Menu

Makale Dizini

  Kingston'ın flash bellek görünümlü MobileLite Duo 3C USB 3.1+Type-C Readerı İnceliyoruz.

Kingston'ın MobileLite Duo 3C olarak isimlendirdiği bu minik cihaz içeriğinde dahili bir bellek bulunmayan adından anlaşılacağı üzere çift taraflı bir microSD kart okuyucusu.

Hali hazırda teknolojik cihazlarınızda kullandığınız veya yeni bir MicroSD kart satın aldığınızda her platformda, bu kartı takabileceğimiz, kullanabileceğimiz bir arayüz bulunmayabiliyor. Bu noktada, elimizdeki Kingston'ın MobileLite Duo 3C adını verdiği USB bellek görünümünde kart okuyucusu oldukça işe yarıyor. İçine taktığınız bir microSD kartı, çift arayüzüyle farklı teknolojik platformlarda kullanma imkanı sağlıyor.

Kingston MobileLite Duo 3C USB 3.1+Type-C Reader bir ucu USB 3.1, diğer ucu ise Type-C bağlantısı ile ister bilgisayarınızda istenirse tablet, telefonuza takarak bilgilerinize medyanıza ulaşabiliyor veya aktarabiliyorsunuz. 

Kingston MobileLite Duo 3C USB 3.1+Type-C Reader kompakt metalik tasarımında ve USB-C ucunu mavi plastik bir kapakla kapatmış. Kingston'un burayı kapatmasının sebebi, microSD kartınızı Type-C bağlantısının hemen üzerine takıyor oluşumuz. Ayrıca kutu içeriğinde bir mini askıya yer veren Kingston kapağın ve tabii ki USB belleğin kaybolmasını da engellemiş.

En yeni USB Type-C cihazları ve USB Type-A tipi kullanan bilgisayarları kapsayan MobileLite Duo 3C, böylece hem yeni hem eski sistemler için ideal. microSD / SDHC / SDXC ve UHS-I kartları okuyabilen MobileLite Duo 3C, bize hız testi yapabilmemiz için yine Kingston'dan 512 GB'lık bir microSD kart ile birlikte gönderildi.

Kingston MobileLite Duo 3C USB 3.1+Type-C Reader'e kolayca yerleştirdiğimiz 512GB microSD kartı PC'de USB 3.1 ve 3.0 arayüzünde test ettik. CrystalDiskMark sonucu 99 MB/s okuma, 78 MB/s yazma şeklinde olurken HD Tune Pro testinde ise 92,7 MB/s okuma performansı ile okuyucunun gerçek değerleri gösterebildiğini görmüş olduk.

Haliyle MobileLite Duo 3C'den alacağımız sonuçlar ona takacağınız microSD kartın yapısına ve performansına bağlı. Ayrıca MobileLite Duo 3C'nin bir avantajı da 512 GB gibi artan kapasitelerde microSD kart takabilir ve böylece istediğimiz kapasitede ve performansda elde edebileceğiniz bir USB bellek sahibi olabiliyoruz.