Logo

Nexus SM-7000B tık sesi olmayan çok sessiz fare incelememizde. Farelerde alışageldiğimiz tık sesini artık unutun.

Nexus firması genellikle sessiz çalışan powersupply, işlemci soğutucuları, fanlar ve benzeri kaliteli ürünleri ile tanınmakta. Bu ürünlerinin arasına patentini aldığı sessiz çalışan, tık sesini duymadığımız fare/mause katan Nexus, bir ilk başarmanın gururu ile aynı seride, farklı özelliklerde sessiz mauseları piyasaya sürmeye devam ediyor. 

PC' lerin en önemli parçası olan farenin alışa geldiğimiz klick sesini artık duyamıyacağız. Piyasada çok sayıda, her renkte, çeşit çeşit çok fazla fare bulunurken, oyuncular için özel geliştirilen pahalı ve çok fonksiyonu modellerde bulunmakta. Nexus ise sessizliğe öncelik verenler için özel ürünler geliştiren Nexus firması ürün gamına ilk fare modelini ekledi ve bu modelde de öncelik sessizlik! Farenin de sessizi olur mu demeyin. Nexus Silent Mouse kullandıktan sonra aradaki farkı net biçimde anlayabiliyorsunuz.


 

Nexus SM-7000B Teknik Özellikleri ise şöyle;

- Model : SM-7000 B(lack)/ W(hite)
-RF Frekans: 2.4 Ghz otolink teknolojisi
- USB 1.1 Bağlantısı
- 39 Kanal Frekansı
- 16 Bit
- 1000/1600 DPI çözünürlük
- Otomatik güç koruma modu
- Sensör rengi kırmızı
 
Ürünün kutusu şeffaf plastikden oluşmakta. Şeffaf plastik içersine yerleştirilmiş karton ve bu kartonun içine yerleştirilmiş koruyucu plastik içersinde kullanım kılavuzu ve 2 adet AA pil bulunuyor. Şeffaf kutu ön yüzünde fare ve alıcı adaptörü rahatlıkla görebiliyoruz. Kutu arka tarafında ise fare hakkında özet bilgi ve teknik detaylar bulunmakta. 
 
 
Nexus SM-7000 sessiz mause kullanımı oldukça yumuşak ve konforlu. Ürünü ilk aldığımızda kutu içeriğinde çıkan pilleri fareye takıyoruz. Nano alıcı adaptörü usb soketimize takıyoruz. Windows işletim sisteminiz otomatik olarak fareyi algılayıp, tanıyor ve hemen kullanmaya başlıyorsunuz.
 
Ayrıca farenin üzerinde bulunan DPI tuşu ile iki ayrı DPI ayarında kullanabiliyoruz. 

Mini Radyo frekans özelliğinde çalışan nano alıcı adaptörü ile kablosuz çalışan farenin alıcı adaptörü, mini yapısı ile oldukça kullanışlı. Adaptörü, laptop'umuzun usb soketine taktığımızda, adaptör neredeyse hiç gözükmemekte, elimize, kolumuza veya kablolara takılmayarak biz son kullanıcılara rahatsızlık vermemekte.

Özellikle geceleri çalışan veya internete takılan kişiler için mükemmel bir çözüm yaratan Nexus, bu hızla, gece oyunları içinde oyun faresi üretimine geçecek gibi gözüküyor.

Nexus SM-7000B sessiz fare; kaliteli yapısı, performansı, mini bluetooth adaptörü ve tık sesi olmadan çok sessiz çalışması ile TurkChip Golden Award ödülünü hak eden çok başarılı bir ürün.

Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.