Logo

Dünyanın önde gelen çevre birimi üreticilerinden Razer firması, ürün gamına yeni bir oyuncu faresi daha ekledi. Yüksek fiyatlı Mamba ve 12 adet programlanabilir butona sahip Naga'dan sonra sade bir ürünle karşımıza çıkan firma, özellikle Abyssus'un uygun fiyatıyla daha fazla kullanıcıya ulaşma hedefinde.

 
Razer Abyssus Razer'ın yeni fiyat performans mouse ile 3500dpi Razer Precision™ 3.5G kızıl ötesi sensörü ile oyunlarda rakip tanımayacaksınız. Razer Abyssus kalite, performans ve dayanıklılık arayan oyuncular için özel dizayn edildi.
 
3500dpi Razer Precision™ 3.5G kızıl ötesi sensör sayesinde oyunlarda hızınıza kimse yetişemeyecek. Dpi ayarlamaları için driver veya herhangi bir yazılıma ihtiyaç duymayan mekanik düğme sayesinde 1 hareketle mod değiştirebileceksiniz. Yine programlanabilir tuşlar ve kaymaz düğmeleri ile Razer Abyssus vazgeçilmeziniz olacak.


Ayarlanabilir 3 Tuş
Ayarlanabilir DPI (Mekanik olarak) Herhangi bir yazılım veya driver gerektirmez.
3500dpi Razer Precision™ 3.5G kızılötesi sensör
1000Hz Ultrapolling™ / 1ms tepki süresi
Mekanik dpi/polling rate düğmesi
On-The-Fly Sensitivity™ ayarlaması
No Drift Control
Always-On™ Modu
Ultra büyük kaymaz düğmeler 
16-bit ultra-wide data path
Saniyede 60-120 inch ve 15g hızlanma
3 adet bağımsız programlanabilir Hyperesponse™ tuşu
Ambidextrous dizayn
Scroll wheel with 24 individual click positions
Zero-acoustic Ultraslick™ Teflon Ayaklar
7 adet ayak, Hafif, Karışmayan kablo tasarımı
Boyutlar 115(L) x 63(W) x 40(H) mm
 
Sistem Gereksinimleri
Usb port'lu PC
Windows® 7 / Windows Vista® / Windows® XP
Sürücü yüklemek için internet bağlantısı
En az 35MB Boş Hard Disk Alanı
 
 
Razer Abyssus mause dış kutusunda siyah ve kırmızı renk hakim. Oldukça şık dizayn edilen dış kutu ön yüzü bir kapak şeklinde. Ön kapak minik bir amerikan fermuarı ile alt kutuya sabitlenmiş.
 
Kutu içeriğindeki siyah renk zarf şeklinde karton kutu içeriğinden bol miktarda kullanım kılavuzu çıkarken, sürücü ve program cd' si bulunmuyor.
 

Razer Abyssus mause alt kısmında 3 adet mause alt plastik blade bulunmakta. Kızılötesi sensörün hemen iki yanında tırnak ucuyla hız ve dpi ayarını yapabileceğimiz tuşlar bulunmakta. Sağ tarafda bulunan DPI ayarlarında 3 ayar bulunmakta. (3500*1600*450). Sol tarafda bulunan tuş ile çalışma hızı (100*1000 Hz)
Razer Abyssus mause lazer sensöründe günümüzün en yeni ve hız, performanslı mavi lazer kullanılmış.
 
  
Razer Abyssus mausu PC'imizin usb soketine bağladığımızda mause üzerinde bulunan razer logosu mavi renk ışık ile belirginleşerek şık bir görünüm sağlamakta.  
 
Razer Abyssus farenin kutu içeriğinden sürücü yada program cd'si çıkmadığını daha önce belirtmiştim. Fakat gerekli sürücü ve programları razer sitesinden indirebilirsiniz. İndirdiğiniz program ile bilgisayarınız için gerekli sürücüyü yüklerken diğer tarafdan da abyssus farenin hız, dpi ve button ayarlarını yapabiliyorsunuz.
 

Razer Abyssus fare boyut olarak biraz küçük. Uzun süreli kullanımda ve özellikle oyunlarda bilek ve kol ağrısı gibi rahatsızlıklara yol açıyor.
 
 
3 Tuşu ile pek oyuncuların beğenisini kazanacak gibi de değil. Profesyonel oyuncular genellikle çok tuşlu ama kullanımı basit, bütün kontrolleri parmaklarının ve ellerinin altında olmasını isterler.
 
DPI ve hız ayarları farenin altında olması tasarım ve kullanım açısından pek iyi olmamış. Çünkü hedefe başından tam isabetli tek atış için hassas nişan alırken dpi ayarlarını düşürmek işinize yarayabiliyor. Bu durumda fareyi kaldırıp altından dpi ayarlarını yapamazsınız. Bu tür oyunlarda hız ve zamanlama çok önemlidir.
 
Ayrıca farenin altında bulunan yüzeylerde daha rahat hareketmesini kolaylaştıran 3 adet plastik gladelerin yedeği ne yazık ki kutu içinden çıkmadı veya bana gelmedi. Eğer çok oyun oynuyorsanız zamanla bu plastik gladeler sürtünmeden dolayı eriyecek ve fare dengesizleşerek kontrolu zorlaşacaktır.
 
Razer Abyssus fare ilk kullanıcılar, profesyonel olmayan oyuncular, çocuklar, bayanlar ve laptop kullanıcıları için tasarlanmış. Şık görünümünün yanında basit farelerin yanında kalitesini elinize aldığınızda hissebiliyorsunuz. Özellikle fare üstündeki razer logosu, fareyi usb bağlantısına taktığınızda mavi renk ile belirginleşmesi ile oldukça şık bir görünüm elde edilmiş. Razer Abyssus fare Türkiye'deki marketlerde ortalama 55$ dolar + KDV fiyatıyla satılmakta. Bu fiyatı ile A4Tech ürünleriyle kıyaslarsak pahalı diyebilirken, Logitech veya Microsoft ürünleri ile kıyasladığımda fiyatına ucuz diyebilirim. 3 Tuşlu fareler sınıfında değerlendirmek zorunda olduğumuz Razer Abyssus fare; kalitesi, şık görünümü ve tüm özellikleriyle TurkChip Silver Award ödülünü hak eden başarılı bir ürün diyebilirim.
 
 
 
 
Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.