Menu

Makale Dizini

 Tunit, chip, genel tuning box, seri eprom programlama(flash) veya diğer sabit map cihazlarında olmayan avantajlı özelliklere sahip bir dizel performans artırıcı bir kutu. Diğer benzer üzürünlerden en önemli farkları; araçlararası değiştirilebilme olanağı, upgrade edilebilir oluşu veya diğer tunit ürünleri ile değiştirilebilir olması.

Tunit firması, İngiltere konuşlu bir firma ve dizel araçlara yönelik birinci sınıf, kaliteli performans ürünleri sunmakta. Tunit, ürünlerine tüm dünyaya yayılmış uluslararası distribütörleri, bayileri ve uygulama noktaları, profesyonel montaj hizmeti, satış, servis ve satış sonrası hizmeti vermekte olan kaliteli bir firma.

Tunit V-CR modern dizel araçların büyük çoğunluğuna ve common rail teknolojisine sahip motorlara uygundur. Cep telefonu büyüklüğündeki bu ürünü orjinaline uygun soketler tamamlar. Araca takılmaya hazır şekilde ön programlaması yapılmıştır, ancak elle ya da dizüstü bilgisayar ile ayarlarında değişiklik yapılabilir.Aracın beynine harici olarak takıldığı için araç üreticisinin motor ekipmanlarıyla uyumsuzluk yaratmayan ürün, 2000’den fazla araç ve dizel motoruna uygulanabilmekte.

Ürünün en önemli özellikleri ;

  • Güç ve Tork artışı

  • Yakıt tüketiminde iyileşme

  • Karbon emisyon değerlerinde azalma

  • 3 yıl garanti ve satış sonrası destek

  • Geniş bayi ağı

  • Ayarlanabilen performans artışı

Tüm Tunit ürünleri, motorun yakıt enjeksiyon parametrelerini değiştirerek dizel performansını ve yakıt ekonomisini iyileştirmek için dizayn edilmiştir. Sadece bu değerler ve karakteristikler üzerinde hassas ayarlar yapılarak motorun verebileceği optimum performans sağlanır.

Tunit motora fazla yakıt yüklemez veya turbo basıncını artırmaz. Tüm değişiklikler güvenlidir ve aracın beyninde kayıtlı, motorun güvenlik toleranslari içindedir. Bu, Tunit’in motora zarar vermediği ve aracın fabrika ayarları içinde çalışarak maksimum verimliliği sağladığı anlamına gelmektedir.

Tunit performans artışını yanında yakıt tüketim değerlerini ortalama 12% iyileştirdiği ve zararlı gazları 27%’ye kadar azalttığı söylemekte. Dünyada ve özellikle ülkemizde yakıt fiyatlarının sürekli yükseliyor olması, her çeşit uygulamada yakıt tüketimini düşüren Tunit’i avantajlı hale getirmektedir. Tunit, binek araç, 4x4, SUV, ticari araç, ağır vasıta, tarım araçları ve hatta deniz taşıtlarında performans artışının yanında yakıt tüketimini de azaltmaktadır.