Logo

Asus VH222 LCD monitör incelememizde. Parlak siyah (Piano black) renkge sahip ve 21.5" ölçüsünde olan monitör 16:9 formatında Full HD 1080p ve 1980x1020 çözünürlükte tam ekran görüntü ile , yüksek tanımlı film oynatımı ve oyuna olanak vermektedir. 5ms tepkime süresi olan monitörün 16.7m renk çeşitliliği ve 20000:1 kontrast oranı sahip.

Klasik Asus monitörlerde bulunan kullanım modları (Scenery, Game, Theater, Night View ve Splendid) ve özellikler Splendid Video Intelligence, ASUS Smart Contrast Ratio (ASCR, ASUS Akıllı Kontrast Oranı) gibi özel görüntü geliştirme teknolojileri ile yeni ASUS LCD monitörler multimedya deneyiminde ulaşılan en son noktayı temsil ediyor.

Parlak siyah ve yumuşak dış tasarımına sahip monitörün ayağının arka kısmında masaüstündeki baklo karmaşasını gidermek için kablo düzenliyici bir yuva konulmuş. Bu sayede güç ve vga kablolarını düzenleyerek, masa üstünde görüntü kirliliği yaratmıyor.

Asus VH222 Monitör arka kısmında güç kablosu bağlantısı ve sadece 1 adet VGA bağlantısı bulunmakta. FullHD bir monitörde en azından bir DVI bağlantısı veya HDMI bağlantısı bulunmalıydı.

 

Tuş yapısı standart Asus monitörlerdeki ile aynı.Tek farkı turuncu renkteki power düğmesi.


Wide Screen Panel Boyutu: 21.5“

True Resolution: 1920X1080
Nokta Aralığı: 0.248mm
Parlaklık (Maks): 300 cd/m2 
Kontrast Oranı (Maks.): 20000 :1 (ASCR)
Renk: 16.7M
Tepki Süresi: 5 ms
Görüş Açısı 170°(H)/160°(V)                                                                             
SPLENDID Görüntü Geliştirme Teknolojisi
SPLENDID Görüntü Modları (5 mod)
Renk Tonu Seçimi (3 mod)
Renk Tonlaması Seçimi(5 mod)
Contrast Adjustment
SPLENDID Görüntü Modu Seçimi
Otomatik Ayarlama
Parlaklık Ayarı

Asus VH222 Kutusunun dış görünümü ve kutu içeriğide oldukça sade.Kutu içeriğinde ise ;

VGA kablosu
Güç Kablosu
Hızlı Kurulum Kılavuzu
CD Desteği(LifeFrame2)
Garanti Belgesi

 


Asus VH222 Monitör' de Sevdiğim Yönler ;

1.Full HD 1080p görüntü ve 1980x1020 çözünürlük
2.Monitör ayağının arka kısmında bulunan kablo düzenlenyici
3.İşe yarar görüntü modları
4.Parlak Siyah renk ile şık görünüm 

Asus VH222 Monitör' de Sevmediğim Özellikler ;

1. Monitör Full HD olmasına rağmen ne yazık ki kutu içeriğine bağlantı kablosu olarak sadece VGA kablosu konulmuş. Full HD bir monitör için DVI veya HDMI giriş/çıkış kablosu konulmalıydı.
 
2. Son kullanıcı olarak bizler görünüme önem veririz. Monitörde parlak siyah renk tasarımı kullanılmış. Parmak izi çok bıraksada görünüm olarak oldukça şık. Fakat asus monitör ayak tasarımını sevmedim. LS222' deki monitör ayağı bence tüm asus modellerinde kullanılmalı.
 
Asus VH222 LCD monitör kulanıcılarına sunduğu FullHD görüntü, sadeliği ve fiyatıyla orya düzey kullanıcılara hitap ediyor. Kendi sınıfında değerlendirdiğimizde TurkChip Silver Award ödülünü hak eden bir ürün.
 
  

Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.