Menu

Makale Dizini

Shuttle firmasının NAS server ürün grubundaki ilk ürünü OMNINAS KD-20 Nas Server incelememizde. Ürün ilk bakışta sade ve şık tasarımı ile dikkatleri üzerine çekiyor.

NAS (Network Attached Storage) servisi genel olarak tanımlamak gerekirse, ağa bağlı yüksek erişim hızında depolama yapabilen bir dosya sunucusudur.

Bilgisayarlarımız sürekli taşınabilir olma yolunda ilerliyor. Bu süreçte depolama ihtiyaçlarımızda artmakta. Resimler, sesler, full hd video'lar ve dokümanlar biz hayatın akışına bıraktıkça kapasite olarak artıyor. Yeni nesil dijital kameralarla üretilen yüksek çözünürlüklü fotoğraf ve HD videoların boyutları pek çoğumuza zor anlar yaşatmaya başladı. Tüm dosyalarımızı bilgisayarlarımızda barındırmamız mümkün fakat bu hem mobil olma yolunda ilerleyen cihazlar için büyük bir yük, hem de evlerimizdeki diğer kişi ve cihazlarla bu dosyaların  paylaşılması ve hatta yedeklenmesi güçleşmekte. Bu disk yükünü ayırıp, ahtapot gibi bilgisayarınıza sarılmış USB disklerden kurtulabilmek için diskleri farklı bir yerde konumlandırmak akılcı bir alternatif. Dosya arşivlerinize erişebilmek için USB diskleri takıp çıkartmak, birinden diğerine kopyalamak için bilgisayar başında süreci takip etmek, televizyonunuzdan ve diğer cihazlarınızdan içeriğe erişmek için USB diskler elinizde oradan oraya gidip gelmeniz ve verilerinize olan erişim süresinin uzaması gibi sorunların ve daha fazlasının çözümü için bir NAS sunucu kurmanız, hem verilerinizin güvenliğini, hem de erişiminizin kolay ve rahat olmasını sağlayacaktır.

Dijital içerik günlük yaşamda daha yaygın kullanılır hale gelmesiyle, insanlar gerek sosyal ağlarda gerekse de bilgisayarları ve diğer dijital cihazlar arasında paylaşım yapmaya başladılar. İşte tam bu noktada Shuttle firması belgeleri, film, müzik ve fotoğrafları kolayca depolamak ve paylaşmak hatta sizin için multimedya merkezi getirmek için yepyeni ürünü,  kullanıcı dostu  OMNINAS KD20 üretti.

2 ayrı depolama girişi bulunan OMNINAS KD20, kişisel bilgisayarlardan erişimi desteklemekle kalmıyor, ayrıca Android veya iOS tabanlı cep telefonları ile de dünyanın herhangi bir yerinden her zaman dosyalarınıza  ulaşmamızı sağlıyor. Teknik Özellikleri ;

OMNINAS KD20, maksimum iki 4TB sabit disk ile maksimum 8TB kapasitesinde media server oluşumuna da izin veriyor. Ayrıca raid desteği sayesinde de diskler oldukça hızlı çalışıyor. Genel olarak OmniNas KD-20 özelliklerini sıralayacak olursak;

* Print Server
OMNINAS KD20 bağladığınız bir printerı OMNINAS üzerinden rahatlıkla kullanabiliyoruz.

* iTunes Server
OMNINAS KD20'yi iTunes server olarak da kullanabiliyoruz. Ayarlaması ise oldukça kolay. 

* Multimedya Server
If you want to stream, rather than just store and share audio and video from your file server, OMNINAS KD20 can act as your personal media server and allows you play multimedia files through XBOX, PS3, or media players on TV.

*Super Performans
Okuma/Yazma hızı 75MB/s & 55MB/s sayesinde stabil, kaliteli ve mükemmel performans sunuyor. Ayrıca OMNINAS KD20, 20 kişiye kadar çoklu kullanıcı imkanı sağlıyor. 
 
*Ideal Isı Performance
Çok şık 2.5mm kalınlığında stylish aleminyum kasa ev ortamına şıklık katarken cihaz içinde oluşan ısıyı da abzorve eder. Fan hızı ise otomatik ayarlanır.
 
*iPhone®, iPad® and Android Cihazlarınızdan Dosya Yükleme ve Paylaşma
 
    

OMNINAS Uyguluma

Modern dünyada dataya/bilgiye hızlı ve ihtiyaç duyulduğunda ulaşım oldukça önemli. Basit bir uygulama sayesinde OMNINAS'ınızı kolayca yönetebilir, dosya yükleme yapabilir ve ya dosya indirebilirsiniz.