Menu

Makale Dizini

Avexir marka 4x4 gb ddr3 1333mhz ramleri inceliyoruz. Avexir ramlere ilk bakışta, en yeni intel teknolojisi X79 chipsetlerin kullandığı Quad-Channel özelliğinde olduğunu, soğutucuları üzerinde bulunan mavi ledleri ve şık görünümleri dikkat çekiyor.

Avexir firması Taywan menşeli bir firma. Ürün listesine baktığımızda, ürün gamının genellikle ram, SSD ve flash bellekler oluştuğunu görüyoruz. Intel’in Soket 2011 Intel X79 yongasetini kullanan Sandy Bridge işlemcilerini destekleyen dört kanal DDR3 bellek için anakart ve bellek üreticileri harekete geçerken bu firmalar arasında Avexir firmasıda bulunuyor. Avexir firması ülkemizde pek fazla tanınmasında yurtdışında oldukça iyi biliniyor.

İncelememizdeki 4x4 GB DDR3 1333Mhz ramler X79 sistemine terfi edecekler için dört kanal DDR3 bellek teknolojisi desteği sunuyor.Avexir firmasının X79 platformu için özel geliştirdiği ramler 4 adet 4gb kapasitesindeki ve toplamda 16gb hafızaya sahip olsada 1333Mhz'lik çalışma frekansı ramlere alacaklara kısır döngü oluşturuyor. Fakat firmanın aynı seride 2133Mhz çalışma frekansında çalışan ramleri de bulunuyor. Haliyle firmaya 2133 mhz hızında çalışan ramleri bize göndermedikleri için teessüflerimi ilettim. :)