu Katana 3' de Katana serinin 3 .ncü ürünü. Yeni Scythe Katana 3 işlemci soğutucusu tüm yeni soğutma teknolojileri gelişmeleri ışığında üretilmiş olup,  Katana ve Katana 2' e göre performans olarak daha başarılıdır.

Tuniq TX-3 Termal Macun İnceleme

 SunbeamTech firmasının üst düzey ürünleri için oluşturduğu için Tuniq markasının, ürünleri arasında ısı çözümleri, işlemci soğutucuları, kasalar ve power supplaylar gibi pc donanımları bulunmaktadır.