Menu

Makale Dizini

Asus'un oyuncular için özel üretimi ROG Gladius 2 oyuncu mausunu inceliyoruz.

Asus ROG Gladius 2, gelişmiş sensörü ile hızlı tepkime sürelerine sahip tam bir oyuncu faresi.  Tasarımı ve teknik özellikleri ile bir çok oyuncunun sahip olmak isteyeceği Rog Gladius 2 kişiselleştirilebilir rgb led aydınlatması ile oldukça da şık görünüme sahip. Asus’un Republic of Gamers (ROG) aile üyesi olan mause bu nedenle oyunculara yüksek performans vaat ediyor. Sahip olduğu gelişmiş optik sensörü ile maksimum 12000 dpi çözünürlük sunarken fare üzerinde kullanılan OMRON klick anahtarların 50 milyon tıklama ömrü bulunuyor. Ayrıca 7 adet programlanabilir tuşu bulunan Asus ROG Gladius 2, Rog Armoury yazılımı ile bu tuşlara makro atanmasına izin veriyor. Ergonomisi ile tüm tutuş şekillerine uyum sağlarken Aura Sync uyumlu aydınlatması ile bilgisayar masamızda göz dolduruyor.

Aura Sync ile FPS için optimize edilmiş, ergonomik, kablolu optik oyuncu faresi Asus ROG Gladius 2 genel özellikleri ;

  • Hızlı ve doğru takip için gelişmiş minimum 100 DPI maksimum 12000 DPI optik sensör
  • 32-bit ARM Cortex-M0 işlemci ve Asus optik sensör.
  • Farenin maksimum raporlama hızı 1000 Hz/sn olup raporlama hızını 125, 250, 500 ve 1000 Hz olarak ayarlayabilme
  • Aura Sync desteği ile özelleştirilebilir Aura RGB aydınlatma
  • Kullanım sırasında hassasiyet ayarı için DPI anahtarı
  • 50 milyon tıklama ömürlü Omron anahtarlar ve farklı tıklama direncine sahip ekstra iki adet Japon üretimi Omron anahtar
  • Taşınabilirlik ve saklama için çıkarılabilir kablo tasarımı ve ROG taşıma çantası
  • Asus Rog Gladius 2, 1 metre kauçuk kaplama ve 2 metre örgülü olmak üzere 2 adet USB kablosu
  • Tuşların kolay özelleştirilmesi için sezgisel ROG Armoury arayüzü, performans ve aydınlatma seçenekleri
  • 126 x 67 x 45 mm boyut ve 110 gram ağırlık. Ağırlık değiştirme/ayarlama özelliği bulunmamaktadır.

Asus ROG Gladius II kutu içeriğinde çıkarılabilir kablo tasarımı nedeniyle örgü ve klasik olmak üzere iki tip kablosu, bir ROG taşıma çantası bulunuyor. Bu sayede hareket etmeniz gerektiğinde kablonuzu da pc'den toplamanıza gerek kalmadan birini masanızda, diğerini ise taşıma çantanızda bırakarak, mausunuzdan kablonuzu çıkarın ve yola koyulun! Kutu içeriğinde ayrıca 1 adet ROG logosu ki ben bunu kasamda kullanıyorum ve ayrıca iki adet Japon üretimi Omron anahtar bulunuyor.

Asus ROG Gladius II ile birlikte gelen sezgisel ve kullanışlı ROG Armoury yazılımı, oyun tarzınıza uygun ayarları kolayca yapmanızı sağlamasının yanında aydınlatma efektlerini özelleştirme, performans ve yüzey kalibrasyon ayarlarını düzenleme, makro tuşları atama ve programlama, profil yaratma ve dahasını yapıyor.

ASUS oyuncu faresinin alt kısmında, kaydırma tekerleği ve logo kısmında olmak üzere 3 adet RGB aydınlatma alanı ile göze hitap ederken oldukça şık bir görünüme sahip. Ayrıca renklerin ve animasyonların diğer ASUS ürünleri ile Aura Sync yazılımı kullanılarak eş zamanlanması mümkün.