Logo

 

Zotac firması Mini-ATX sistemlerde uzmanlığını yine bir mini sistemde gösterdi.  ZOTAC MAG içinde bulunan güçlü NVIDIA® ION™ grafik işlemcisi ve Intel® Atom™ işlemcisi ile office işlerinizi yapabilir veya en yeni filmleri filmleri rahatlıkla seyredebilirsiniz. Oturma odanıza yüksek çözünürlüklü, küçük, sessiz, şık ve mükemmel bir çözüm sunmakta.

 
Teknik Özellikler ;

Model Numarası MAGHD-ND01

ChipsetNVIDIA® GPU ION™ 

CPU Intel® Atom™ 330 (dual-core) (1.6 GHz)

2GB DDR2-800 Ram

Toshiba 160GB 5400RPM Hard Disk

eSATA 3.0Gbps  

Kart Okuyucu 6-in-1 (MMC/SD/SDHC/MS/MS Pro/xD) 

Ethernet 10/100/1000Mbps 

WiFi 802.11n/g/b 

HDMI 1 (HDCP w/8-channel digital audio)

VGA e.SATA (SATA 3.0 Gbps)

6xUSB 2.0 (4 arka panel, 1 ön panel, 1 üst panel)

Ethernet 10/100/1000Mbps (RJ45) 

Ses/Kulaklık ve Mikrofone jakı

Windows XP, Vista, 7 ve Linux


Kutu içeriği oldukça sade. Kutu içeriğinden fazladan gereksiz kablo, aparat veya vida çıkmıyor. Aslında olsa çok daha iyi olurdu. Kutu içinden Zotac MAG,Kullanım kitapçığı, Driver DVD'si, adaptör ve stand bulunmakta

.


Zotac MAG üzerindeki panelde 1 usb çıkışı mevcut. Arka panelde ise 4xUSB 2.0, E-Sata, Ethernet, HDMI, VGA çıkışları bulunurken ayrıca bir adet kart okuyucusu da bulunmakta.
  
Ön panelde güç düğmesi, kart okuyucu, 1 adet usb bağlantısı, kart okuyucu, ses çıkış ve mikrofon giriş soketleri, durum ledleri yer almakta.
 
 
Zotag MAG HD-ND01 güç düğmesine basıldığı zaman, güç düğmesi ve hemen altındaki kırmızı LED yanıyor. Sonra bu iki led beyaz renge dönüşüyor. Aynı anda Zotac MAG yanındaki turuncu renkteki yuvarlak daire belirginleşiyor kullanım esnasında hoş bir görüntü sağlıyor.

 MAG HD-ND01, çift çekirdekli Intel Atom işlemci ve Nvidia 9400M tümleşik ekran kartı ile internetde dolaşmak, yazı yazmak, müzik dinlemek ve yüksek çözünürlüklü film seyretmek gibi temel bilgisayar ihtiyaçlarımızı 186 x 189 x 38 mm'lik küçük şık bir kasa içine Nvidia ION tabanlı Mini-ITX sistem sığdıran ZOTAC çok başarılı bir çalışma yapmış.

 
Fakat tek eksiği bir optik okuyucu. Bir optik okuyucu yada yazıcı günümüzde hala oldukça sık kullanılan bir medya yöntemi. Zaten kutu içeriğinde verilen DVD'yi nasıl okuyacağımı anlamadım. Eğer elinizde ikinci bir bilgisayar yada notebook yoksa kullanmanız imkansız.
 
Zotac MAG HD-ND01'in yurtdışı satış fiyatı yaklaşık 250 euro civarında. Türkiye'de satış fiyatıda 500 TL civarında olağını tahmin ediyorum.
 
Zotac MAG ev kullanımı için değilde sanki küçük ofisler, bankalar ve devlet daireleri için özel dizayn edilmiş gibi. Bu kurumlar için çok ideal olan Zotac MAG bu sayede satış rakamlarını oldukça artıracak gibi gözüküyor.
 
Genel olarak Zotac MAG ;
 
 

- Optik bir sürücü bulunmaması

Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.