Menu

Makale Dizini

OCZ'den yüksek performanslı RevoDrive X2 Serisi PCI-E 240 GB SSD incelememizde.

 

Özellikle yüksek performans tutkunu ve Workstation kullanıcılarının hız ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilen yeni PCI-E Revo Drive X2 serisi, doğrudan PCI-E slotundan sisteminize entegre olarak sıradışı performans sunuyor. Video kurgu, 3D animasyon ve Multimedya geliştirme platformları için eşsiz bir çözüm olan OCZ RevoDrive X2 beklentilerin üzerine çıkıyor.

SATA II darboğazının ötesine geçerek, RevoDrive X2 maksimum hızlara ulaşmak için PCI-Express arayüze ve 4 adet Sandforce kontrolcüye sahiptir. RAID 0 desteği ile 740 MB/s okuma ve 690 MB/s yazma hızlarına ulaşan Revo Drive X2, 4k rastgele yazma da 100.000 IOPS kadar yazabilir.

Yüksek performanslı oyun PC'leri ve serverlar için tasarlanan RevoDrive X2, geleneksel harddiskler ve SSD'lere kıyasla daha serin, daha sessiz ve daha fazla enerji tasarrufu sunar. Windows ve temel uygulamaları çalıştırmak için eşsiz bir yeteği vardır. RevoDrive X2 Serisi, 3 yıl garanti ve 2 milyon saatlik ortalama ömür sunmaktadır.

 
RevoDrive X2 kullanmadan önce lütfen anakartınızın böyle bir uygulama için uygun olup olmadığını kontrol edin. Eğer RevoDrive X2'yi boot sürücü olarak kullanmak istiyorsanız, bazı onboard RAID kontrolcülerin aktif olduğu durumlarda RevoDrive X2 boot sürücü olarak kullanamayabilirsiniz. Detaylı bilgi için anakart üreticinize danışın ve mutlaka http://www.ocztechnology.com/displaypage.php?name=revo_ibis_moboguide sayfasını ziyaret edin.

Kapasite 240 GB
Bağlantı Tipi PCI-E
Max. Okuma Hızı 740MB/s
Max. Yazma Hızı 690MB/s
Max. 4k Rastgele Yazma (IOPS) 100.000
TRIM Desteği Hayır
Boşta Güç Tüketimi 4.3 Watt
Aktif Güç Tüketimi 8.3 Watt
Şoka Dayanıklılık 1.500 G
Ağırlık 171 gr
Ortalama Ömür 2.000.000 Saat
Garanti Süresi 3 Yıl