Menu

Makale Dizini

 Kingston’ın Oyunculara özel ürettiği HyperX ALLOY FPS klavyesini inceliyoruz.

 

Cherry MX Blue mekanik tuş anahtarlarıyla donatılmış ve oyuncuları en iyi performansa taşımak için tasarlanmış olan klavye, Kırmızı arka ışıklandırması ve kişiselleştirme için ayarlanabilir 6 farklı LED moduyla dikkat çekiyor. Kutu içeriğinde kırmızı renkli ekstra WASD/1234 butonları bulunan klavye. %100 anti-ghosting ve N-Key rollover fonksiyonuyla oyunculara üst düzey deneyim vadediyor. Ayrıca oyun sırasında kesintileri önlemek için Windows tuşunu kolayca etkisizleştirme seçeneği de sunuyor.

HyperX Alloy FPS Mekanik Klavye Genel Özellikleri ; 

  • FPS oyunları için ideal kompakt tasarım
  • Sağlam çelik kasa
  • Çıkarılabilir kablosuyla ultra taşınabilir tasarım
  • Cherry® MX mekanik tuşlar
  • Kullanışlı USB şarj bağlantı noktası
  • Oyun modu, %100 Yanlış Tuş Algılama Önleme ve aynı anda basılan tüm tuşları doğru algılama işlevleri
  • Dinamik aydınlatma efektlerine sahip HyperX kırmızı arka ışıklı tuşlar
  • FPS oyunları için, ilave renk ve dokuya sahip tuş kapakları

HyperX denilince akla Kingston geliyor ve firma HyperX markası olarak oyuncular için geniş ürün yelpazesi sunuyor. İncelememizdeki HyperX Alloy FPS mekanik klavyede bu özel ürünlerden bir tanesi.

Tasarımı ile diğer mekanik oyuncu klavyelerine kompakt bir çözüm getiren HyperX Alloy FPS, mekanik yapısı, ışıklı zemini, CHERRY MX switch'leri ve özelleştirilebilir tasarımıyla oldukça başarılı. Tuşların etrafında herhangi bir çerçeve yerleştirmeyerek oldukça kompakt olan tasarımı sayesinde dar masa üstü kullanıcılarını memnun edecek bir ürün ortaya koymuş. 

Ayrıca HyperX Alloy FPS, farklı olarak klavyeden ayrılabilir örgülü kablosuyla diğer marka ürünlerine göre fark yaratmış. Bu sayede daha rahat taşınabilen klavye, kutu içeriğinde yer alan şık taşıma çantası da yer alıyor. 

Klavyenin tasarımı oldukça şık. 5 farklı ışık seviyesine sahip olan klavye, ayrıca 6 farklı özelleştirilebilir LED ışık opsiyonu da sunuyor. Ancak klavyede RGB aydınlatma yer almıyor. 

HyperX Alloy FPS'in en önemli özelliklerinden biri W,A,S, D ve 1,2,3,4 tuşlarına ayrı olarak kırmızı renkte tuş kutu içeriğine koyarak oyuncuların en sık kullandığı bu tuşları özeleştiren klavye, oyun esnasında büyük avantaj yaratıyor.

Klavye çerçevesi sert çelikten inşa edilmiş. Bu sayede sert oyuncular aradıklarını HyperX Alloy FPS'de bulacaklar. Öte yandan CHERRY MX tuşlar da 50 milyon basmaya karşı test edilerek geldiği için, bu klavyeyi uzun yıllar boyunca kullanabileceğinize kuşku yok. 

HyperX Alloy FPS, kompakt yapıda olması nedeniyle klavyede makro tuşları ve bir palm rest bölgesi bulunmuyor. Eğer bu ikisi sizin için önemliyse, HyperX Alloy FPS size hitap etmiyor.

HyperX Alloy FPS'in çıkartılabilir USB kablo girişinin hemen yanında bir USB yuvası daha bulunuyor. Bu USB yuvası sayesinde akıllı telefonunuzu oyun esnasında şarj edebiliyorsunuz. 

HyperX Alloy FPS'e ilişkin önemli bir diğer detay da sol alt köşede Windows tuşu bulundurması. Ancak bu tuşun kullanımını, oyunları kesintiye uğratmaması için F12 tuşuyla kapatabiliyorsunuz. 

HyperX Alloy FPS, klavye çalışmak için herhangi bir yazılıma ihtiyaç duymuyor. Tak – kullan gibi çalışan klavye, çeşitli kullanım profilleri yaratabileceğiniz bir yazılıma sahip olmaması bir "dezavantaj" yaratıyor. Üzerinde makro tuşları yok ve ek profillerle MMORPG türü oyun tarzlarına hitap etmezken adı üstünde HyperX Alloy FPS, FPS oyuncuları için üretilmiş saf kaliteli bir ürün.

 


HyperX Alloy FPS klavyenin kullanımını beğendim HyperX Alloy FPS, tam olarak core FPS oyuncularına hitap eden bir oyuncu klavyesi. Kompakt, hızlı ve rahat bir kullanım sağlamak için üretilmiş. İncelediğimiz üründe klavye İngilizce Q şeklinde. Türkçe olarak Türkiye’de satılır mı bilmiyorum. 

Özetle ; HyperX Alloy FPS, özellikle FPS oyuncularına hitap ediyor. Kompakt yapısı sayesinde taşıma kolaylığı sağlarken ve şık tasarımı ile de fark yaratıyor. O nedenle Turkchip Silver Award ödülünü hak ediyor.