Menu

Makale Dizini

Dünyanın ilk PCI-E arabirimi kullanan ses kartı Asus Xonar D2X incelememizde. Asus Xonar D2X, oyun ve film tutkunlarına müthiş ses deneyimi sağlamayı amaçlıyor.

Anakart üzerindeki onboard ses kartları ortalama bir kullanıcının ihtiyaç duyacağı ses kalitesi sunuyor. Günümüzde tüm anakartlarda 7.1 (8 kanallı) tümleşik ses kartı standart hale gelmiş durumda. Ancak ses kalitesine önem veren, film ve oyun tutkunları için onboard ses chipleri yeterli gelmemekte, daha profesyonel ve kaliteli ses kartı çözümlerine yöneliyorlar.

Genellikle son kullanıcı olan bizler yeni bir pc sistemi alırken, artan maliyet bakımından ses kartlarını önemsemeyiz. Oysaki oyun ve multimedya konusunda alınacak keyif açısından ses kartları çok önemli farklar yaratabiliyor. ASUS XONAR D2X PCI-E ses kartı da bu farkı yaratabilen bir kart.

Asus XONAR D2X ses kartı anakartımızın PCI-E x1 arayüzünü kullanıyor. Bu sayede çok yüksek kalitede ses performansı ile beraber birçok güzel özelliği beraberinde getiriyor. Eğer anakartınız üzerinde PCI-E x1 slotu yoksa bu XONAR D2X'i kullanamayacağınız anlamına gelmiyor elbette. Ses kartınızı boş olan PCI-E x4 ve PCI-E x16 slotlarına da yerleştirmeniz mümkün.

Asus XONAR D2X sinyal gürültü oranını (hem giriş hem çıkış için) 118 dB ve aynı zamanda çevirim içi ses iletişimini ve çoklu ses teknolojilerini iyileştirmek için akustik eko önleyici teknolojisi de sunuluyor.

ASUS XONAR D2X Ses Kartı Özellikleri ;

- PCI EXPRESS arabirimi
- DirectSound & EAX desteği sayesinde VISTA oyunları
- Hi-Fi sınıf ses kalitesi
- Dolby HomeTheater Teknolojisi & DTS Bağlantısı
- Cakewalk ve Ableton Live müzik yazılımları