Logo

Oyun teknoloji endüstrisinde lider konumunda bulunan Razer, oyun tutkunları için özel ürettiği Razer Arctosa klavye tam programlanabilir çok hassasiyetli özel tuşları makro yetenekleri ve özelleştirebilir yazılım profilleri sayesinde oyunlarda iyi ve daha hızlı performans gösterir.

Slim Yapı ile Hyperesponse ™  Teknolojisi
Razer Arctosa klavyede bulunan Hyperesponse™ tuşları sayesinde oyun içinde tuş geçikme zamanlarını indirerek krtitik hareketlerde size hız, doğruluk ve tutarlılık sağlayarak rakiplerinize karşı üstünlük sağlar.   

Bazen oyun esnasında kendimizi öyle bir kaptırırız ki tuşların yerini bile unutur klavye üzerindeki tuşlara öylesine basarız. Bu tür durumlarda tam kritik bir anda ya uyarı mesajı gelir ya da windows penceresi açılır ve siz ölürsünüz.  Razer Arctosa geleneksel klavyelerde birden fazla tuşa basınca oluşan sinyal yetersizliği giderir ve oyun esnasında sizin kötü durumua düşmenizi engeller. Bazen oyun oynarken daha fazla parmağımız veya elimiz olmasını dilediğimiz olmuştur. Tam programlanabilir tuşları sayesinde birçok işi tek bir tuşa programlayarak zırh, silah kombinasyonlarını çalıştırmak gibi karmaşık manevraları kolayca ve hızlıca yapabilirsiniz. 


Full programlanabilir tuşlar sayesinde oyunlarda yüksek hız
Birden çok tuşa basma hatasını eleminize etme
Slim Yapı
Hyperesponse™ technolojisi sayesinde çok hızlı tuş zamanlaması
Medya tuşlarına kolay ulaşım
Gaming mode option sayesinde windows tuşları off olur
10 adet özelleştirelebilir yazılım profili
Ayrılabilir bileklik
Ölçüler : Bileklikli - 470mm (uzunluk) x 165mm (genişlik) x 20mm (yükseklik) Bilekliksiz - 470mm (uzunluk) x 222mm (genişlik) x 20mm (yükseklik)

USB girişli bir PC
Windows® XP / x64 / Vista / Vista64 işletim sistemi
CD-ROM drive
Internet bağlantısı (Sürücü yüklemesi için gerekli)
35MB Boş disk alanı


Razer Arctosa ne yazıkki İngilizce Q klavye yapısına sahip. Türkçe Q klavye'den alışa geldiğimiz i-ğ-ü-ç-ö gibi tuşlar bulunmadığından ilk başlarda alışmakta zorluk çektim. Yazma esnasında doğru harfin tuşunu bulmak için zaman kayıplarına neden olmakta. Çok yazı yazdığımdan olsa gerek ben klavyeye pek alışamadım. Ama zamanla alışırım herhalde.  

Razer Arctosa klavye tamamen parlak siyah ve yapı olarak slim yapıda. Tuşları aydınlatmasız. Ayrıca klavye kaplamasında parlak siyah renk tercih edildiğinden kullanımdan kaynaklanan üzerinde bol parmak izi kalmakta. O nedenle gözlük camı silmekte kullandığımız bezlerden bir tanesini yakınızdaki çekmecelerin birinde bulundurmalısınız.

Razer Arctosa klavye sağ üst köşede medya için dokunmatik tuşlar bulunmakta. Bu tuşlar sayesinde ses açma/kapama/azaltma/artırma gibi işlemleri yapabildiğimiz gibi film seyrederken veya müzik dinlerken ileri/geri oynatma gibi işlemleri de yapabiliyoruz. Bu medya kontrol tuş takımının hemen üzerinde capslock/ numlock/ printscreen tuşlarının uyarı ledleri bulunmakta.


Razer Arctosa ingilizce Q klavye olduğu için kendi sıfında değerlendirmek lazım. Klavye görünüm olarak çok şık. Ayrıca programlanabilir tuşları ve kısayolları sayesinde çok kullanışlı hale gelmesiyle TurkChip Silver Award ödülünü hak eden Arctosa klavye başarılı bir ürün. 

 

Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.