Menu

Makale Dizini

Genius SP-i400 kullanışlı tasarımı sayesinde bir MP3 çalardan çok daha fazlasını vaat ediyor. Genius SP-i400 her yere götürebileceğiniz bir müzik sistemi görevi görüyor.

 

Genius’un yeni tasarımı olan SP-i400, bu iki özelliği bünyesinde bir araya getiren bir ürün.İçinde şarkılarınızın olduğu SD kartınızı SP-i400’e takın ve müziğin keyfine varın.MP3 ve WMA biçimli ses dosyalarına destek veren SP-i400’ün tasarımı da gayet yaratıcı.Arka kısmı mıknatıslı olan ürünü isterseniz buzdolabınızın üzerine bile yerleştirebiliyorsunuz.Ayrıca arka taraftaki özel bölüm sayesinde cihazı hemen her yüzeye takabiliyorsunuz. Çok sade bir tasarıma sahip olan SP-i400’ün üzerindeki tuşlar ile şarkı değiştirebilir, ses ayarı yapabilirsiniz.

SP-i400 üzerinde bulunan lityum pil USB üzerinden şarj edilebiliyor. Ayrıca ürün, üzerindeki AUX çıkışı ile iPhone, iPod ve dizüstü bilgisayarlara bağlanabiliyor. Genius Link özelliği sayesinde de ürünü diğer uyumlu Genius ürünleri ile beraber kullanabiliyorsunuz.

Genius SP-i400 kullanışlı tasarımı sayesinde bir MP3 çalardan çok daha fazlasını vaat ediyor.  SP-i400 her yere götürebileceğiniz bir müzik sistemi görevi görüyor.

Genius SP-i400, Hem Mp3 Çalar Hem Hoparlör

Genius SP-i400 kullanışlı tasarımı sayesinde bir MP3 çalardan çok daha fazlasını vaat ediyor.  SP-i400 her yere götürebileceğiniz bir müzik sistemi görevi görüyor. İçinde şarkılarınızın olduğu SD kartınızı SP-i400’e takın ve müziğin keyfine varın.

MP3 ve WMA biçimli ses dosyalarına destek veren SP-i400’ün tasarımı da gayet yaratıcı.Arka kısmı mıknatıslı olan ürünü isterseniz buzdolabınızın üzerine bile yerleştirebiliyorsunuz.Ayrıca arka taraftaki özel bölüm sayesinde cihazı hemen her yüzeye takabiliyorsunuz. Çok sade bir tasarıma sahip olan SP-i400’ün üzerindeki tuşlar ile şarkı değiştirebilir, ses ayarı yapabilirsiniz.

SP-i400 üzerinde bulunan lityum pil USB üzerinden şarj edilebiliyor. Ayrıca ürün, üzerindeki AUX çıkışı ile iPhone, iPod ve dizüstü bilgisayarlara bağlanabiliyor. Genius Link özelliği sayesinde de ürünü diğer uyumlu Genius ürünleri ile beraber kullanabiliyorsunuz.

Gri ve mor renk seçenekleri sunan SP-i400, 2 Watt’lık güce sahip.

 


Kutu İçeriği ;

 

- SP-i400 hoparlör
- Y kablosu (ses-in ve sarj)
- Taşıma çantası
- Kullanım kitapçığı

 

 


Özellikler ;

 

- Çıkış RMS: 2 watts
- Driver unit: 1.5”. 4 ohm
- Frekans : 130 Hz~22K Hz
- Gürültü oranı: 85 dB
- Müzik formatları: MP3 / WMA
- MP3 decoder: SD card up to 32GB
- Stick-n-go mount, magnet sticker
- Ölçüler: 80x80x25 mm
- Kutulu: 115x175x46 mm
- Ağırlık : 90g- pcs./ctn.: 20


LED indicatör ile ; 

portakal renk : SD mode;
Mavi: AUX mode; 
Kırmızı: low battery/charging

Genius Sp-i400 tasarımındaki ilginç özellikler sayesinde ürünün diğer benzer ürünler arasından sıyrılarak kendisine yepyeni uygulama alanları bulmasına yardımcı oluyor. Genius SP-i400, oldukça şık tasarlanmış küçük bir ses sistemi ve ya MP3 çalar diyebiliriz. Tasarımın tam ortasında bir hoparlör konumlandırılmış. Yan taraflarında müzik ve ses kontrolleri, SD kart girişi ve USB-Link bağlantı kablo yuvaları yer alıyor. Arkasında ise küçük sabitleme tırnağı yuvası haricinde başka bir detay bulunmuyor.

İlk bakışta SD kart destekli kendinden şarjlı küçük, şık bir MP3 çalar gibi görünümünde olan Genius SP-i400 arka yüzeyin mıknatıslı olması nedeniyle magnet gibi buzdolabı veya bulaşık makinesi gibi metal yüzeylere aygıt tutturabilip özellikle mutfaklar için pratik bir müzik çözümü haline geliyor. Arkasında bulunan yapışkan bantlı bir tutturma tırnağı da mevcut. Genius SP-i400' ün pembe-mor karşımı ve gümüş gri renk seçenekleri sahip.

Genius SP-i400 USB bağlantısı üzerinden bir Y kablosu sayesinde şarj oluyor. Bu Y kablonun bir ucu USB diğer ucu ise ses bağlantı fişi şeklinde. Genius SP-i400 üzerinde alt tarafında link bağlantısı ve şarj/aux in girişi bulunmakta. Link bağlantısı ile birden fazla hoparlörden oluşan bir ses sistemi de oluşturabiliyoruz. Aux in/ şarj bağlantısını Y kablosu ile bağlantı yaparak şarj/şarkı atma gibi işlemler yapmak mümkün.

SD kart hafızasındaki müziklerin kontrollerini dört adet butondan yapıyoruz. Rastgele, bir sonraki veya önceki parçayı çalma gibi komutları bu düğmeler ile verebiliyoruz.

Sağ yan tarafta volume/ses kontrolü analog olarak tasarlanmış. Bu düğme ile sesi tamamen kapatabilir veya ses volume ayarını yapabiliyoruz.  

Ses kalitesi olarak toplam 2 watt ses gücüne sahip aygıtın sesi nispeten sessiz bir ortamda kulağınıza yumuşak bir tını yollamaya yetecek kadar iyi. Ses kalitesi olarak yine boyutlarına göre oldukça yeterli seviyede, en azından insanı rahatsız edecek  gibi bas veya tiz bozukluklarına şahit olmadım.

Genius SP-i400; arkasında bulunan yapışkan bantlı bölüm çıkartılabiliyor. Bu sayede sadece bir yere sabit kalmıyorsunuz. Arkasında bulunan magnet ve yapışkan bant sayesinde geniş kullanım seçenekleri ssunuyor. Traktör'de, mutfakda buzdolabinda, netbook ile birlikte, motorsiklet üzerinde ve sizin aklınıza gelebilecek her yerde kullanabilirsiniz. Ayrıca USB’den kısa sürede şarj olabilen aygıtın bir şarjda kesintisiz olarak 8 saate kadar müzik çalabildiğini de eklemiş olalım.


 

 

85 TL’lik fiyatı kendinden MP3 çalarlı ve dahili pil donanımına sahip bir ürün için oldukça makul. Kendinize dizüstü için bir ses sistemi bakıyorsanız benzer fiyatlara birçok alternatifiniz var. Ama mutfaktan pikniğe kadar sizinle her yere gelebilecek, şık ve pratik bir çözüm arıyorsanız SP-i400 tam size göre diyebiliriz.

Genius SP-i400; yuvarlatılmış şık ve sade tasarımı, boyutu, üzmeyen ses kalitesi ve hiçbir bağlantı vidası veya tornavidaya ihtiyaç duymadan buzdolabı, motorsiklet, traktör vb. tutturulabilme özelliğiyle geniş kullanım seçenekleri sunmasıyla TurkChip Golden Award ödülünü hak eden çok başarılı bir ürün.