Logo

OCZ oyuncular için hazırladığı Fatal1ty serisi güç kaynaklarından 1000 Watt kapasiteli, çoklu ekran kartı kurulumlarına olanak tanıyan yeni modeli incelememizde.

 

OCZ Fatal1ty 1000W güç kaynağı modüler yapısı ile dikkatleri çekiyor. 80Plus Gold sertifikasına sahip olan ve yüksek çıkış gücüne ek olarak yüksek verimlilik te sunan güç kaynağını Kırmızı LED aydınlatmalı fanla ve içinde gizli pasif aleminyum soğutma sistemleri ile soğutuluyor.

Dünyaca ünlü oyuncu Johnathan "Fatal1ty" Wendel ile işbirliği çerçevesinde hazırlanan güç kaynağı 5 yıl garantili ve 80 Plus Gold sertifikalı.

{flv width="520" height="380"}OCZ 1000W Fatal1ty Series Power Supply - OCZ{/flv}

Özellikleri ;

* 50°C derecede devamlı olarak 1000W çıkış
* 100% Japon düşük  ESR 105°C kapasitörler
* Single +12V rail
* Isı ve yük kontrollü çalışan kırmızı led aydınlatmalı 140mm ölçüsünde çift bilyalı fan 
* 80-Plus Gold sertifikalı 90% üzerinde etkinlik 
* Individually sleeved modular cables
* Aktif Power Factor Correction (PFC)
* ErP compliant for low power usage in standby
* Ağır-görev koruma devresi
* Ölçüler : 150mm(W) x 86mm(H) x 180mm(L)
* 100,000 Saat Kullanım ömrü
* 5-Yıl Garantili
 

 

 

Bağlantılar ;

1 adet 20+4-pin ATX
2 adet 4+4-pin ESP/12V CPU
6 adet  6+2-pin PCIe
8 adet 4-pin Peripheral
12 adet 5-pin SATA
2 adet Floppy

 
OCZ Fatal1ty 1000W kutusu kırmızı renkte ve kutu üzerinde Fatal1ty resimleri bulunuyor. Kutu içeriği oldukça montaj için vidalar, kullanım kılavuzu ve çanta bulunuyor.
 


 
 
 

OCZ Fatal1ty 1000W güç kaynağı kusursuz olmasa da çok sayıda artı özelliklere sahip. Güç kaynağında kaliteye, şık görünüme ve bol özelliğe önem verenlerin ilgisini çekecektir. Kutu tasarımı ve kutu içeriği son derece başarılı ve kutu içeriği aksesuar açısından zengin.

80Plus Gold sertifikalı OCZ Fatal1ty 1000W güç kaynağında dikkatimi çeken en önemli nokta modüler kablo yapısı oldu. Kablo yapısı diğer güç kaynaklarında alışa geldiğimiz kablo yapısına göre farklılık gösteriyor. Uçak elektronik sistemlerinde kullanılan kablo yapısı ile kalitesini belli ediyor.

OCZ Fatal1ty 1000W güç kaynağında soğutma için 14cm boyutlarında, çift bilyalı,kırmızı led aydınlatmalı fan ile aşırı ısınan güç entegrelerini soğutma amacıyla yoğun biçimde aleminyum soğutma blokları kullanılmış. Bu sayede güç kaynağı fazla ısınmadan stabil bir biçimde çalışıyor.

Güç değerlerini 50℃ gibi yüksek bir sıcaklıkta sürekli ve stabil olarak korurken aynı anda sessiz de çalışabiliyor. Son nesil koruma ve güvenlik özelliklerinide bünyesinde barındırıyor. Ayrıca 5 yıl garantili olan güç kaynağı oldukça başarılı.

OCZ Fatal1ty 1000W güç kaynağı şık görünümü, içinde kullanılan elektronik bileşenlerin kalitesi, kırmızı led fanı ile birlikte kullanılan yoğun aleminyum pasif soğutma blokları, çok özel kablo yapısı ve sessiz, stabil çalışması ile TurkChip The Best ödülünü hak eden çok başarılı bir ürün.

 

Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.