Logo

Western Digital My Passport Essential 2.5" 500GB Usb 3.0/2.0 Beyaz tasinabilir sabit sürücü incelememizde. 500 GB kapasitesindeki harici diskin en önemli özelliği günümüzün ve geleceğin hızlarına uyumluluk için USB 3.0 desteği sunması. USB 2.0 arayüzü ile de uyumlu olan harici diskin beyaz rengi ile dijital yaşamınızı beraberinize taşımanızı kolaylaştıran sik, küçük bir tasarımıyla oldukça şık.

 
Teknik Özellikler ;

Renk : Arktik Beyaz
Kapasite : 500 GB
Form Factor : 2.5"
Model : WDBACY5000AWT-EESN
Arayüz : USB 3.0 (USB 2.0 ile geri uyumlu)
Veri transferi hızı* : USB 2.0 modunda 480 Mb/sn'ye ve USB 3.0 modunda 5 Gb/sn'ye kadar
Yükseklik : 15 mm
Derinlik : 110 mm
Genişlik : 83 mm
Ağırlık : 0.14 Kg 
Güç : Usb den beslenir
Çalışma sıcaklığı : 5°C ila 35°C
Çalışma dışı sıcaklığı : -20°C ila 65°C

Sistem Uyumluluğu
Windows® XP, Windows Vista®, Windows 7 için NTFS dosya biçiminde biçimlendirilmiş
Mac OS® X Leopard®, Snow Leopard® için yeniden biçimlendirme gerektirir


Kutu içeriği oldukça sade. USB kablosu, hızlı kurulum kılavuzu ve WD harici hdd bulunmakta. HDD içinde WD SmartWare yazılımı bulunmakta. Bu yazılım ile kolayca backup yapabiliyoruz.Harddisk üzerinde sadece bir bağlantı soketi ve çalışma anında kasanın renginde yanan/yanıp-sönen beyaz bir küçük led bulunmakta. Dış yüzey oldukça parlak fakat çok kaygan değil.  

WD Harici hardisk çalışmak için PC'nin sadece bir USB bağlantı noktası üzerinden güç alarak çalışıyor. Çalışmak için ayrıca bir güç kaynağına veya ikili USB bağlantısına gerek duymuyor. Bu çok iyi bir özellik. Eski tip 2.5" HDD'lerin birçoğu ikili Y biçiminde kablo ile 2 adet USB yuvasından güç alarak çalışıyorlardı. USB 3.0 bağlantı noktasına bağlandığında 3 kat daha yüksek aktarım hızı vaat eden harici disk 2 saatlik bir HD filmi 14 dakika yerine beş dakikanın altında sürede aktarmayı vaad ediyor. Tabiki testlerimizde bu durumu göreceğiz.


 

Test sonuçlarına baktığımda WD harici hardiski pek de hızlı bulduğumu söyleyemeyeceğim. Şık ve şirin kutunun içinde performans bakımından oldukça yavaş bir HDD kullanılmış.Fakat testleri USB 2.0 üzerinden yaptım. Testlerde kullanmak için ne yazık ki USB 3.0 özellikli bir anakartım yok. Ama yine de USB 2.0 testlerinde bile bu kadar kötü sonuç olmamalıydı.

Western Digital My Passport Essential 2.5" 500GB Usb 3.0/2.0 Beyaz tasinabilir sabit sürücü görünümü, şıklığı, sessiz çalışması, USB 3.0 desteği ve sadece bir adet USB bağlantısından güç alarak çalışmasından dolayı TurkChip Silver Award ödülü aldı. 

  

Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.