Menu

Makale Dizini

Panasonic kameraları konusunda oldukça iddialı bir firma. Özellikle 3MOS modelleriyle çok dikkat çekiyor. SDX1 ise bu serinin en altında, SD çözünürlüklü modellerden biri olarak konumlandırılmış, kompakt, uygun fiyatlı ve Full HD videolar çekebilen bir kamera.

 

 

Gelişmiş Optik Teknoloji ve çoklu format desteğine sahip, PC dostu, hafif Full-HD video özellikli Panasonic SDX1, küçük ve hafif bir ürün. Neredeyse avuç içini dolduracak kadar. Yaklaşık 229 ağırlığındaki Panasonic SDX1 dünyanın en hafif video kameralarından biri. Avuç içine sığan kompakt gövdesine rağmen Full HD AVCHD formatlı videoları 1,920 x 1,080 görüntü kalitesinde kaydedebiliyor.

HYBRID O.I.S hibrit optik/elektrikli görüntü sabitleyici bir sistem kullanan kamera, yatay ya da dikey bilek hareketlerinden ve aynı yönlerde gelişen kol hareketlerden kaynaklanan bulanıklık Panasonic SDX1 tarafından sensör ve optik sistemindeki lens sayesinde tamamen düzeltiliyor. Bu sayede hareket etkilerinde ve görüntü bozulmalar ya da zum anında yapılan çekimlerde oldukça kaliteli, net görüntüler yakalamanızı sağlıyor.