Menu

Makale Dizini

Ülkemizde daha çok hafıza ürünleri ile tanınan Kingston markasının MobileLite Wireless ürününü inceliyoruz.

 

Kingston MobileLite Wireless; özetle WiFi özelliği sayesinde üzerine takılan SD kart ve USB depolama cihazlarının içindeki bilgileri kablosuz olarak dağıtabiliyor ve ayrıca içerisindeki dahili batarya ile telefonumuzu da şarj edebiliyor.

Kingston MobileLite Wireless, sahip olduğu Wi-Fi özelliği sayesinde üzerine takılan SD kart ve USB gibi depolama cihazları içinde yer alan bilgileri kablosuz olarak akıllı telefonunuza aktarabiliyor. Aynı zamanda uzun soluklu mobil durumlara karşı çaresiz kalan iPhone'unuzu veya Android'li telefonunuzuda şarj edebilen MobileLite Wireless, aynı anda üç kullanıcıya kadar bağlanabilmesine izin vererek kullanılabilirliğini arttırıyor.

 

Kingston MobileLite Wireless, üzerinde bir adet SD kart yuvası ve USB bağlantı soketi bulunduruyor. Bu SD kart yuvasını ve USB arabirimini kullanarak depolama birimlerinizin içindeki verileri akıllı telefon veya tabletinize kablosuz olarak aktarabilmenizi mümkün kılan MobileLite Wireless, bu imkanı aynı zamanda Wi-Fi üzerinden aynı anda üç kullanıcıya kadar sunabiliyor.

 

Kutusu içinden bir USB ve SD kart adaptörü ile çıkan MobileLite Wireless'ı USB kablosunu kullanarak şarj edebiliyorsunuz.

Peki Kingston MobileLite Wireless'ı nasıl kullanıyoruz? Öncelikle ilk yapmanız gereken akıllı telefon veya tabletinize MobileLite Wireless uygulamasını yüklemek. iOS ve Android cihazlarla uyumlu olan MobileLite Wireless'ın uygulamasını, App Store'dan ve Google Play Store'dan ulaşabiliyoruz. Uygulamayı yükledikten sonra MobileLite Wireless'ın güç butonuna üç saniye basılı tutuyoruz. MobileLite Wireless Wi-Fi kanalı açılacak. Şimdi akıllı telefonunuzun Wi-Fi menüsünde MobileLite Wireless adını görüyor ve seçiyoruz.

MobileLite Wireless'a bağlandıktan sonra, MobileLite Wireless'a taktığınız USB bellek, USB HDD ve SD kartlar gibi depolama birimlerinizi içindeki verileri, müzik, fotoğraf ve videoları Wi-Fi üzerinden akıllı cihazlarınıza aktarabiliyoruz.

Kullanım deneyimi olarak gözlemlerime göre üç kişiye kadar verdiği desteğin çalıştığını rahatlıkla söyleyebilirim. Ayrıca dosya aktarımıda çok başarılı. Cep telefonumuzuda aynı anda şarj eden cihaz, MobileLite Wireless'in uygulaması üzerinden de ayarlarını yaptığımızda Wi-Fi hattınıza bağlanmasını sağlayabiliyorsunuz. Böylece Wi-Fi bağlantısınızını da mobil cihazınızla paylaştıran MobileLite Wireless, internete erişim sıkıntısı da yaratmıyor.

Bağlantı USB, SD, SDHC, SDXC ve microSD
Kablosuz Ağ Arayüzü 802.11 g/n
Pil Ömrü 5 saate kadar
Uyumlu Cihazlar iPad, iPhone, iPod touch, Kindle
Uyumlu İşletim Sistemleri iOS 5.1+, Android 2.3+
Boyutlar 124.8 x 59.9 x 17.3 mm
Ağırlık 98 gram

MobileLite Wireless’ın kutu içeriğinde gelen microSD kart adaptörü ile tablet ve akıllı telefonlarda kullanılan bu kartları, MobileLite Wireless ile uyumlu hale getiriyor.

Şarj bitmesi durumunun önemli bir sorun olduğu günümüzde MobileLite Wireless, üzerindeki dahili bataryanın barındırdığı gücü, USB girişi üzerinden diğer cihazlarla paylaşabilen MobileLite Wireless, böylece kritik anlarda akıllı telefonunuzu ve tabletinizi şarj edebiliyor. Üstelik MobileLite Wireless’ın şarj kapasitesi, ortalama bir akıllı telefonunun pilini tümüyle doldurabilecek seviyede. Kablosuz paylaşım modunda ise MobileLite Wireless, 5 saat boyunca aralıksız veri paylaşımı yapabiliyor.