Logo

 Shuttle firması şık görünümlü, minipc ile tanınan bir firma. İncelememizdeki ürün All-in-One PC özelliğinde, 15,6" dokunmatik ekranlı, İntel Atom işlemcili X50V2 edition oldukça sessiz ve serin çalışan bir herşey içinde mini-pc.
 
 
 
Intel Atom D510 dual-core işlemcili 3.6 cm kalınlığındaki ince yapısı ile X50V2 üzerinde ayrıca webcam, dahili stereo hoparlör, WLAN (N), kart okuyucu ve taşıma kolu bulunmakta. X50V2, Windows 7 ve Linux işletim sistemleri ile de uyumlu.
 
 
Shuttle X50V2 All-İ-One-PC üzerinde 1.3 megapiksel webcam ve hemen yanında mikrofon bulunmakta. Ön tarafta hiç bir kontrol tuşu ve ya butonu bulunmamakta.
Sol tarafında parlak metal çerçevenin üstünde Power On/Off  butonu bulunurken, metal çerçevenin hemen arkasında yer alan siyah kasanın sol yanında iki adet USB 2.0 çıkışı ve adaptör güç bağlantısı bulunmakta.
 
Sağ tarafda ise kart okuyucu, iki adet USB 2.0 bağlantısı, İnternet/LAN bağlantısı ve mikrofon girişi ile ses/kulaklık çıkış jakları bulunuyor.
 
 
Arka tarafında ise sadece bir adet VGA çıkışı bulunuyor. 

 

İşlemci

45nm üretim teknoloji kullanılarak üretilmiş Intel Dual Core Atom processor D510 (Codename: Pineview-D) 1. 66 Ghz hızında işlemci kullanılmış. İşlemci Intel Hyper-Threading teknolojisi sayesinde her çekirdekde 2 sanal çekirdek olmak üzere toplamda 4 çekirdekli işlemci gibi çalışabilmekte. Ayrıca işlemci üzerinde kuzey köprü kontrolcusü ile memory ve grafik kontrolcusü bulunmakta.Oldukça verimli bir işlemci üzerinde yok yok

Chipset / South bridge / BIOS

Shuttle firmasına özgü FX50 anakartı kullanılan Shuttle X50V2 PC'de Intel® NM10 Express Chipset kullanılmış.

BIOS olarak AMI BIOS kullanılan X50V2'de 8Mb Flash ROM, PnP ve  ACPI 3.0 desteğinin yanısıra ayrıca harici USB flash bellek desteğide sunmakta. 

RAM

Toplamda maksimum 4 GB ram hafızasına izin veren X50V2 PC'de 2 modul bulunmakta. Her module maksimum 2 GB DDR2-667/800 SO-DIMM  veya tek bir module 4 GB ram takarak da kullanabiliyoruz.

Hard disk drive

Toshiba marka MK25656SX 100 GB Serial ATA hard disk kullanılan Shuttle X50V2 All-İn-One Pc'de 6.35cm/2.5" formatında SSD diskde kullanabiliyoruz.

OnBoard ekran kartı


İntel işlemci üzerinde dahili olarak bulunan Intel GMA 3150 gpu'su, 400 Mhz render clock frekansında çalışmakta ve Intel Dynamic Video Memory Technoloji 4.0 (DVMT 4.0)  kullanmakta. Sistemden maksimum 256MB paylaşım desteği alan İntel GMA 3150 GPU, DirectX 9 ve 2D/3D desteği, Pixel Shader 2.0, MPEG2 donanım hızlandırma özelliği bulunan İntel GPU'su Intel Clear Video / ProcAmp teknolojisi sayesinde bulanıklık, keskinlik, parlaklık and kontrast gibi özellikleri de ayarlama imkanı sağlıyor.


 

Shuttle X50V2 All İn One PC donanım açısından aslında bir netbook diyebiliriz. Netbook'u alıp, şık bir kasaya koyup dokunmatik şık bir masaüstü bilgisayara dönüştürmüşler. Ürün performans açısından netbook performansı sunarken, netbook'ların küçük ekran olumsuzluğunu 15,6" dokunmatik ekran ile gidermişlerler.

Shuttle X50V2 tasarımını sevdiğimi söyleyebilirim. Özellikle Shuttle X50V2 all-in-one pc özellikleri ve kullanım açısından, okul çağındaki çocukların kullanımı, odaları, küçük işletmeler, dersaneler ve okullar için ideal bir çözüm oluşturmakta.Urunun kullanim alani acisindan genis bir yelpazeye hitap ettigini soyleyebiliriz. Hem kisisel kullanim acisindan, hem de kurumsal kullanim acisindan. Ayrıca aldığım bilgilere göre ürün; POS sistemi, medikal uygulama, Kiosk (tur bilgisi, otel /market gibi yerlerde bilgi almak icin) gibi değisik uygulamalar da kullanılabiliyor. Urünün temini konusunda Shuttle Türkiye distribatörü Hugin Yazilim Teknolojileri A.S. ile irtibat kurabilirsiniz.

Shuttle X50V2 şık tasarımı ve görünümü, dokunmatik ekran özelliği ve geniş kullanım alanı ile TurkChip The Best Award ödülünü hak eden çok başarılı bir ürün.

Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.