Menu

Makale Dizini

 Gelişmiş telefon santrali özelliği, Dect Baz istasyonu, NAS, medya server, geniş bant özellikleri ve IPTV ile streaming video, VDSL veya ADSL2+  gibi ağ uygulamalarını tek kutuda sunan FRITZ!Box WLAN 7390 incelememizde.

 

Almanya’da geliştirilen ve üretilen FRITZ!Box WLAN 7390, analog, ISDN veya DECT telefonlarla sabit hat veya VoIP telefon görüşmelerinde en iyi ses kalitesini sunar. FRITZ!Box, VDSL veya ADSL2+ kullanarak tüm bilgisayarlarınızı yüksek hızda internete bağlar.

FRITZ!Box Fon WLAN 7390'dan sadece bir ADSL modem olarak bahsetmek hiç doğru değil. Her ne kadar ilk bakışta bir ADSL modem gibi görünsede, ürünün yeteneklerini, özellikleri saymakla bitmiyor. Hem ADSL, hem de VDSL standartları (100 Mbps'e kadar) için tek bir çözüm olan FRITZ!Box Fon WLAN 7390, telefon hattınızın DECT üniteleri - altı adede kadar- ile beraber kullanılmasını sağladığı gibi, VoIP görüşmelerine de uygun hale getiriyor. Hatta (IP) PBX santral ve telesekreter özelliklerine de sahip.
 
Üzerinde bulundurduğu USB arabirimlere takılabilecek depolama ürünlerini, ağda paylaşıma açarak bir medya sunucu ve NAS gibi de çalışabilen ürün, 802.11n teknolojisini de bünyesinde barındırıyor. Henüz yaygın olarak kullanılmayan 5.0 GHz bandını da kullanabiliyoruz. İsteğe bağlı olarak 2.4 GHz ve 5.0 GHz bantlarının aynı anda kullanılabilmekte mümkün.