Menu

Makale Dizini

ZyXEL, ev ve küçük ofis kullanıcılarının HD kalitesindeki medyaları için depolama ihtiyaçlarına yönelik ürettiği yeni ürünü NAS326 inceliyoruz.

ZyXEL, ev kullanıcılarının medya depolama ve kişisel bulut oluşturma ihtiyaçlarına yönelik geliştirdiği yeni NAS326 ağ veri depolama cihazı sayesinde ev kullanıcıları video, müzik ve fotoğraflarını güvenle saklayabiliyor, ev ağındaki birden çok cihazdan aynı anda görüntüleyebiliyor ve bulut servisi gibi kullanarak internet bağlantısı ile uzaktan tüm medya dosyalarına erişebiliyorlar. Ayrıca ağ veri depolama cihazlarında bulunan verileri ailesiyle ve arkadaşlarıyla da paylaşabiliyorlar. 

Günümüzde teknoloji geliştikçe depolanacak dosyaların kapasiteleri de doğru orantılı olarak artıyor. Ailemizin yüksek çözünürlüklü fotoğrafları, 4K videoları ve hatta depolamak istediğimiz 4K fim, belgesel ve  full HD diziler derken elimizdeki 1TB harici harddiskler artık yeterli olmamaya başladı. Bunun çözümü NAS server veya bulut depolama kullanmak. Kişisel verilerimizin güvenliği için firmaların bulut depolama çözümleri bizim için sıkıntı. O nedenle evde veya ofisimizde bir  depolama alanı veya bulut çözümü oluşturmamız zorunluluk oluyor. İşte tam bu noktada ZyXEL, NAS326 ile bize iyi bir çözüm sunuyor.

Dosyalarımıza, videolarımıza, fotoğraflarımıza ve dokümanlarımıza her an yakından veya uzaktan erişmek için ise bulut depolama alanı olarak ZyXEL NAS326 kullanabiliriz. ZyXEL NAS326 içine disk yerleştiriyor ve ağımıza bağlıyoruz. Aynı modemlerimizdeki gibi parola oluşturuyor ve her yerden tüm bilgi ihtiyaçlarımıza ulaşabiliyoruz. Öncelikle ZyXEL NAS326 Teknik Özelliklerine bir göz atalım; 

  • İşlemci MARVELL Armada 38X 88F610-A0
  • İşlemci Hızı 1.33 GHz
  • HDD 3.5" / 2.5" SATA(II) x 2
  • Maks. Kapasite 12 TB
  • Bağlantılar USB 3.0 (2 adet), USB 2.0, Ethernet
  • Boyutlar 207 x 164 x 123 mm
  • Ağırlık 1.25 kilogram