Menu

Makale Dizini

Shuttle firması ürünleri arasında şık görünümlü HTPC ve Slim PC ler yer almakta. İncelememizdeki XS35 Slim PC ise 38.5mm inceliğiyle ve şık görünümüyle dikkat çekiyor.

 

 

XS35 ince ve slim dizaynı sayesinde yer problemi yaşayanlar ve iri yapılı kasalardan hoşlanmayanlar için mükemmel bir çözüm oluşturuyor. Ayrıca LCD TV veya LCD monitör arkasına monte edilebilmeside kullanım avantajı sağlıyor. Fansız yapısı sayesinde çok sessiz çalışan XS35, enerji tasarrufunun yanısıra, yaşam ortamda toz çekmemeside artılarından biri. Ürünün teknik detayları ise şöyle; 

YAPI 1.5L slim form factor
İŞLEMCİ Intel Pineview-D Atom processor,45nm FCBGA, Daul Core: D510
CHIPSET Intel® NM10 (Tiger Point) Express Chipset
RAM 2 GB DDR2 SO-DIMM, 2 Adet slota maksimum 2GB ram kapasitesi, DDR2 667/800MHz desteği
EKRAN KARTI Intel GMA 3150 
SES 2.1 kanal High Definition ses
ETHERNET JMC261
10/100 Mb/Sec.
802.11b/g/n WLAN 
HARDDİSK 500 GB 2.5" SATA HDD 5400RPM 
SDHC/SD/MS/MS Pro Memory Card girişi

 


Shuttle XS35 Slim PC ön tarafında 1 adet USB girişi, 1 adet MicroSD kart okuyucu, DVD-RW/RD bulunurken, üst tarafında Power On/Off düğmesi bulunuyor.

 

Shuttle XS35 arka tarafında mikrofon girişi, ses çıkışı, 4 adet USB girişi, VGA ve HDMI görüntü bağlantı girişleri yer alırken, hemen alt tarafında adaptör güç girişi bulunuyor.

Shuttle XS35 genel görünümü çok şık. Tüm kasa, havalandırma ızgaraları ile çepeçevre sarılmış. Sadece 1 adet yıldız vidayla kasanın altına sabitlenen ayak ile Shuttle XS35 dik pozisyonda masaüstünde duruyor. 

Shuttle XS35 kasasının içine açtığımızda, siyah renkte büyük bir aleminyum pasif soğutucu bloğunun kullanıldığı görüyoruz. 

 


Shuttle XS35 Slim PC donanım özellikleri açısından tam bir netbook diyebilirim. İntel Atom 510 işlemci kullanılan Shuttle XS35, 500gb sata hardisk ile bilgi ve medyalarımız  için geniş depolama imkanı sağlıyor. Oyun için değilde sanki internet ve ofis kullanımı için tasarlanmış olan Shuttle XS35, ev kullanımı, ofisler, devlet daireleri ve banka gibi kurumlar için mükemmel bir çözüm oluşturuyor.

Shuttle XS35 Slim PC sınıfına göre değerlendirdiğimizde, yeterli performansı, şık görünümü, sessiz çalışması ve ince yapısı ile TurkChip Golden Award ödülü hak eden başarılı bir ürün.